Skocz do zawartości
  • 0

Dostęp do giełdy dla nowych uzytkowników


areo

Pytanie

Jak zapewne już wszystkim wiadomo dostęp do giełdy jest ograniczony dla użytkowników którzy nie zamieścili 20 postów. Posiadam konto na forum od 2016 roku lecz do tej pory głównie je czytałem i na dzień wczorajszy miałem zaledwie 13 postów. Nieświadomy zamieściłem ogłoszenie o sprzedaży okularu, które po otwarciu  około 50x zniknęło. 

Jak myślicie czy system kwalifikacji 20 postów ma sens? Osobiście uważam, że dostęp do giełdy czyli de facto zwykłej tablicy ogłoszeń powinien być dostępny dla każdego użytkownika. Nie jesteśmy portalem aukcyjnym i ogłoszenia z giełdy sa jedynie informacją i miejscem dostępu do kontaktu. W praktyce wiadomo iż każde tego typu miejsce może być zagrożone atakami nie uczciwych osób. Ogłoszenie nie zoobowiazuje nas do kupna czy sprzedaży. Jesteśmy dorośli i wiemy ze wysyłanie dużych pieniędzy do kogoś, kogo nie znamy wiąże się z ryzykiem. Ryzyko takie istnieje jednak nie tylko tuta, lecz w kazdym innym portalu z ogłoszeniami. Uważam że należy być ostrożnym ale to od nas zależy co i od kogo kupimy. Osobiście kupując cokolwiek dąże do rozmowy telefonicznej ze sprzedającym, gdzie rozwiewam część wątpliwości.Podczas rozmowy można poprosić o kolejne zdjęcie lub wysyłkę za pobraniem. Zbieranie "na sile 20 postów" w żaden sposób nie chroni przed nieuczciwymi osobami. 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
14 minut temu, areo napisał:

Sformułowanie że mam gdzieś forum to tylko Twoja bardzo nie obiektywną i krzywdzącą opinią! To że nie zamieszczam postów nie znaczy, że mam forum gdzieś takie myślenie jest błędne. Forum czytam prawie codziennie nie zamieszczam postów nabijajacych "ego" dlatego że jak już wspomniałem nie posiadam odpowiedniej wiedzy czasu i chęci.

 

O ile jestem w stanie zrozumieć (nie znaczy - zaakceptować) przypadki, gdzie ktoś się właśnie zarejestrował bo coś kupił i nie siadło, albo dostał w prezencie i chce szybko spienieżyć, to nijak nie pojmuję kogoś kto interesuje się tematem od lat (cytując rok "2016") i sprzedaje poważny sprzęt (Pentax, Nagler), ale...nie był w stanie przez ten 6 lat "nabić" tych marnych 20 postów, choćby dzieląc się krótką opinią na temat sprzedawanego sprzętu, czy pobieżną relacją z obserwacji, cokolwiek...Dlatego nijak nie mogę wziąć na poważnie argumentu o braku czasu czy wiedzy. Paradoksalnie, Twój przypadek utwierdza w przekonaniu o sensie takiego rozwiązania :) 

 

14 minut temu, areo napisał:

Wydaje mi się ze nadal nie rozumiesz sensu dyskusji

 

Wydaje mi się, że nie rozumiesz znaczenia giełdy z perspektywy forum. 

 

14 minut temu, areo napisał:

Twierdzenie nikt Cie do nieczego nie zmusza brzmi jak zabieraj zabawki idz sie bawić gdzie indziej.

