Skocz do zawartości

Głowa kunia


janekosa

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej bym się przejmował korekcją gwiazd, a bardziej ich obróbką. Wyszły ostre jak z dziurkacza :) Może spróbuj usunąć gwiazdy ze zdjęcia przed obrabianiem mgławicy? 

Wydaje mi się też, że przy rozciąganiu straciłeś szczegół w najjaśniejszych partiach mgławic. Poza tym spoko, wyszło lepiej, niż kiedy ja się zabrałem za ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Ja z kolei dla sygnału ha bardziej lubię czerwień a nie pomarańcz.

A co do korekcji pola to jak dla FF jest prawie idealna. Jakiego korektora używasz?

Takiego 

 

no gwiazdy przepalilem. Może muszę usiąść do tego ze świeżą głową i jeszcze raz obrobić usuwając gwiazdy. Nie lubię tego robić bo zawsze mi wychodzą jakieś artefakty/nierówne usunięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Robson_g napisał:

Gwiazdy przepalone? A co my fotografujemy, ciemne gwiazdy? :)

Niech mi ktoś znajdzie definicję przepalonej gwiazdy w astrofotografii. Śmiech na sali.

Fajne foto.

To akurat proste. To taka gwiazda w której są przepalone piksele. Takie w których jeden z kanałów przekroczył pojemność studni. 

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, piotrfie napisał:

Super fota. Szczególnie podobają mi się kolory. Szkoda, że nie da się pół na pół - Qń i okolice z drugiej wersji, a Płomień z pierwszej ;-)

 

wszystko się da ;) Ale mi akurat się podoba ten czerwonawy płomień najbardziej, także prędzej bym zrobił odwrotnie ;) każdemu nie dogodzę, hehe

Edytowane przez janekosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, janekosa napisał:

Coś takiego popełniłem. Może nie najpiękniejsze ale moje własne :D
Jak zawsze jestem otwarty na konstruktywną krytykę :)

Ewidentnie widać problem regulacji odległości korektora. Trochę się poddałem wychodząc z założenia że za jakiś czas i tak kupię kamerę i trzeba będzie walczyć od nowa :D

Technikalia:
TS 115/800 + korektor, Canon 6d mod. 8-minutowe suby, w sumie okrągłe 10 godzin materiału, stack z 80% klatek.
Stack tutaj jak się kto chce pobawić.

Czy ta wersja cukierkowa ma rację bytu czy trochę pojechałem za mocno? :hmmm:

wstawiam resize 50%, pełne są tutaj (normalna) i tutaj (cukierek) bo chyba za duże były i nie chcą się wrzucić.

 

IC434-50%.png

 

IC434-50%-cukierek.png

super materiał i super fotka

mnie tak:

 

ic.jpg

Ale raz jeszcze jutro podejde do materiału

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, janekosa napisał:

Coś takiego popełniłem. Może nie najpiękniejsze ale moje własne :D
Jak zawsze jestem otwarty na konstruktywną krytykę :)

Ewidentnie widać problem regulacji odległości korektora. Trochę się poddałem wychodząc z założenia że za jakiś czas i tak kupię kamerę i trzeba będzie walczyć od nowa :D

Technikalia:
TS 115/800 + korektor, Canon 6d mod. 8-minutowe suby, w sumie okrągłe 10 godzin materiału, stack z 80% klatek.
Stack tutaj jak się kto chce pobawić.

Czy ta wersja cukierkowa ma rację bytu czy trochę pojechałem za mocno? :hmmm:

wstawiam resize 50%, pełne są tutaj (normalna) i tutaj (cukierek) bo chyba za duże były i nie chcą się wrzucić.

 

IC434-50%.png

 

IC434-50%-cukierek.png

 

 

Potwierdzam słowa przedmówcy, bardzo dobry materiał! Mi osobiście bardziej podoba się Twoja 1sza wersja. Ja uzyskałem coś takiego, ale raczkuję dopiero w obróbce! Pozdrawiam. 

obrobka15_01_22.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, janekosa napisał:

Coś takiego popełniłem.

 

Bardzo fajny, zrównoważony materiał. Ale moim zdaniem pojechałeś po nim za mocno. ;) Przeprocesowałeś. Wiem, chciałeś mieć wyrazistą mgławicę z dużą dynamiką świateł i cieni. Ucierpiały światła, które moim zdaniem mocno przepaliłeś. Nie wiem też skąd taka kolorystyka na Twoich fotkach, bo przy właściwie neutralnej obróbce kolorystycznej wyłażą fajne czerwienie obszarów Ha.

Ja popełniłem na Twoim materiale nieco spokojniejszy i bardziej zrównoważony obrazek. Dzięki za staka. :)

 

IC434_crop_4600_3450_2resize_2000_1500.thumb.jpg.9eb113c9720914c989e4e8119bed4557.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że podejście do obróbki jest u każdego dość subiektywne. ale mam podobne odczucia jak @diver. Mi to widzi się bardziej stonowane, bez krzykliwej czerwieni w całym kadrze. 

 

Materiał baaardzo dobry - fajnie ten zestaw pracuje! Strzelaj nim jak najwięcej :)

IC434-80_-crop-lpc-cbg-csc-St po PS JPG.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.