Skocz do zawartości

Astromaniak mobilny


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, przez kilka tygodni zapraszaliśmy wszystkich chętnych do udziału w testowaniu i dyskusji. Wprawdzie w tej chwili główne decyzje uważamy za podjęte, jednak dopiero teraz rozpocznie się na dobre szlifowanie tego co udało się uzyskać, wyłapywanie błędów, uzupełnianie braków itd. Zatem nadal liczymy na uwagi i pomysły - może już nie tak grubego kalibru jak "usuńcie prawy panel" - ale jeśli ktoś widzi, że czegoś mu ewidentnie brakuje itp., to szablony są stale na warstacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, UI to był chyba jedyny powód, dla którego nie wchodziłem na tamto forum. Teraz jest znacznie wygodniej. Może uda się jeszcze przekonać użytkowników do mniejszych odstępów międzyliterowych w tytułach :) Edycja: Albo i do zrezygnowania z tytułów pisanych wersalikami.

 

A co do zmian, to dobre rozwiązania zwykle przegrywają z przyzwyczajeniem. Więc opór w takich projektach musi wystąpić :)

 

 

Edytowane przez isero
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli tytuły forów, to jest ich na tyle mało, a te odstępy są na tyle charakterystycznym rysem stylistycznym oryginalnego interfejsu, że postanowiłem je zachować. To jedno z tych miejsc w których można wykonać ukłon w stronę bywalców przywiązanych do oryginalnej stylistyki, bez bolesnego nadwerężania funkcjonalności. W tym miejscach pozostawiłem też oryginalne błękitne tło, które wypada bardzo agresywnie na ekranach komórkowych i tam gdzie tekstu do czytania jest więcej i jest on mniejszy, tło musiało zostać wyraźnie przyciemnione. Jednak te listy forów i sub-forów składające się zwykle z raptem kilku wierszy nie są jakimś wielkim obciążeniem, są za to dość reprezentacyjne. To dobra okazja aby pokazać kawałek oryginalnego Astromaniaka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lulu napisał:

te odstępy są na tyle charakterystycznym rysem stylistycznym oryginalnego interfejsu

Tak właśnie myślałem, że to pewnie o to chodzi :)Tak, o te tytuły forów mi chodziło i przyznaję, że to sensowna decyzja. Bardzo doceniam wykonaną robotę i poświęcony czas. To naprawdę konkretny gest w stronę społeczności.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To menu to jeden z najcięższych do przełknięcia kęsów jak się okazuje... :-) Na ale skoro przez kilkanaście lat było po prostu - na 100% ekranu - to musi to zwracać i odwracać uwagę. Przekonuję wszystkich nieprzekonanych żeby dali temu układowi szansę i nie przełączali się od razu na starą wersję. Po kilku - kilkunastu dniach, gdy człowiek przyzwyczai się do nowego layoutu, przyjdzie czas aby go wiarygodnie ocenić. Nawet najlepszy i najbardziej funkcjonalny układ będzie się wydawał dziwny i obcy w pierwszej chwili, jeśli przez lata używało się czegoś może nawet niewygodnego, ale dobrze poznanego i oswojonego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Paether napisał:

Prawe menu niżej!!! (żart) ;) 

@Paether  pracuje nad tym :ninja:

Zostało kilka innych tematów do dokończenia,  być może potem  znów sterroryzuję przekonam @lulu do kolejnej, niewinnej modyfikacji :icecream:
Na razie musimy obaj nabrać sił po  burzliwych sesjach  :pain10:

Dziękuję Wam  za  pomysły i wsparcie przy przebudowie  Maniaka :)

Edytowane przez Lukacz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zachęcony nowym designem po tylu latach przeglądania Astromaniaka jako gość postanowiłem się zarejestrować i jest jakiś błąd przy formularzu rejestracyjnym. Po wpisaniu danych wywala komunikat, że wskazany mail jest za krótki - po prostu usuwa wpisanego maila z formularza i zostawia samą małpe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, tylko jeszcze zadbajcie żeby mniej tam było "treści" produkowanych przez jednego takiego kolegę z nickiem na "E " (co to mu nawet osobny dział zrobiliście dla jego twórczości). Był czas, kiedy zaspamował Maniaka dokumentnie i trwało to dość długo.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukost,  to jest zawsze problematyczne, pogodzenie różnych oczekiwań. Mam  jednak wiarę że zadbałem o wszystkich forumowiczów właśnie tworząc (pod)dział  w stosownym dziale z nazwą zaproponowaną przez autora. Moim zdaniem bardzo dobrą jeśli chodzi o jasną informacje co do zawartości wspomnianego działu :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eszetka napisał:

jest jakiś błąd przy formularzu rejestracyjnym. Po wpisaniu danych wywala komunikat, że wskazany mail jest za krótki - po prostu usuwa wpisanego maila z formularza i zostawia samą małpe.

@eszetka a ile znaków jest przed małpą?  Napisz na PW, spróbuję pomóc, ale być może tylko @lulu ma odpowiednie "moce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eszetka napisał:

No to zachęcony nowym designem po tylu latach przeglądania Astromaniaka jako gość postanowiłem się zarejestrować i jest jakiś błąd przy formularzu rejestracyjnym. Po wpisaniu danych wywala komunikat, że wskazany mail jest za krótki - po prostu usuwa wpisanego maila z formularza i zostawia samą małpe.

 

Tak - wiemy, pracujemy nad tym. Dzięki.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.