Skocz do zawartości

Messier 34


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Maetrik napisał:

Ja sobie zadaje pytanie czemu na giełdzie w dziale sprzedam? ;)

Oraz czemu prawie wszystkie gwiazdy są fioletowe?

 

Na pierwsze odpowiem; nie wiem :D

Na drugie też starając Ci się jakoś pomóc w odbiorze przeprowadziłem kalibracje w Pixie i wzmocniłem kolor słabszych.

Niestety i tak nie widzę, żeby wszystkie były fioletowe, a sprawdzałem na kilku monitorach i urządzeniach mobilnych.

W tej chwili przesyłam koledze materiał, by sprawdził raz sprawdził na kolejnym kalibrowanym monitorze.

 

 

Messier34 color max.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

Zauważyłem planetarkę na dole - o to Ci chodziło? ;)

Pgc10457 też piękna :)

 

Nie wiem czemu gwiazdy mają taki dziwny kolor. Za niebieski dla mnie...

 

dodatkowo, przy lewym brzegu jest jedna osobliwa, różowa gwiazda - ciekawe, co to? :)

Tak z tym się zgodzę, jest sporo niebieskiego i pewnie jeszcze raz podejdę do obróbki koloru.

Ta PGC10457 jest niezwykłej urody. Szkoda, że nie znalazłem jej zdjęć w większej rozdzielczości.

Poniżej kilka wycinków 100%.

 

 

PK144-15.1.jpg

 

 

PGC9952.jpg

Edytowane przez JaLe
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JaLe napisał:

Tak z tym się zgodzę, jest sporo niebieskiego i pewnie jeszcze raz podejdę do obróbki koloru.

 

To się nazywa fotometryczna kalibracja (ang. photometric color calibration, akronim: PCC). Polecam, zamiast "podchodzić", mozna wykorzystać. Świetnie działa na polu gwiazd! I nie byłyby fioletowe.

 

4 godziny temu, JaLe napisał:

Ta PGC10457 jest niezwykłej urody. Szkoda, że nie znalazłem jej zdjęć w większej rozdzielczości.

Poniżej kilka wycinków 100%.

PK144-15.1.jpg

zaiste piękna. też lubię grzebać w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Przemek Majewski napisał:

 

To się nazywa fotometryczna kalibracja (ang. photometric color calibration, akronim: PCC). Polecam, zamiast "podchodzić", mozna wykorzystać. Świetnie działa na polu gwiazd! I nie byłyby fioletowe.

 

zaiste piękna. też lubię grzebać w tle.

PCC  stosuję, stosowałem i stosował będę;)

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Przemek Majewski napisał:

to było tu zastosować :)

5 post

 

 

 

"Słabiej świecące obiekty wydają się mieć prawidłowe kolory. Czyżby abbera zjadła całkiem kolory gwiazd? "

 

Moim zdaniem coś jest nie tak z dodawaniem zdjęć na forum. przed dodaniem kolorystyka jest znacznie bogatsza, po dodaniu kolory są jak gdyby wyblakłe. Aberracja w quadruplecie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, alinoe napisał:

Hmmm. Zakładam, że ostateczną obróbkę prowadzisz w PS. Może eksportujesz w palecie kolorów Adobe zamiast sRGB? Stąd inne kolory? Tylko zgaduję. Mi się tak przestawiło i kawał czasu minął zanim kapnąłem się o co chodzi.

Affinity Photo - sRGB IEC61966-2.1   po zamianie z Tiffa na jpg  raczej nie widzę różnicy. Widzę ją dopiero po wrzuceniu zdjęcia na forum.

 

Jak sobie porównuje to w tym rejonie wcześniej tez miałem jak gdyby przygaszone gwiazdki: 

https://jrkleski.wixsite.com/astrofotografia/gromady-gwiazd?pgid=koj5alyj-0889603c-8090-49ee-ad66-a5a43b66bf77    

 

(RedCat51 + QHY 163m)

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukost napisał:

Jest Abell 4, mniam. Fajny do obserwacji większymi lustrami :)

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/13475-obiekt-tygodnia-1911-2017-abell-4/

O fajnie, że dodałeś linka i napisałeś o nim. Właśnie wyglądał mi tak na taka planetarkę, która powinna być tez inaczej opisana jak tylko PK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JaLe napisał:

Piękna fota.

 

Dzięki. Chodziło mi o to, żeby pokazać kolory na gwiazdach. A jeżeli chodzi o sam kadr, to ogniskowa 1000 mojego Newtona pozwala wydobyć znacznie większy szczegół gromady. Wiadomo - moja skala większa, więc nasze fotki w sensie skali są nieporównywalne. W moim kadrze nie załapały się fajne galaktyczki, na które zwróciłeś uwagę. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diver napisał:

 

Dzięki. Chodziło mi o to, żeby pokazać kolory na gwiazdach. A jeżeli chodzi o sam kadr, to ogniskowa 1000 mojego Newtona pozwala wydobyć znacznie większy szczegół gromady. Wiadomo - moja skala większa, więc nasze fotki w sensie skali są nieporównywalne. W moim kadrze nie załapały się fajne galaktyczki, na które zwróciłeś uwagę. :)

 

 

Ale złapałeś wiele innych fajnych galaktyk.

Niestety  tło masz już (mówiąc oględnie) nieciekawe, gdybyś nad tym popracował te galaktyki byłyby perełkami :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.