Skocz do zawartości

M42 - pierwsze światło


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam jeszcze trochę poprawioną wersję ("ulepszone" gwiazdki) bez żadnego resize, wersja 1:1. Wiadomo, widać trochę szum i odszumianie, przy tej ilości materiału należy raczej pokazywać tylko z resize 50%. 
Na razie zostawiam temat, dzięki za pozytywny odzew!
LRGB_flatten_no_reseize.thumb.jpg.11e9eee26210803562f69ef0b948fafa.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rambro napisał:
 
 

Szybka i piękna M42 :).

Czy filtry 1.25" winietują z ASI294MM PRO i tym setupem ?. Jakie używasz koło filtrowe i czy masz OAG (pytam w kontekście odległości filtrów od matrycy i winietowania) ?.

 

Filtry, jak mi się wydaje, winetują w minimalnym stopniu dosłownie na samych rogach - flat usuwa to jednak idealnie. Jak teraz sprawdziłem to dotyczy odległości około ~130 pikseli od rogu w kierunku środka klatki. Zupełnie nie przeszkadza, choć trochę przy zakupie też się tego bałem. Cena większych filtrów była już jednak póki co poza budżetem.
Winetowanie widać w zasadzie tylko na flatach, na samych zdjęciach jak patrzę teraz na klatki Ha mocno zestrechowane nie widzę "wizualnie" nic. 

Koło filtrowe od ZWO: ZWO EFW 8 x 1,25". OAG na razie nie mam - korzystam z zewnętrznego guidera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Krzysztofie, gratuluję zdjęcia, również przymierzam się do zakupu APP w celu obrabiania zdjęć. Mam 2 pytania, jesteś w posiadaniu licencji Rent, czy owner?, a drugie pytanie: w jaki sposób wykonujesz darki do flatów? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APP mam wersję tę roczną, chyba Rent. 
Darki do flatów to zwykłe darki z czasem naświetlania, temperaturą i gainem takim, jak Flat. Dla przykładu, ASI Air Pro robi mi flaty automatycznie (mam flatownicę Aurora chyba to się tak nazywa). Automatycznie dostosowuje czas, aby było gdzieś tam w okolicach ~30.000 ADU (środek studni to się chyba nazywa). Jak ASI wylicza mi dla powiedzmy filtra R Flata czas naświetlania na 2.1 sekundy to robię potem serię 20-25 Darków z dokładnie czasem 2.1 sekundy. 
Potem wrzucam te DarkFlaty 2.1 sek do APP, Flaty dla R wrzucam też oczywiście z czasem 2.1 i dalej już APP obrabia jak robię "create masters and assign to light". 
Ważne, żeby flaty i darki miały ten sam gain, temperaturę, ostrość itd. - idealnie te same warunki jak fotografowany obiekt. U mnie działa bez zarzutu, ładnie klatki się wyrównują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.