Skocz do zawartości

[K] Dobry, wielosoczewkowy apo


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam ustalonej minimalnej apertury - zależy co się trafi, w jakim stanie i w jakiej cenie. Ważniejsze, żeby ogniskowa była dużo większa od 200mm, aby mi sprzęty wyraźnie się różniły.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hans napisał:

 

Upraszam o przestrzeganie.

 

Pozdrawiam.

 

Nie widzę tu jakiegokolwiek problemu z regulaminem. Nie przeszkadzają mi przyjazne pogaduchy w moich wątkach giełdowych. Rozmowa to kwintesencja życia forum dyskusyjnego. @Hans, jak się miewasz? :)

 

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maetrik napisał:

Chemiku drogi, Twoja wyczekiwana 500 askara dostępna w t.pl ;)

Nic się nie przejmuj nadwyrężonym budżetem na 21rok, za 27h będzie po wszystkim :)

Pozdrawiam

 

 

Cena FRA500 wprawia mnie w dojmujące rozczarowanie rzeczywistością głęboko niedopasowaną do moich oczekiwań :mega_shok:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyregulowaniem backfocusu, wydaje się że matryca jest za daleko więc będę musiał trochę pokombinować. Niemniej z ostrością problemu raczej nie ma. Weź pod uwagę że to pełna klatka. Klatka surowa, sprzed 15 minut. Autostretch jak asiair pokazuje na podglądzie 

A4A2E882-8314-437E-B2C6-9FE12C0EF542.jpeg

Edytowane przez janekosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A tego Sky-Watcher Esprit 100 mm F/5 rozważałeś? Jest dostępny w Delcie, parametry ma całkiem sympatyczne. Cena też wydaje się dosyć sensowna. No bo w końcu to zakup bez kompromisów, więc chyba nie oczekujesz, że kupisz coś fajnego za 5tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomekL napisał:

A tego Sky-Watcher Esprit 100 mm F/5 rozważałeś? Jest dostępny w Delcie, parametry ma całkiem sympatyczne. Cena też wydaje się dosyć sensowna. No bo w końcu to zakup bez kompromisów, więc chyba nie oczekujesz, że kupisz coś fajnego za 5tyś?

 

Nie oczekuję :)

Jestem w stanie wydać zdecydowanie więcej. Najbardziej się skłaniam ku Askarowi FRA600, tylko niestety obecnie jest niedostępny. Z kolei o Espritach ostatnio się naczytałem, że coraz częściej są problematyczne i ludzie zwracają do sklepów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, dobrychemik said:

 

Nie oczekuję :)

Jestem w stanie wydać zdecydowanie więcej. Najbardziej się skłaniam ku Askarowi FRA600, tylko niestety obecnie jest niedostępny. Z kolei o Espritach ostatnio się naczytałem, że coraz częściej są problematyczne i ludzie zwracają do sklepów. 

Dam Ci znac z pierwszej reki, zamowilem Esprit 100.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.