 

Nie. To brzmi jak: jeśli chcesz wymieniać się zabawkami, najpierw pobaw się z nami i argument że patrzysz na nasze podwórko z okna od 6 lat nie jest wystarczający ;) 

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na forum jestem dość krótki okres czasu, ale udało mi się do tej pory skompletować większość mojego sprzętu dzięki giełdzie. Udzielam się jednak niezwykle rzadko, ponieważ moja wiedza jest na niskim poziomie to bardziej ja pytałem niż udzielałem odpowiedzi. Zadałeś pytanie drogi autorze wątku czy 20 postów ma sens. Odpowiem z punktu widzenia mojej obserwacji. Każda forma sprawdzenia potencjalnego partnera kupna/sprzedaży jest wskazana i zdroworozsądkowo konieczna. Jak wspomniałeś, że dążysz do rozmowy telefonicznej to ja to rozumiem bo sam tak robię jednak limit postów wymagany powoduje w mojej ocenie dwie kwestie:

1. Sam mogę wejść w dany profil konkretnego użytkownika i wówczas mam materiał do oceny intencji tej drugiej osoby. Czytam wówczas o czym ta druga osoba pisze na forum. W sytuacji gdyby pierwszym postem była oferta kupna/sprzedaży to czuł bym duży dyskomfort.

2. Jak szybko wbito te 20 postów ma dla mnie też znaczenie. Komu by się chciało tworzyć konto latami by spróbować kogoś naciągnąć na jakąś rzecz? Prawdopodobnie taka osoba z złymi intencjami próbę oszustwa miała by już za sobą i biorąc pod uwagę to iż administracja jest mocno aktywna na forum dawno taki delikwent był by zablokowany.

Reasumując... gdy chcę coś kupić/sprzedać to czytam co piszecie i łatwo jest oddzielić wówczas białko od żółtka bo osoby z którymi zdarzyło mi się handlować historię na forum już mieli. Te nawet 20 postów jest dla mnie informacją czy mam sobie zawracać głowę i nie jest to granica czy komuś ufam, a jedynie furtka do kolejnego etapu relacji kupujący - sprzedający. Gdyby tych postów nie było nie poszedł bym w tango z osobami mającymi tylko 1 post w dziale giełda. Dodatkowo tempo wbicia 20'stki oraz forma tych postów np. 20× coś w stylu: spoko fotka, ale ładne zdjęcie powoduje u mnie brak zainteresowania do dalszej wymiany zdań

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, kompas napisał:

Ludzie jeżeli macie jakieś obawy przed kupnem z giełdy, to poproście sprzedającego by "towar" wystawił na OLX, jeżeli będzie się migał, oznaczać będzie że wasze obawy były zasadne

Albo że mu się nie chce bawić w zakładanie konta na kolejnym portalu ogłoszeniowym. Ja tak kiedyś zrezygnowałem, bo nie chciało mi się zawracać głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ograniczenie dostępu do giełdy czysto technicznie jest o tyle dobre, że redukuje znacznie liczbę ogłoszeń od osób które traktują fora jak słup ogłoszeniowy. Czy to ma być 20 czy 100 postów - wszystko jedno. I tak giełdowych tematów jest sporo więc dobrze, że jest limit.

 

Chciałem tylko zaznaczyć, że treść na forum nie bierze się z sufitu, tylko tworzą to ludzie poświęcając swój czas. Dzielą się opiniami, dyskutują w wątkach na temat zjawisk, odkryć, pomiarów, sprzętu, zdjęć itd. Całość (prawie) jest w otwartym dostępie, indeksowana przez wyszukiwarki internetowe, żeby korzystali z tego również przypadkowi ludzie, bo chodzi o dzielenie się wiedzą. W "dobrym tonie", po pewnym czasie korzystania za darmo z cudzych efektów pracy, jest dać coś od siebie - wpłacić trochę kasy, albo trochę dołożyć własnego wysiłku. Tymczasem @areo siedzisz tu regularnie od kilku lat, dałeś od siebie niewiele, prawie nic, i jeszcze gardłujesz, że nie masz do czegoś dostępu.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, dobrychemik napisał:

Albo że mu się nie chce bawić w zakładanie konta na kolejnym portalu ogłoszeniowym. Ja tak kiedyś zrezygnowałem, bo nie chciało mi się zawracać głowy.

