Skocz do zawartości

Markarian’s Chain wide field


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

Super, ja zebrałem 6.5godz modowanym D610 i Spacecatem, ale ani trochę nie zbliżam się detalem do tego, co Ty masz. Pewnie to zasługa kamery astro i trochę dłuższej ogniskowej. Ja niestety połowę materiału zebrałem w kiepskich warunkach... Pozdrawiam, 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tex88 napisał:

@simarik zdradzisz patent na uzyskanie tak pięknego koloru na galaktykach ? może prześlesz tutorial jeśli się na jakimś wzorowałeś ? Od zawsze mam ogromny problem z kolorem

 

Kurde nie wiem co odpisać. W zasadzie nic specjalnie nie robię.  Przeważnie i tak było to też w tym przypadku to  po wstępnym wyrównaniu tła w pixie stosuję Photometric Color Calibration, potem starnet i działam na galaktykach  -> maska z Luminacji żeby "nie barwić" tła i następnie w CurvesTransformation. Konkretnie bawię się na wyczucie krzywymi CIEa*, CIEb* i CIEc* komponent oraz odpowiednio Hue i Saturation. I tak do skutku. W zasadzie tyle.

 

Działam na razie trochę po omacku. Uważam. że moja wiedza z obróbki jest na razie za początkującym poziomie. Staram się podpatrywać tutoriale pixa na youtube, ale znam i stosuję na razie tylko podstawowe procesy i skrypty.

Edytowane przez simarik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yui1 napisał:

Szkoda, że zabrakło czasu na to 10h, myślę, że udałoby się wydziobać jeszcze trochę drobnicy z tła. No i... pokaż Pan to 1:1 daj nacieszyć oczy tymi drobnicami :D

Nie wiem, czy wypada wrzucać tu na forum wersję 1:1 - toż to ma po dłuższym boku ponad 6200-4200pix. @MaPa wspominał, że prezentowanie zdjęć z kamer OSC to tylko tak max połowa rozdzielczości i jakoś sobie to zakodowałem.

 

1 godzinę temu, Zybert napisał:

Super, ja zebrałem 6.5godz modowanym D610 i Spacecatem, ale ani trochę nie zbliżam się detalem do tego, co Ty masz. Pewnie to zasługa kamery astro i trochę dłuższej ogniskowej. Ja niestety połowę materiału zebrałem w kiepskich warunkach... Pozdrawiam, 

Kamil

Kamil - masz racje astrokamera daje sporego kopa. W ubiegłym roku też robiłem zdjęcie tego obiekty tym samym zestawem, ale z użyciem Canona 6d (nie miałem jeszcze kamery). Z tym że wtedy składane w DSS i obróbka tylko PS. Wyszło tak. Zerknij.

https://astropolis.pl/topic/77302-gromada-panny

 

Godzinę temu, kubaman napisał:

fota kapitalna

Dzięki Kuba

 

31 minut temu, Grzędziel napisał:

Kolory faktycznie fajne, szczególnie niebieski, ale coś poszło nie tak z tłem. Zdecydowanie wolę pozostawić lekki szum niż takie mydełko. Razi też, że galaktyki są wyraźnie odseparowane od tła.

Dzięki za cenny komentarz. Będę zwracał uwagę na te elementy, o których wspominasz. Roboczo wrzuciłem do swojej wersji trochę szumu i jak porównuje te wersje to faktycznie może to wyglądać lepiej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kadr i niezła obróbka. :)  Kolory ładnie odwzorowałeś, ale w skali 1:1 galaktyka M88 jest w porównaniu do gwiazd dziwnie wyrenderowana. Na tle nieco puszystych gwiazd (i nieco "pojechanych" niestety), ostry szczegół galaktyki M88 wygląda dziwnie. Galaktyka jakby wklejona z innego obrazka. Mnie to trochę razi.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, diver napisał:

Ładny kadr i niezła obróbka. :)  Kolory ładnie odwzorowałeś, ale w skali 1:1 galaktyka M88 jest w porównaniu do gwiazd dziwnie wyrenderowana. Na tle nieco puszystych gwiazd (i nieco "pojechanych" niestety), ostry szczegół galaktyki M88 wygląda dziwnie. Galaktyka jakby wklejona z innego obrazka. Mnie to trochę razi.

 

 

Zapewniam Cię że galaktyki M88 nie wklejałem z innego obrazka - tak jeszcze nie potrafię ;) 

Nigdy nie prezentowałem tutaj końcowego zdjęcia w skali 1:1 z OSC z kamery o rozdzielczość matrycy 26 MPix, 6248 x 4176 px dodatkowo przy soczewce średnicy 71mm. Docelowo skaluję obraz do ok 50% natywnej rozdzielczości i tak przygotowuję/obrabiam finalną wersję, żeby w tej skali wyglądało najlepiej. Zresztą Ty chyba także w swoich pracach nie prezentujesz wersji 1:1?

Akurat w przypadku tego wycinka M88 i IC3476 chodziło o to żeby Spiritowi przybliżyć ten obszar w celach raczej poznawczych, nieestetycznych - a nie jako końcowa finalna wersja zdjęcia :)

 

Pojechanie, o którym piszesz to prawy górny róg. Po zmianie kamery na "większą" właśnie mam ten problem z tym rogiem. Nie wiem czy to jakaś nieosiowość poprzez kolimację, ugięcie, czy pal licho wie. Występuje to zawsze w prawym górym rogu każdej klatki. Jak będzie na to czas to spróbuję pokręcić tilterem na kamerze, może coś się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, simarik napisał:

Akurat w przypadku tego wycinka M88 i IC3476 chodziło o to żeby Spiritowi przybliżyć ten obszar w celach raczej poznawczych, nieestetycznych - a nie jako końcowa finalna wersja zdjęcia :)

 

Ok, ale ta wyostrzona galaktyka na tle puszystych gwiazd... Je nie mówię że ją wkleiłeś, ale ten rendering jest nie z tej ziemi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.