Skocz do zawartości

Ostatni materiał w tym roku - Pacman NGC281 SHO + RGB


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobre zdjęcie, jedyne do czego można się wg mnie przyczepić to lewą część - magneta/fiolet zjechałbym po całości z lewej strony. 
1) Jeśli dobrze rozumiem - RGB tylko dla gwiazd "przeniosłeś" do zdjęcia głównego? Masz na to jakiś tutorial/w PSie maski czy jakiś "magiczny" skrypt jest np. w PixInsight, który tę sprawę załatwia? 
2) Dla mnie osobiście mega wersja "starless" !!! - widziałem na forum wątek dot. pozbywania/wydzielania gwiazd ze zdjęcia - mogę dopytać co stosujesz? PS czy gotowiec typu StarNet++ ? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

tak gwiazdki wklejone osobno z RGB. Nie mam niestety żadnego przepisu na to: albo PS i wkładam gwiazdy jako dodatkową warstwę na screen, albo maska na gwiazdy i pixelmath aplikuje fotkę z gwiazdami na wersję starless.

Obecnie stosuję StarXterminator do usuwania gwiazd, bo działa rewelacyjnie na surowym, niewyciąganym materiale.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, JKbooo napisał:

Jak na mój gust to trochę zbyt mocno wyostrzone w centrum mgławicy. Ponadto wyraźnie widać granicę, gdzie obraz był wyostrzany. Brzegi zdjęcia są zbyt miękkie względem centrum.

JKbooo tak to wygląda ale tam jest tego typu struktura. Zerknij na inne fotki w sieci i  znajdź  taką, która ma ostrzejsze peryferia od mojej :)  Chętnie obaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubaman napisał:

JKbooo tak to wygląda ale tam jest tego typu struktura. Zerknij na inne fotki w sieci i  znajdź  taką, która ma ostrzejsze peryferia od mojej :)  Chętnie obaczę.


Naaah, nie znajdę. Może źle to ująłem. Peryferia są naturalnie miękkie, ale odnoszę wrażenie, że w centrum miało miejsce jakieś srogie wyostrzanie. To co mi się rzuca w oczy w tym zdjęciu to kontrast ostrości między centrum, a brzegami.

Ale żeby było jasne: ogółem rzecz biorąc zdjęcie jest świetne moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzenie to delikatna operacja bo często doprowadza do sztucznych artefaktów. Moim zdaniem bardzo przegiąłeś - centrum stało się karykaturą tego co tam jest - kuknij tutaj, temu zdjęciu nie można odmówić ani skali ani ostrości a ten region udało się autorowi przedstawić w sposób naturalny:

 

kosmos3.jpg

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w statusach, nic nie robiłem poza tym, ze udało mi się go uruchomić :)

 

Przemek jak zwykle zmącił mój spokój :like:, więc urodzi się kolejna i pewnie kolejna wersja.

 

Tutaj wrzutka 100% centrum z HOO, chyba ostatecznie zrobię miksa bo te wewnętrzne kolumny najlepiej chyba właśnie w HOO wychodzą.

 

obraz.thumb.png.cbb7d1615a0025ce16756b8c9cc45e96.png

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, .zombi. napisał:

Ostrzenie to delikatna operacja bo często doprowadza do sztucznych artefaktów. Moim zdaniem bardzo przegiąłeś - centrum stało się karykaturą tego co tam jest - kuknij tutaj, temu zdjęciu nie można odmówić ani skali ani ostrości a ten region udało się autorowi przedstawić w sposób naturalny:

 

kosmos3.jpg

Gdzie niby jest to przegięcie?  W rozmazanym zdjęciu Jesiona, bo Kubaman obrobił  zdjęcie bardzo dobrze, a nawet zachował subtelne detale.

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Jak RASA i wszystkie inne komponenty zestawu działają to nożna robić cudeńka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JaLe napisał:

Gdzie niby jest to przegięcie?

Po lewej przegięte, po prawej wyważone:

image.png.7d12f0db1db0b543d899ced7feaa518e.png

 

Wyostrzanie stosujemy do poprawiania krawędzi i absolutnie nie nadaje się do takich obszarów ze względu na brak krawędzi (to nie shock bow tylko rozwiane pyły) - tutaj cenne są własnie subtelne przejścia tonalne które zostały skutecznie zlikwidowane. W takich miejscach należy podkręcać lokalny kontrast dla uzyskania efektu WOW - tu tylko przy kład co mam na myśli:

 

image.png.3e31fb81df799470b215796c06ea5ffb.png

 

no ale co ja tam wiem ;)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .zombi. napisał:

Po lewej przegięte, po prawej wyważone:

image.png.7d12f0db1db0b543d899ced7feaa518e.png

 

Wyostrzanie stosujemy do poprawiania krawędzi i absolutnie nie nadaje się do takich obszarów ze względu na brak krawędzi (to nie shock bow tylko rozwiane pyły) - tutaj cenne są własnie subtelne przejścia tonalne które zostały skutecznie zlikwidowane. W takich miejscach należy podkręcać lokalny kontrast dla uzyskania efektu WOW - tu tylko przy kład co mam na myśli:

 

image.png.3e31fb81df799470b215796c06ea5ffb.png

 

no ale co ja tam wiem ;)

Przyznam się do błędu, bo zdjęcie oglądałem bez  powiększenia na 32" 

Przy skali która pokazujesz - masz rację.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2021 o 14:18, .zombi. napisał:

Po lewej przegięte, po prawej wyważone:

image.png.7d12f0db1db0b543d899ced7feaa518e.png

 

Wyostrzanie stosujemy do poprawiania krawędzi i absolutnie nie nadaje się do takich obszarów ze względu na brak krawędzi (to nie shock bow tylko rozwiane pyły) - tutaj cenne są własnie subtelne przejścia tonalne które zostały skutecznie zlikwidowane. W takich miejscach należy podkręcać lokalny kontrast dla uzyskania efektu WOW - tu tylko przy kład co mam na myśli:

 

image.png.3e31fb81df799470b215796c06ea5ffb.png

 

no ale co ja tam wiem ;)

Podpisuje się pod tym. Tak samo uważam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.