To nie jest zabawa, albo chcesz sprzedać albo nie ,wielu wystawia towar i tu i tam nie czekając nawet na zachętę, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda że niektórzy koledzy odbieraja moje odpowiedzi personalnie powtarzając pytaniania i odpowiedzi... Stwierdzenie, że o coś gardłuje nie ma najmniejszego sensu, powtarzam ja o nic nie walcze, dostęp do gieldy już mam poddalem tylko do dyskusji sens akurat takiej zasady. Paradoksalnie koledzy, którzy skupili się nad moim sensem istnienia na forum potwierdzili, iz ta zasada nie jest logiczna. 

Jeden z kolegów stwierdził że jestem obcy... hm na jaką zasadę czy punkt regulaminu się powołujesz?

Zaciekawił mnie również sposób pojęcia posiadanej wiedzy... im droższe masz okulary tym masz więcej wiedzy... ciekawe

W ten sposób dyskusja zmieniła się z tematu z dostepu do giełdy na  na mój sens istnienia na forum w koncu zaczynacie rozumieć. 

 

Edytowane przez areo
poprawka blędów
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

Masz rację, Twój przypadek jest wyjątkowy. 

Tak wyjątkowy, że aż nie spotykany. 

 

Dalej nie widzę powodu, żeby z tego jedynego, wyjątkowego przypadku zmieniać ogólne reguły dla wszystkich, przez przypadek jeden na milion. 

Chyba jednak nie jest to odosobniony przypadek. :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę że kręci się afera więc wbijam :)

Osobiście należę do forum zaledwie od 2018 r kiedy zaczynałem myśleć nad zakupem teleskopu do wizuala. Pierwotnie przez ponad pół roku patrzyłem jedynie na giełdę i się nie udzielałem. Nie miałem po co, nikogo nie znałem. Obecnie moje myślenie jest skrajnie inne. Giełda jest dodatkiem do forum. Forum, czyli miejsca dyskusji (to jest jego definicja). Przy samym przerabianiu teleskopu z wizuala na pseudofoto miałem chyba ze 100 pytań, o złączki, ostrość, ustawienie na biegun, filtry itp itd. Zadawałem je i zanim się zorientowałem to już miałem z 50 postów. 
Nie można mieć pretensji o to że coś zostało ustalone i mi to nie odpowiada bo idąc tym torem nie dogodzi się nikomu bo każdy będzie miał inne zdanie. 
Jak jadę samochodem i jest ograniczenie prędkości do 40km/h to nie dzwonie do ZDM bo mi to nie pasuje i moim zdaniem powinno być 70km/h. I tak samo jest z giełdą. Jest coś odgórnie ustalone dla wszystkich i tyle. Tym bardziej, że to nie jest to mur nie do przeskoczenia, wręcz ten mur powinien się sam dać przeskoczyć w dość krótkim czasie (a na pewno w przeciągu 6 lat) Być 6 lat na forum i nie mieć 20 postów i kręcić z tego powodu aferę? Mi by było aż wstyd..  
Nie ma co się obrażać z takiego powodu. Czasem trzeba zaakceptować to że nie jest się pępkiem świata i trzeba się po prostu dostosować do ogólnie przyjętych zasad.

 

Powiem więcej. Nie miałbym nic przeciwko żeby ten śmieszny limit zwiększyć. Powtórzę raz jeszcze. To jest forum. 

 

 

Edytowane przez wismat
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mylisz pretensje z czysto teoretyczną dyskusją. Na moim przykładzie staram się właśnie wykazać bezsensownosć 20 postów. Twój pomysł posiada uzasadnienie tylko nadal pozostaje problem osób nie posiadających wiedzy pozwalającej zabrać udział w dyskusji lub tez po prostu osób które nie chcą dopisywać 20 posta do tematu jaki sprzęt kupić, ponieważ jego zdanie zostało poniekąd wyrażone w 2, 7 i 9 poscie. Czy to ich dyskwalifikuje do wymiany sprzętu na forum które czytaja może nawet kilka razy dziennie?

