Skocz do zawartości

Dylematy mobilności


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kubaman napisał:

wywołuję komendę zrobienia zdjęcia canonem - zawsze pierwsza próba jest nieudana, prosi by sprawdzić Indi. To w wakacje, a teraz on sobie dalej leci i druga próba jest OK.

 

Jak testowałem astroberry to miałem dokładnie ten sam problem z canonem 1000D i 1100D. Okazało się, że w moim przypadku problemem był kabel usb, po jego wymianie już śmigało dobrze, ale zraziłem się przede wszystkim robieniem PA oraz fatalnym działaniem Plate Solver-ów ( co drugi raz się nie udawało i działało masakrycznie długo). 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kubaman napisał:

Spróbowałem z innym kablem i jest to samo. INDI daje komunikat, że nie udło się zapisać zdjęcia.

 

Sprawdź w ustawieniach aparatu, czy masz na pewno tylko RAW + Sprawdziłbym w ustawieniach profilu twojego DSLR w ekos, jaką masz ścieżkę do zapisu.

Sprawdź też w Indi Controll Panel, co masz ustawione w Image Settings w Capture Format.

Pamiętam też, że jak ustawiałem Transfer Format na FITS, to się coś wywalało z zapisem, więc tą opcję bym zmienił na Native.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakiego masz Canona:

https://www.indilib.org/forum/ccds-dslrs/2106-ekos-dslr-canon-5d-mk3-only-black-frame.html?start=0

Bardzo podobny błąd.

Co do błędu z ustawieniem frame, to tam chyba reset powinien być, ale jak mówisz, że EKOS źle podaje, to nie wiem, czy pomoże.

 

Btw. Jak połączyłeś się, to poprosiło cię o ustawienie Sensor Resolution i Pixel Pitch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

No dobra, wczoraj, ładnych kilka miesięcy po zakupie monta i teleskopu (pogoda tez zimą dołożyła), wczoraj udał mi się złapać pierwsze światło.

Zestaw składa się z :

 

- statyw Gitzo (fotograficzny pod ptaki i teleobiektywy, karbon)

- kolumna przedłużająca Skywatchera do AZ GTi

- klin paralaktyczny WO

- montaż Skywatcher AZ GTi WIFi

- przeciwwaga zmajstrowana z pręta gwintowanego Fi 12mm i przeciwwagi 1kg z ruskiego TAŁa, która się gdzieś walała

- ASI AIR PRO

- extender WIFI Vonets (ale to działa tylko na zewnątrz)

- obiektyw ASKAR ACL 200 versja 1

- złączki oraz szuflada na filtry w torze optycznym

- na pierwszy ogień poszła kamera ASI 2600 MM Pro

- guider wydrukowany na drukarce 3D z kamerką ASi 120MM mini

 

tak wygląda mój pierwszy testowy sub

obraz.png.e1a652741608f05e1453ca402afb3ad7.png

 

Widać winietę od filtra Ha 36mm, ale to się z pewnością da skalibrować.

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guiding lekutko pojechał (300s), ale to było zupełnie na ślepo i gubił gwiazdę, bo chmurwy były

 

obraz.png.e4d55503756d0d432a8937223a60ee74.png

 

 

Natomiast narożniki, a zwłaszcza LD są słabe, jest koma. Muszę popracować podkładkami, bo jest reaz ok 0,3 mm za mało.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubaman napisał:

No dobra, wczoraj, ładnych kilka miesięcy po zakupie monta i teleskopu (pogoda tez zimą dołożyła), wczoraj udał mi się złapać pierwsze światło.

Zestaw składa się z :

 

- statyw Gitzo (fotograficzny pod ptaki i teleobiektywy, karbon)

- kolumna przedłużająca Skywatchera do AZ GTi

- klin paralaktyczny WO

- montaż Skywatcher AZ GTi WIFi

- przeciwwaga zmajstrowana z pręta gwintowanego Fi 12mm i przeciwwagi 1kg z ruskiego TAŁa, która się gdzieś walała

- ASI AIR PRO

- extender WIFI Vonets (ale to działa tylko na zewnątrz)

- obiektyw ASKAR ACL 200 versja 1

- złączki oraz szuflada na filtry w torze optycznym

- na pierwszy ogień poszła kamera ASI 2600 MM Pro

- guider wydrukowany na drukarce 3D z kamerką ASi 120MM mini

 

tak wygląda mój pierwszy testowy sub

obraz.png.e1a652741608f05e1453ca402afb3ad7.png

 

Widać winietę od filtra Ha 36mm, ale to się z pewnością da skalibrować.

 

 

 

 

Który gitzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy dolny róg wyglada tak

obraz.png.9fb028ddbc834711b7861e0cbf12f318.png

 

muszę dystans poprawić

 

za to bardzo miło mnie prowadzenie monta i guiding zaskoczyły. 5 minut, waga zestawu to ok 3,5 kg.

A warunki bardzo trudne, duże zachmurzenie.

 

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pozytywne wieści. Zacząłeś słuchać rad kolegów to są efekty :) Moja rada. Kup też ten 

Xiaomi Repeater. Nie da ci 40 metrów zasięgu na pewno ale  z 15 już tak a to wystarczy. U mnie się sprawdził. O żadnych 100 metrach nie ma oczywiście nawet co myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JustinSullivan napisał:

Wreszcie pozytywne wieści. Zacząłeś słuchać rad kolegów to są efekty :) Moja rada. Kup też ten 

Xiaomi Repeater. Nie da ci 40 metrów zasięgu na pewno ale  z 15 już tak a to wystarczy. U mnie się sprawdził. O żadnych 100 metrach nie ma oczywiście nawet co myśleć.

Używam tego reapeter'a z DJI Tello i na spokojnie miałem obraz do 150m, ale to było w rejonie wolnym od innych sieci, więc może przy astrofoto do 25m da radę?

Generalnie dobry reapeter, szkoda że nie ma go w normalnej sprzedaży :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.