Skocz do zawartości
  • 0

Dostęp do giełdy dla nowych uzytkowników


areo

Pytanie

Jak zapewne już wszystkim wiadomo dostęp do giełdy jest ograniczony dla użytkowników którzy nie zamieścili 20 postów. Posiadam konto na forum od 2016 roku lecz do tej pory głównie je czytałem i na dzień wczorajszy miałem zaledwie 13 postów. Nieświadomy zamieściłem ogłoszenie o sprzedaży okularu, które po otwarciu  około 50x zniknęło. 

Jak myślicie czy system kwalifikacji 20 postów ma sens? Osobiście uważam, że dostęp do giełdy czyli de facto zwykłej tablicy ogłoszeń powinien być dostępny dla każdego użytkownika. Nie jesteśmy portalem aukcyjnym i ogłoszenia z giełdy sa jedynie informacją i miejscem dostępu do kontaktu. W praktyce wiadomo iż każde tego typu miejsce może być zagrożone atakami nie uczciwych osób. Ogłoszenie nie zoobowiazuje nas do kupna czy sprzedaży. Jesteśmy dorośli i wiemy ze wysyłanie dużych pieniędzy do kogoś, kogo nie znamy wiąże się z ryzykiem. Ryzyko takie istnieje jednak nie tylko tuta, lecz w kazdym innym portalu z ogłoszeniami. Uważam że należy być ostrożnym ale to od nas zależy co i od kogo kupimy. Osobiście kupując cokolwiek dąże do rozmowy telefonicznej ze sprzedającym, gdzie rozwiewam część wątpliwości.Podczas rozmowy można poprosić o kolejne zdjęcie lub wysyłkę za pobraniem. Zbieranie "na sile 20 postów" w żaden sposób nie chroni przed nieuczciwymi osobami. 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 minuty temu, areo napisał:

System zawiera błąd i to jest fakt- zamieściłem ogłoszenie pomimo iż miałem tylko 13 postów widziało ono na giełdzie przez około 2 godziny, w tym czasie odwiedziło je kilkadziesiąt osób. Nic nie pomoglo zabezpieczenie 20 postów

 

@areo wychodzisz z nieprawdziwego założenia. Pisałem wyżej, że Twoje ogłoszenie jest wynikiem mojego niedopatrzenia, trwającego około 2 tygodnie. Gdybyś chciał to zrobić w kwietniu, styczniu, rok temu , 2 lata temu, albo teraz nie mając 20 postów - zwyczajnie nie byłbyś w stanie założyć tematu.

 

Gwoli ścisłości, czas od 6.05 do 17.05 (kiedy @Darek_B) zwrócił mi na to uwagę, był jedynym terminem w ostatnich latach, kiedy forum puszczało wątki zakładane przez ludzi z ilością postów mniejszą od 20 (ale większą od 10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wydaje mi się, że trochę manipulujesz w tej chwili,  dopiero teraz  tłumacząc  pelny obraz wiedzy, ale rozumiem Twoje intencje. Dziękuje ze wyjaśniłeś w całości sens problemu, choć naprawdę trudno mi uwierzyć, że jestem okazem jednym od wielu lat. Sam w to wierzysz? Ponawiam prośbę o zmakniecie wątku  aby nie doouścić do dalszych ewentualnych kłótni, doceniając Twoje deklaracje przyznania się do błędu i dogłebnęgo wyjaśnienia jej przyczyny...

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Interesujące jak to jest nie mieć czasu na napisanie kilku wiadomości w ciągu kilku lat ale młócić wątek o niemożliwości zamieszczenia ogłoszenia w giełdzie przez kilka dni / stron ?

Chyba przyjęła się zasada, że jeśli chcę skorzystać z jakiegoś serwisu to dostosowuję się do jego reguł. Czy są uzasadnione czy nie i czy mi się to podoba czy nie. 

Rozumiem, że na imprezę do grona ludzi też wchodzisz i próbujesz wszystkim narzucić swój punkt widzenia?