Edytowane przez areo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie sądzisz, że stwierdzenie "nie mam wiedzy to się nie odzywam" jest błędnym kołem? 
Swojego czasu był problem z giełdą i trzeba było jakoś zweryfikować czy sprzedawca jest wiarygodny. Przecież nikt z adminów Astropolis nie będzie żądał skanu dowodu więc stwierdzono że chociaż żeby to był forumowicz w jakimś stopniu. 20 postów przy tym uważam za dość nisko postawioną poprzeczkę. Nikt nie chce po prostu żeby z giełdy mającej służyć użytkownikom tego forum zrobił się drugi OLX gdzie tam już oszuści siebie nawzajem oszukują.

 

To może inaczej bo póki co tylko negujesz ten punkt regulaminu. Jaką masz koncepcję na ograniczenie oszustw na giełdzie tego forum gdyby twój pomysł przeszedł i został zniesiony limit postów u sprzedającego?

 

  

Godzinę temu, areo napisał:

Na moim przykładzie staram się właśnie wykazać bezsensownosć 20 postów.

Czy ty właśnie zasugerowałeś że masz zamiar kogoś bezczelnie okraść na giełdzie? ;) 

 

 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sądze po prostu że system 20 punktów jest zły jak już wpominałem żadne zabezpieczenie nie uchroni Cię przed oszustem jeśli sam nie będziesz ostrożny. Myślę rownież że zdziwilbyś się jak spadłaby frekwencja na forum bez giełdy. 

 

Nie mam wiedzy więc nie pisze bzdur nie zaśmiecam forum, nie nabijam postów, to miałem na myśli. Administrator i tak sprawdza oferty jak to bylo w moim przypadku, lecz zanim ogloszenie zostało usunięte zobaczyło je kilkadziesiąt osób  Tutaj widać że system nie działa prawidłowo... w ten sam sposób administrator może werifikować wiarygodnośc konta poorzez sprawdzenie aktywności i zamiast zamykania jak ktoś zaproponował wstawiać jakiś rodzaj ostrzeżenia 

 

Sam bezczelnie zasugerowałeś bzdurę!

Edytowane przez areo
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podliczyłem sobie ile wydałem na giełdzie w ciągu ostatniego miesiąca. Wyszło 8804 zł! Wszystkie zakupy były od osób, których w życiu nie widziałem. Wszystkie na zasadzie wysłania pieniędzy z góry w nadziei, że nie zostanę oszukany. I rzeczywiście, wszystkie transakcje przebiegły wzorowo. Sukces bierze się właśnie stąd, że giełda powinna być i jest dla osób zweryfikowanych. Ludzie, którzy poświęcili swój czas, by dać się poznać, będą bardziej dbać o swoje dobre imię i raczej nie pozwolą sobie na zszarganie opinii dla jednorazowego, nieuczciwego zarobku. Każdy mechanizm zmniejszający liczbę lewych ofert jest wskazany, bo każda nieuczciwa oferta czy zrealizowany przekręt zostawia za sobą smród szkodzący całemu forum. Sam fakt, że każdy sposób weryfikacji można przechytrzyć nie należy traktować jako dobry powód, by zupełnie rezygnować z mechanizmów ochronnych.

 

Wreszcie, na wymóg 20 postów można spojrzeć zupełnie inaczej: można uznać, że pełny dostęp do giełdy jest NAGRODĄ za aktywność. Bo w sumie z jakiej racji traktować giełdę jako coś, co się każdemu od razu należy? To jest prywatne forum, utrzymywane z prywatnych pieniędzy i korzystamy z niego gratis. Marudzenie na to co się człowiekowi ma należeć za nic jest moim zdaniem niestosowne.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, areo napisał:

Sądze po prostu że system 20 punktów jest zły...

