Skocz do zawartości

NGC 7822 (Berkley 59, Sharpless 171) SHO - Kosmiczny znak zapytania


Herbert West

Rekomendowane odpowiedzi

  • Herbert West zmienił(a) tytuł na NGC 7822 (Berkley 59, Sharpless 171) SHO - Kosmiczny znak zapytania
26 minutes ago, kubaman said:

szumi ale dobre :)

Zgadza się. Nie jest to tak jasny obiekt, jak się spodziewałem, zwłaszcza te mgliste okolice na południe i wschód od centrum. A trzeba było pokazać co się tam dzieje. W tym kadrze praktycznie nie ma tła. Więcej światła=mniej szumu. RASA by tu miała pole do popisu.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Marvaz said:

Kolory fajnie ogarnales.

Gwiazdki maja jakies dziwne halo.

 

 

To jest efekt dekonwolucji na większych gwiazdach. Małe dekonwolucja zbiera ładnie w punkty, natomiast największe też zbiera, ale zostawia właśnie takie jasne halo. Do tej pory maskowałem największe gwiazdy podczas dekonwolucji ale tym razem nie użyłem żadnej maski. Nie wiem jeszcze, którą wersję tego procesu wolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze suby:

 

h_sub.PNG.867bc3f457795d8418005c20480087a7.PNG

 

s_sub.PNG.3152844c544175733acd8a5cd330fcf2.PNG

 

o_sub.PNG.8ca3ea02d1b3f27df0e096e6519260d4.PNG

 

Stacki przed łączeniem SHO:

 

h_stack.PNG.3e65f3741b330152d197bd608c310766.PNG

 

s_stack.PNG.750111149d64494fe86ab518156c2ce8.PNG

 

o_stack.PNG.286917b816abf4ab03a160219dec257f.PNG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, karp_killer said:

Przeszło 32 godziny materiału... aż mi się odechciewa wrzucać mojego pytajnika. Fajnie powychodziły te słabe pyłu. U mnie całkiem niewidoczne. 

 

Powiem Ci, że żałuję że nie zebrałem ~40h bo to spektakularny obszar nieba. Mówię i o Sharpless 171, które jest dość jasne ale przede wszystkim o ciemnym i skomplikowanym otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory bardzo fajny - taka tęcza wyszła. Podoba się na miniaturze

A teraz ale ;)

- za bardzo szumi -> mniejsza rozdzielczość lub odpuść z wyciąganiem( ewentualnie jakaś wyższa szkoła jazdy z odszumianiem )

- deconvolution do poprawy., dla mnie już chyba lepsze większe gwiazdki niż te z'halo'wane

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, MaPa said:

Kolory bardzo fajny - taka tęcza wyszła. Podoba się na miniaturze

A teraz ale ;)

- za bardzo szumi -> mniejsza rozdzielczość lub odpuść z wyciąganiem( ewentualnie jakaś wyższa szkoła jazdy z odszumianiem )

- deconvolution do poprawy., dla mnie już chyba lepsze większe gwiazdki niż te z'halo'wane

 

Dzięki.

 

Nie mogę odpuścić z wyciąganiem bo dla mnie 50% atrakcji na tym zdjęciu jest ledwie widoczne :-) A więcej materiału już nie uzbieram.

 

Zastanawiam się też, czy maski, których używam (konstruowane z kanałów O i S, zwłaszcza), nie "odciskają" artefaktów podczas działania krzywymi przez nie. I to mimo usunięcia 3 pierwszych warstw falek MMT oraz potraktowania ich konwolucją. Wyglądają mniej-więcej tak:

O_MASK.png.8a34fccc7b4f2616336b11ac9bd5a4f9.png

 

S_MASK.png.d547c5055d7e34981dbefe2ed3cecdae.png

 

S_O_MAX_MASK.png.14dd8e0fbc37e9000f2e01d62e3f1424.png

 

 

Próbowałem wyższej szkoły odszumiania w fazie nieliniowej ale, jak napisałem w pierwszym poście, rezultaty mieszane. Mam wrażenie, że prawie rozgryzłem GREYCstoration ale tego procesu tutaj nie użyłem bo prawie robi dużą różnicę.

 

Z dekonwolucją gwiazd się wciąż waham. Możliwe, że będę ją aplikował tylko na małe i średnie a duże zamaskuję i zredukuję innymi metodami, chyba że znajdę sposób na decon i tych dużych. Zobaczymy.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, karp_killer said:

Chyba Ci za bardzo ciemne partie wycięło. 

 

Nie do końca wiem co Topaz robi a czego nie :-) Ale zdecydowanie ma ten sam problem co wiele technik- czyli co robi w ciemnych obszarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne, że mimo z tak dużej ilości materiału wyszedł taki szum. 

Paliłem kiedyś ten obiekt (Ha) z miejskiego nieba odrobinę większym teleskopem: APO 102/520 i po 10 godzinach wyszło zupełnie gładko:

image.png.e1976bd3cfe99522120c2226fb574a0e.png

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzędziel Mam pewną teorię dlaczego i jest to związane z samym początkiem obróbki niestety. Niepotrzebnie kombinowałem z tym i poprzednim moim- IC1805 zamiast zostawić workflow jaki zastosowałem we wcześniejszej Kalifornii. Niestety w najbliższych dwóch tygodniach nie sprawdzę- urlop od pracy i astrofotografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzędziel napisał:

To bardzo dziwne, że mimo z tak dużej ilości materiału wyszedł taki szum. 

Paliłem kiedyś ten obiekt (Ha) z miejskiego nieba odrobinę większym teleskopem: APO 102/520 i po 10 godzinach wyszło zupełnie gładko:

 

Odrobine większym :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem sobie te klatki i tak w ramach szybkiego treningu (~1h pracy) pozwoliłem sobie zrobić swoją wersję... Gdybym to ja zebrał materiał to obrobiłbym to i pokazał mniej-więcej jak niżej. Kolorystyka celowo w tę stronę, tak lubię :D Choć pewnie zieleni za dużo wyciąłem. Da się tło jeszcze lepiej zrobić, ale już brak czasu. Nie szumi raczej, ale chyba mniej wyciągnąłem niż Ty :) Generalnie fajny materiał, choć faktycznie nie łatwy. 
Całość Photoshop, w Pixie tylko wycięcie zielonego przy użyciu SCNR. 


1412680599_Narrowbandfinal.thumb.png.179baa48719eb96259db378b686a81b6.png
 

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Krzysiek Gaudy said:

Ściągnąłem sobie te klatki i tak w ramach szybkiego treningu (~1h pracy) pozwoliłem sobie zrobić swoją wersję... Gdybym to ja zebrał materiał to obrobiłbym to i pokazał mniej-więcej jak niżej. Kolorystyka celowo w tę stronę, tak lubię :D Choć pewnie zieleni za dużo wyciąłem. Da się tło jeszcze lepiej zrobić, ale już brak czasu. Nie szumi raczej, ale chyba mniej wyciągnąłem niż Ty :) Generalnie fajny materiał, choć faktycznie nie łatwy. 
Całość Photoshop, w Pixie tylko wycięcie zielonego przy użyciu SCNR. 

 

Bardzo gładko, dzięki. To udowadnia, że ten gruboziarnisty szum wyprodukowałem, w dużej mierze, ja :-) To akurat dobrze wiedzieć, bo kiedyś zrobię coś lepszego z tego materiału. Cały czas trzymam się tego, że z kombinowania przy okazji każdego zdjęcia w końcu poskładam jakiś spójny i działający zestaw.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.