Skocz do zawartości
  • 0

Dostęp do giełdy dla nowych uzytkowników


areo

Pytanie

Jak zapewne już wszystkim wiadomo dostęp do giełdy jest ograniczony dla użytkowników którzy nie zamieścili 20 postów. Posiadam konto na forum od 2016 roku lecz do tej pory głównie je czytałem i na dzień wczorajszy miałem zaledwie 13 postów. Nieświadomy zamieściłem ogłoszenie o sprzedaży okularu, które po otwarciu  około 50x zniknęło. 

Jak myślicie czy system kwalifikacji 20 postów ma sens? Osobiście uważam, że dostęp do giełdy czyli de facto zwykłej tablicy ogłoszeń powinien być dostępny dla każdego użytkownika. Nie jesteśmy portalem aukcyjnym i ogłoszenia z giełdy sa jedynie informacją i miejscem dostępu do kontaktu. W praktyce wiadomo iż każde tego typu miejsce może być zagrożone atakami nie uczciwych osób. Ogłoszenie nie zoobowiazuje nas do kupna czy sprzedaży. Jesteśmy dorośli i wiemy ze wysyłanie dużych pieniędzy do kogoś, kogo nie znamy wiąże się z ryzykiem. Ryzyko takie istnieje jednak nie tylko tuta, lecz w kazdym innym portalu z ogłoszeniami. Uważam że należy być ostrożnym ale to od nas zależy co i od kogo kupimy. Osobiście kupując cokolwiek dąże do rozmowy telefonicznej ze sprzedającym, gdzie rozwiewam część wątpliwości.Podczas rozmowy można poprosić o kolejne zdjęcie lub wysyłkę za pobraniem. Zbieranie "na sile 20 postów" w żaden sposób nie chroni przed nieuczciwymi osobami. 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Serio  próbowałeś watki?

Dyskusja jest kłótnia pomiędzy mną a Tobą, naprawdę tak powinno być na forum?

Administrator który popełnił błąd kontra tylko propozycja na temat zmian zabezpieczeń? Serio?

Edytowane przez areo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

7 minut temu, areo napisał:

Dyskusja jest kłótnia pomiędzy mną a Tobą, naprawdę tak powinno być na forum?

 

Zarzuciłeś forum pewne rzeczy, które według Ciebie są złe (i to jest w porządku) ale w sposób, który nakręcił emocje, a później skierowałeś kolejne zarzuty do mnie bezpośrednio. Skąd zdziwienie? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam ale ... Ty jakby odpowiadasz za ten błąd... a traktujesz mnie jak wroga. Dalej podkreślam ze chce tylko wskazać błąd i poprawić bezpieczeństwo

 

2 minuty temu, RMK napisał:

Jak administruję kilkoma serwisami nie spotkałem takiej buty użytkownika, który by próbował narzucić zasady administracji administratorowi.

Kosmos. Kończmy wątek.

Jeśli masz taka władzę nie mylić z dyktaturą jestem za!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, areo napisał:

Przypomnę ci tylko kolego że na tym forum działam zgodnie z ustalonymi zasadami... przykro mi ze się z tym nie zgadzasz masz prawo

Działaj, działaj. Tylko się nie skarż bo właśnie o tym mowa. Ja się nie zgadzam? Śmieszy mnie postawa człowieka, który nie ma na nic czasu a jego działania temu przeczą. Przynajmniej obserwuję ciekawy przypadek - zajęcie takie jest dobrą odskocznią od codziennych technicznych zmagań. Jednocześnie intryguje mnie zakończenie :P 

P.S. Na dzisiaj już kończę - są ciekawsze zajęcia [jednak]

Edytowane przez RMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Tayson napisał:

Temat giełdy i dostępu do niej wypływa średnio raz na rok..... i nic to nie zmienia.

 

 

 

Bardzo doceniam Twój wkład i wiedzę nie tylko w tym forum!