Ja bym raczej powiedział, że jest słaby, bo ilość postów naprawdę o niczym nie świadczy. Może lepiej, gdyby w momencie dodania ogłoszenia automat dopisywał ostrzeżenie generowane według różnych kryteriów: np. że osoba jest na forum od niedawna, mało się udziela (średnia ilość postów/miesiąc), itp.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, areo napisał:

Mylisz pretensje z czysto teoretyczną dyskusją. Na moim przykładzie staram się właśnie wykazać bezsensownosć 20 postów. Twój pomysł posiada uzasadnienie tylko nadal pozostaje problem osób nie posiadających wiedzy pozwalającej zabrać udział w dyskusji lub tez po prostu osób które nie chcą dopisywać 20 posta do tematu jaki sprzęt kupić, ponieważ jego zdanie zostało poniekąd wyrażone w 2, 7 i 9 poscie. Czy to ich dyskwalifikuje do wymiany sprzętu na forum które czytaja może nawet kilka razy dziennie?

Puki co nie wykazałeś bezsensowności tego systemu. Mało tego starasz się argumentować iż osoby, które czytają, a nie piszą są dyskryminowane... cóż założyciele tego forum mieli taką wizję i z tego co widzę większość popiera ten schemat działania. Jako, że żyjemy w państwie demokratycznym (teoretycznie) można uznać, że to mniejszość powinna się dostosować lub zrezygnować i poszukać innego forum jeśli coś jest nie do zaakceptowania.

51 minut temu, areo napisał:

Sądze po prostu że system 20 punktów jest zły jak już wpominałem żadne zabezpieczenie nie uchroni Cię przed oszustem jeśli sam nie będziesz ostrożny. Myślę rownież że zdziwilbyś się jak spadłaby frekwencja na forum bez giełdy. 

 

Nie mam wiedzy więc nie pisze bzdur nie zaśmiecam forum, nie nabijam postów, to miałem na myśli. Administrator i tak sprawdza oferty jak to bylo w moim przypadku, lecz zanim ogloszenie zostało usunięte zobaczyło je kilkadziesiąt osób  Tutaj widać że system nie działa prawidłowo... w ten sam sposób administrator może werifikować wiarygodnośc konta poorzez sprawdzenie aktywności i zamiast zamykania jak ktoś zaproponował wstawiać jakiś rodzaj ostrzeżenia 

Oczywiście żadne zabezpieczenie nikogo nie uchroni, ale jeśli już coś jest i daje innym odrobinę poczucia bezpieczeństwa to jest to czymś złym? Chętnie przeczytam o pomysłach innych na większe bezpieczeństwo, które można by było wprowadzić na forum jako jednolity system. 

Co do braku wiedzy też słaby argument bo poważnie przez ten okres czasu nawet kilka drobnych pytań na pewno byś miał jako osoba mająca nikłą wiedzę, a co za tym idzie chciał byś zadać takie pytania... ja tak robiłem i robię dalej i nie uważam to za nabijanie postów. Nie zawsze uda się znaleźć konkretną odpowiedź w internecie lub na forach.

 

Raczej nikt nie uważa byś miał złe intencje, ale odnoszę wrażenie, że "dyskusja o bezcelowości liminu 20`stu postów" nie przebiega tak jak byś chciał. Naturalnie jak w polityce gdy coś krytykujemy należało by zaproponować jakiś schemat rozwiązania / udoskonalenia rozwiązania, który w naszej ocenie się nie sprawdza. Puki co wydaje mi się, że odniosłeś sukces odwrotny do zamierzonego. Pobudziłeś wyobraźnię i wielu może teraz uważać, że przy braku innych pomysłów limit 20`stu postów jest zbyt mały i należało by zwiększyć granicę. 