Pytanie retoryczne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie skupiłem się na wielu sprawach. Na temat bezpieczeństwa zakupów także na tym forum było kilkanaście wątków - nie zauważyłem twojej aktywności. Pewnie byłoby 30+ postów. Bezpieczeństwo zapewne powstało przy okazji własnego interesu braku możliwości ogłoszenia. Prywata i tylko tyle.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, RMK napisał:

Nie skupiłem się na wielu sprawach. Na temat bezpieczeństwa zakupów także na tym forum było kilkanaście wątków - nie zauważyłem twojej aktywności. Pewnie byłoby 30+ postów. Bezpieczeństwo zapewne powstało przy okazji własnego interesu braku możliwości ogłoszenia. Prywata i tylko tyle.

Szkoda że nie skupileś się właśnie na merytorycznosci zaledwie tych kilku moich wypowiedzi na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oskarżenie mnie o manipulację jest zwyczajnie słabe. Postawiłeś w temacie pytanie i tezę:

 

W dniu 18.05.2022 o 15:59, areo napisał:

Jak myślicie czy system kwalifikacji 20 postów ma sens? Osobiście uważam, że dostęp do giełdy czyli de facto zwykłej tablicy ogłoszeń powinien być dostępny dla każdego użytkownika.

 

Mieliłeś kwestię "sensu" i do tego się odnosiłem, a nie do tego, w jaki sposób jest to egzekwowane (do momentu aż zacząłeś argumentować kwestią jak to działa bądź nie działa). 

Tak, jesteś jedynym przypadkiem. Nie muszę w to wierzyć, ja to wiem. I tylko dlatego (Twoja "sytuacja" powstała przez moje niedopatrzenie), mogłeś beztrosko nabić sobie później posty (zwykle blokuję takie zachowania). 

 

Coś Ci pokażę ;) 

 

Kolega @Voult będący w podobnej sytuacji do Ciebie, napisał do mnie priva 4 maja z pytaniem, czy byłaby możliwość wystawienia ogłoszenia mimo niespełniania warunków. Stwierdziłem, że pozwolę mu na to, bo zamiast robić zamieszanie na forum, dramatyzując z powodu progu ilościowego, zwyczajnie zapytał. Jak widać - można. Odpisałem 6 maja i wtedy zaczęło się to nietypowe "okienko" gdy giełda puszczała ogłoszenia od 10 postów.

 

Voult w swoim ogłoszeniu zaznaczył, że ma moją zgodę, więc nikt nie marudził. Moje niedopatrzenie polegało na tym, że odkręciłem tego po drugim ogłoszeniu Voulta z 11 maja. Dopiero Twoje ogłoszenie, sprawiło że jeden z moderatorów zwrócił mi uwagę, że system jakimś cudem to puścił. Koniec historii ;) 

 

(zakryłem dokładną treść wiadomości Voulta, bo to jednak priv i nie wiem czy nie miałby nic przeciwko)

 

giełda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy jest jakieś przeciwwskazanie by oprócz limitu 20 postów dodać jeszcze np. dwumiesięczny staż na forum? Nie trzeba by wówczas męczyć się co jakiś czas z osobami, które w krótkim czasie dopisują jakieś bzdety to tu to tam, by wypełnić limit i odblokować możliwość umieszczania ogłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, areo napisał:

Udowadniasz w ten sposób, ze zasady nie dotyczą wszystkich... Czy tak powinno być?

 

A teraz próbujesz odwracać kota ogonem :D

Udowadniam w ten sposób, że da się zwyczajnie po ludzku podejść do tematu. 

 

5 minut temu, Arek_P napisał:

Czy jest jakieś przeciwwskazanie by oprócz limitu 20 postów dodać jeszcze np. dwumiesięczny staż na forum? Nie trzeba by wówczas męczyć się co jakiś czas z osobami, które w krótkim czasie dopisują jakieś bzdety to tu to tam, by wypełnić limit i odblokować możliwość umieszczania ogłoszeń.

