Skocz do zawartości

IC443 + IC444 w HOO


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę prosić o "technikalia", ile naświetlany był H i OIII. Dla mnie ładnie to wygląda, nie wiem, czy nie za bardzo wodór zdominował tlen ( brak właśnie danych ), ale kadr zawaliłeś przykładnie :) Jest miejsce, żeby lepiej to ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kosmit napisał:

Mogę prosić o "technikalia", ile naświetlany był H i OIII. Dla mnie ładnie to wygląda, nie wiem, czy nie za bardzo wodór zdominował tlen ( brak właśnie danych ), ale kadr zawaliłeś przykładnie :) Jest miejsce, żeby lepiej to ułożyć.


tak żeby Meduza była gdzieś skitrana w prawym dolnym rogu?
"technikalia" masz podane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wismat napisał:


tak żeby Meduza była gdzieś skitrana w prawym dolnym rogu?

Tak było by lepiej wizualnie. Meduza jest "oczywistą oczywistością", te struktury w lewej górze, są gwoździem programu, są pięknym dopełnieniem tego całego kompleksu. Nie wolno ich "ucinać" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobiłem zły research. Bazowałem raczej na stellarium a tam tego za bardzo nie widać. Może powinienem przed doborem kadru zobaczyć zdjęcia innych w necie i zobaczyć jak wygląda "cały kompleks".
Może teraz dałbym ją nieco niżej, ale też nie za dużo. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zauważyłem - mało tlenu jest. 4h to za mało na ten kompleks, musisz dopalić. @Gość na chwilę wysmażył 23h i szału nie było. Ja od 22.02 - 03.03 uzbierałem 55x1200s na f/3,6 i także drapię się po głowie co z tym zrobić, pewnie już zostawię, ale ten tlen jest kluczowy...i on tam jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kosmit napisał:

Dobrze zauważyłem - mało tlenu jest. 4h to za mało na ten kompleks, musisz dopalić. @Gość na chwilę wysmażył 23h i szału nie było. Ja od 22.02 - 03.03 uzbierałem 55x1200s na f/3,6 i także drapię się po głowie co z tym zrobić, pewnie już zostawię, ale ten tlen jest kluczowy...i on tam jest :)

 

Plan miałem żeby zrobić 2x więcej materiału, ale zostawię jak jest. Efekt jest dla mnie zadowalający, teraz nie wiem kiedy będzie pogoda a niebo pełne innych obiektów. 
Nie jestem jeszcze na takim etapie żeby aż tak perfekcyjnie podchodzić do każdego obiektu. Oczywiście chciałbym żeby zdjęcia wyglądały jak najlepiej ale póki co jestem na takim złotym środku. Jak mam wybrać 8 godzin O3 a 30 godzin O3 żeby coś lepiej wyglądało na powiększeniu to wybieram 8 godzin O3 i robię kolejny projekt. Zdjęcia tak naprawdę poważniej zacząłem robić w lipcu w zeszłym roku więc proszę o zrozumienie :) Może wrócę do obiektu za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, wismat said:

Może zrobiłem zły research. Bazowałem raczej na stellarium a tam tego za bardzo nie widać. Może powinienem przed doborem kadru zobaczyć zdjęcia innych w necie i zobaczyć jak wygląda "cały kompleks".
Może teraz dałbym ją nieco niżej, ale też nie za dużo. 

Polecam Telescopius.com, zakładka toolbox u góry i telescope simulator. Ustawiasz sobie swoj sprzęt i zabawa w kadrowanie może się zacząć.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jarek J. napisał:

Polecam Telescopius.com, zakładka toolbox u góry i telescope simulator. Ustawiasz sobie swoj sprzęt i zabawa w kadrowanie może się zacząć.

Teraz wszedłem i sprawdziłem. To jest to samo co stellarium po zaznaczeniu DSS. A nawet w stellarium po "wyłączeniu" atmosfery widać nieznacznie więcej. No i jakoś wygodniej mi się tam poruszać jak ma coś tak samo wyglądać.
Także chyba jednak pozostaje dodatkowo na patrzenie na zdjęcia innych jeżeli chce zobaczyć jak naprawdę wygląda obiekt :)

 

2022-03-04 10_29_32-Window.png

2022-03-04 10_31_02-Window.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba, kolorki bardzo fajne, dobry detal.

Bardzo udana praca, nie wiem do czego tu można by się przyczepić (szczególnie jak na taką ilość materiału):)

nie wiem też nawet jak można to inaczej (lepiej?) wykadrować dysponując takim polem ;)

przy okazji - super się kadruje w sgp, moim zdaniem jest w tym genialny.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maetrik napisał:

Też mi się podoba, kolorki bardzo fajne, dobry detal.

Bardzo udana praca, nie wiem do czego tu można by się przyczepić (szczególnie jak na taką ilość materiału):)

nie wiem też nawet jak można to inaczej (lepiej?) wykadrować dysponując takim polem ;)

przy okazji - super się kadruje w sgp, moim zdaniem jest w tym genialny.

W sumie SGP kadruje po wyborze kadru :) Może powinien bardziej patrzeć co tam framing and mozaik pokazuje w fov. 
Dzięki Piter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jarek J. napisał:

Tak, to jest też w Stellarium. W zakładce survey możesz sobie pozmieniać jeszcze ustawienia jasności czy kontrastu.

No tak. To trochę zmienia postać rzeczy. Teraz bym kadrował tak:
image.png.37ef7704a5c9b4e9053fbffa02639713.png

 

Ciekawe jak to się ma do kadrowania w SGP. Muszę porównać w wolnej chwili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, porównuję z innymi i muszę Ci powiedzieć, że mając na względzie Twój krótki staż, jeśli chodzi o jakość przekazu Twoich zdjęć, to na tym forum wymiatasz, szybko skracając dystans do bardziej zaawansowanych kolegów.

Barwy, lokalne kontrasty, ta "mięsistość" - trójwymiarowość z jaką pokazałeś mgławice, moim skromnym zdaniem zasługuje na duże uznanie...

... i tylko ten kadr... hym... ;-) ...lekko go na potrzeby swojej percepcji przyciąłem. :-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.