 

Zapoczątkowałeś w dyskusji ważny temat, ale zadałeś w sumie jedno jedyne pytanie: Czy 20 postów ma sens? Większość uważa, że ma sens. Ty uważasz, że nie ma ale jesteś w mniejszości. Dlatego przyjmuję do wiadomości Twoje zdanie, ale go nie akceptuję jak dla mnie nie podałeś żadnego sensownego argumentu przeciw, a co ważniejsze nie zaproponowałeś nic w zamian. 

Edytowane przez shinobizu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie za bardzo rozumiem sformuowania dyskusja nie przebjegla tak jak bym chciał? Biorę tylko w niej udział i odpowiadam na argumenty kolegów.  Szanuję zdanie innych kolegów i też mam prawo się z nim nie zgadzać od tego jest dyskusja. Nic nikomu nie narzucam bo nie mam nawet takiej mozliwości. W chwili obecnej zaakceptowalem ten limit spelniając wymagania, rozumiem że wiekszości to nie pasuje ale po to własnie jest ta dyskusja i zadane pytanie. Czy ja ponioslem porażkę zadając takie pytanie? Napewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uważam, ze 20 postów ma sens jak najbardziej. Sam osobiście w ogóle nie kupuję od użytkowników, którzy mają tylko kilka postów i nie uczestniczą w życiu astro nawet jeśli post jest na astromaniaku, gdzie wystarczy się zarejestrować by sprzedawać. Myślę, ze te 20 postów to jest optymalna ilość by wejść w profil użytkownika, zobaczyć czy jest początkujący, zaangażowany, doświadczony, czy jest kłótliwy. Nie wyobrażam sobie kupować np Ethosa i przelewać kasę z góry komuś z 10 postami. Osobie z np 300 postami, którą rozpoznaję z dyskusji, widzę, że rzeczywiście jest astroamatorem, podziela pasję chętnie pieniądze z góry przeleję. Chodzi nie tylko o czy dostanę w paczce Ethosa czy cegłę ale także o to, czy ktoś potrafił się tym sprzętem posługiwać, jakie ma podejście do całości.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, areo napisał:

Nie za bardzo rozumiem sformuowania dyskusja nie przebjegla tak jak bym chciał? Biorę tylko w niej udział i odpowiadam na argumenty kolegów.  Szanuję zdanie innych kolegów i też mam prawo się z nim nie zgadzać od tego jest dyskusja. Nic nikomu nie narzucam bo nie mam nawet takiej mozliwości. W chwili obecnej zaakceptowalem ten limit spelniając wymagania, rozumiem że wiekszości to nie pasuje ale po to własnie jest ta dyskusja i zadane pytanie. Czy ja ponioslem porażkę zadając takie pytanie? Napewno?

To ja biorę tylko udział w dyskusji ty zaś jesteś autorem wątku, a od autora można wymagać więcej. 

O jakiej porażce piszesz? Jeśli to do mnie to przeczytaj raz jeszcze co napisałem wyżej. To że popudziłeś wyobraźnię, to że odniosłeś cel odwrotny do zamierzonego interpretujesz jako porażkę w moich słowach?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, areo napisał:

Zaciekawił mnie również sposób pojęcia posiadanej wiedzy... im droższe masz okulary tym masz więcej wiedzy... ciekawe

 

Nie. Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli sprzedajesz poważny sprzęt i twierdzisz w ogłoszeniu, że go używałeś (nawet jeśli tylko kilka razy), to bezsensowne jest twierdzenie, że nie masz wiedzy, którą mógłbyś się podzielić na forum. Pisałem wcześniej - jakaś krótka relacja z obserwacji, wrażenia z użytkowania danego sprzętu. Ciekawe jest również to, że deklarujesz brak czasu przez kilka lat na marne dwadzieścia postów, ale miałeś w ostatnich dniach, żeby prawie podwoić tę ilość ;) Nie oceniam zachowania, tylko próbę argumentacji.

 

4 godziny temu, areo napisał:

Mylisz pretensje z czysto teoretyczną dyskusją. Na moim przykładzie staram się właśnie wykazać bezsensownosć 20 postów.