Czy boimy się zmian w myśl zasady Strare drzewa się nie przesadza? Czy w obecnych czasach chociaż tego nie chcemy wzrost inteligencji oszustów nie wymusza na nas zmian dotyczących bezpieczeństwa? Pytania retoryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, areo napisał:

Ponieważ faktycznie dyskusja dotarła do miejsca w którym powoduje w jakiś sposób kłótnie proszę również o rozważenie zamknięcia wątku Pozdrawiam Artur

Chcąc nie chcąc wniosłeś merytoryczną treść, można powiedzieć, że w jeden dzień. Okazuje się, że można wymagany limit osiągnąć nawet nie produkując spamu :D 

Apeluję zatem do adminów o zwiększenie limitu postów do 50szt :D 

  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, areo napisał:

Przepraszam ale ... Ty jakby odpowiadasz za ten błąd... a traktujesz mnie jak wroga.

 

Tak, odpowiadam za to, że miałeś możliwość wrzucenia ogłoszenia chociaż nie powinieneś. Moja wina polega na tym, że była taka techniczna możliwość, ale skoro od lat regularnie czytasz forum (jak sam twierdzisz), to nie uwierzę że nie zauważyłeś informacji na giełdzie o takim ograniczeniu.

 

Zrobiłeś z tego aferę, bo przecież przeglądasz forum od lat, ale nie miałeś czasu ani wiedzy (co jest bzdurą, ale nie odniosłeś sie do tego) żeby się czymkolwiek podzielić. Wymyśliłeś też sobie, że nam z perspektywy forum zależy na możliwie dużej giełdzie. Jak widać, nie bardzo :D 

 

Teraz dopiero zauważyłem, że sam przyznałeś w statusach, że wystawiłeś tutaj "bo Astromaniak ostatnio szwankuje". Dzięki temu rozumiem takie a nie inne podejście ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wydaje mi się w tej chwili po kolejnych Twoich dywagacjach, nie ma znaczenia czy przyznajesz się do błędu robiąc z siebie większego męczennika, błąd zaistniał dla mnie lawirujesz tylko aby wybrnąć twarzą z problemu... nie chcesz zakończyć wątku który wprowadza zamęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z doswiadczenia kilku lat na forum wiem, ze im ktos bardziej marytorycznie wypowiada sie w tego typu watkach, tym wiecej pojawia sie skrajnych komentarzy. 

 

Wartościowy, czy nie wątek... najlepiej ocenic to po ilosci wypowiedzi. 

 

CS.

T.

 

Edit.

@areo proponuję założyć ankietę odnośnie zmian w regulaminie giełdy. To bedzie najbardziej przejrzyste info.

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeczytałem te 4 strony i szczerze mówiąc: nie wiem, o co chodzi.

@areo to świetnie, że wyłapałeś błąd forum. Jestem pewien, że został już naprawiony. Co do zastrzeżeń związanych z sensownością: wiele razy było mówione że obecny system to kompromis. Większość się na to godzi, więc w sumie nie ma w ogóle o czym gadać - chyba że zrobisz referendum dowodzące, że lepiej np. podawać nr karty kredytowej, adres zamieszkania rodziców i negatyw na kliszy zdjęcia na którym podajesz rękę Adamowi Jesionowi.

Co do treści merytorycznej  w temacie astronomii: rzeczywiście żadna. Wydaje się więc, że wątek do zamknięcia, skoro już wszystko jasne?

Bo jeśli zostało tylko do udowodnienia kto ma rację a kto się mylił to można równie dobrze zamknąć wątek choćby teraz...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, areo napisał:

dla mnie lawirujesz tylko aby wybrnąć twarzą z problemu

 

Do błędu się przyznałem i wyjaśniłem już tutaj kilka razy. Niestety muszę to powtarzać i prostować inne rzeczy, które próbujesz mi zarzucić..."aby wyjść z twarzą".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.