 

Na razie wykazałeś, że być może jest to zbyt niska granica :) 

 

3 godziny temu, areo napisał:

Tutaj widać że system nie działa prawidłowo...

 

Wyjątek od reguły. Trafiłeś na taki moment, że było to technicznie możliwe. Trwało to jakieś 2 tygodnie i jest to moje niedopatrzenie. 

 

3 godziny temu, areo napisał:

Myślę rownież że zdziwilbyś się jak spadłaby frekwencja na forum bez giełdy. 

 

Jak widzisz, niespecjalnie chcemy na siłę kręcić frekwencję za pomocą giełdy. Giełda istnieje, bo są ludzie, którzy OPRÓCZ aktywnego uczestnictwa w dyskusjach, potrzebują coś sprzedać/kupić. Jeszcze raz - to jest forum, nie olx, a giełda jest elementem wtórnym - możliwością i "podziękowaniem" dla tych, co wnieśli tutaj jakieś niespecjalnie wygórowane minimum. Nie jest to słup ogłoszeniowy dla każdego, w pogoni za magiczną frekwencją.

 

Niejako podsumowując:

Czy limit 20 postów jest dobry? Taki sobie. Pewnie nawet zwiększyłbym, żeby nie był możliwy do przeskoczenia w kilka dni dla każdego, kto akurat potrzebuje.

Czy możliwe są inne opcje? Tak - ręczne zatwierdzanie każdego ogłoszenia przez moderację. Pojawiło się kilka propozycji wyżej, nawet rozsądne, ale zwyczajnie niemożliwe do zrealizowania bez większej ingerencji w silnik forum.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może nadszedł już czas na podsumowanie

Przepraszam kolegów którzy poczuli się urażeni moimi odpowiedziami i negacja ich sposobu myślenia.

Celowo chciałem sprowokować jak największą ilość osób do udziału w dyskusji, gdyż uważam ze każdy pomysł w kwestii bezoieczenstwa jest wart rozważenia. Nie zamierzałem sprowadzić dyskusji do kłótni! (oj Krzysztof ale mnie podpuściłeś;)

 

A wiec:

System zawiera błąd i to jest fakt- zamieściłem ogłoszenie pomimo iż miałem tylko 13 postów widniało ono na giełdzie przez około 2 godziny, w tym czasie odwiedziło je kilkadziesiąt osób. Nic nie pomoglo zabezpieczenie 20 postów

Z kilkunastoletniego doświadczenia w przeciwdziałaniu oszustwom wiem że pierwszą zasadą oszusta jest szybkie wprowadzenie w błąd ofiary tak by zdążyła dokonać zakupu nie mając możliwości otrzymania pomocy. I tutaj 2 godziny to już bardzo dużo czasu

Administrator zanim zamknął moje ogłoszenie wszedł w mojje konto i dokonał sprawdzenia. Zabezpieczenie 50, 100 czy 200 postów nic w tej sytuacji nie zmieni.

 

Moim pomysłem jest naprawa luki lub system odwrotny:

Jeśli Administrator i tak sprawdza konto zanim je zamknie, to wysyłane ogłoszenia osób ktore mają poniżej 20 a w tej sytuacji nawet więcej postów niech trafi ono najpierw do administratora, który po sprawdzeniu może nadać lub nie. Następnie ogloszenie z adnotacją Uwaga konto nie zweryfikowane zachowaj ostrożność może trafić na tablicę ogloszeń. Ta zasada może nie dotyczyć osób z większą ilością postów. 

To tylko propozycja która powstała mi w głowie w czasie podsumowania wątku, być może nie est mozliwa do technicznego wykonania i tutaj proszę o zabranie głosu Administracji.

 

Ponieważ faktycznie dyskusja dotarła do miejsca w którym powoduje w jakiś sposób kłótnie proszę również o rozważenie zamknięcia wątku Pozdrawiam Artur

Edytowane przez areo
poprawki błędów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.