 

Możliwe, że tak. Potrzebna byłaby osobna "grupa" dla nowicjuszy :g:Pytanie, ile dodatkowego marudzenia byłoby z tego powodu :D 

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A Twoim zdaniem co próbuje w tym wątku udowodnić? Czemu nie odpowiadasz na pytania tylko pomijasz te trudne.... kłótnia nic nie da choćbyś ją ciągnął latami! Liczysz może ze złamie zasadę regulaminu?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Paether napisał:

Możliwe, że tak. Potrzebna byłaby osobna "grupa" dla nowicjuszy :g:Pytanie, ile dodatkowego marudzenia byłoby z tego powodu :D 

Jeśli wymaga to dodatkowego zachodu, to nie warto tego pomysłu rozwijać. A osobna grupa to już prawie segregacja :D Wolę nawet nie myśleć o potencjalnych reakcjach dyskryminowanych nowicjuszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@areo

Nie czuję się niczyim adwokatem ani nim być nie zamierzam. Jednak jak płachta na byka działają na mnie kłamstwa w stylu braku czasu na napisanie przez kilka lat paru postów ale przy własnym interesie grzeje się klawiatura, pretensje i porządki na obcym podwórku i inne drobiazgi uzasadniane potem interesem ogółu. Trzeba być ślepym aby dać się złapać na takie zagrania. Sporadycznie spotykam tak pretensjonalne przypadki.

Edytowane przez RMK
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uważasz, ze mam uzewnętrzniać się w temacie nie mam czasu, bo sam wychowuje po udarze mózgu dwójkę dzieci wieku 2 i 6 lat... trochę wyobrażni

Edytowane przez areo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, areo napisał:

Uważasz, ze ma się uzewnętrzniac w temacie nie mam czasu, bo sam wychowuje po udarze mózgu dwójkę dzieci wieku 2 i 6 lat... trochę wyobrażni

Proszę, odpuść. Nie znasz sytuacji innych. Na tym forum są osoby także mające trudną sytuacje w rodzinie, prowadzące rodzinne domy dziecka itp. Zakończ wątek i poświęć rodzinie przyjmując reguły jako obowiązujące. Nie ty tworzysz regulamin. Nie zamierzam odnosić się do twojej sytuacji rodzinnej ale do tego jak zachowałeś i zachowujesz się TERAZ na tym forum po braku możliwości zamieszczenia ogłoszenia. Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, areo napisał:

Czemu nie odpowiadasz na pytania tylko pomijasz te trudne....

 

Na które nie odpowiedziałem?

Mam wrażenie, że to Ty łapiesz się już czegokolwiek. Najpierw "zasada 20 postów bez sensu bo 6 lat czytam", później "a bo to i tak nie działa" i oskarżenia o manipulację, a gdy to okazało się nieprawdą,  "jak śmiał przychylić się do czyjejś prośby"...

 

W skrócie:

 

Mamy na forum ogólną zasadę, że giełda jest dla użytkowników z dorobkiem minimum 20 postów. Nie jest idealna, niejako dopasowana do możliwości technicznych i zwykle nie powoduje problemów. Ogranicza ruch na giełdzie czy nawet całym forum? Żaden problem. Nikt nie płacze, poza tymi, którzy chcieliby słupa ogłoszeniowego bez ograniczeń.

 

Jeśli ktoś nie spełnia tego wymogu, a koniecznie chce coś sprzedać, ma dwa wyjścia:

1. Spróbować zwyczajnie zapytać, pogadać.

2. Zrobić aferę jakie to forum jest niedobre bo "zmusza" do napisania 20 postów.

 

Chyba nie muszę (a może muszę?) tłumaczyć różnicy w podejściu i dlaczego w pierwszym przypadku mogę "przymknąć oko". Jeśli Tobie przeszkadza promowanie takiego zachowania, to nijak nie pomogę. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilka poetów temu poprosiłem o zamkniecie wątku, gdyż powoduje on niepotrzebne kłótnie pewnie czytałeś..

 

3 minuty temu, Paether napisał:

 

Na które nie odpowiedziałem?

Mam wrażenie, że to Ty łapiesz się już czegokolwiek. Najpierw "zasada 20 postów bez sensu bo 6 lat czytam", później "a bo to i tak nie działa" i oskarżenia o manipulację, a gdy to okazało się nieprawdą,  "jak śmiał przychylić się do czyjejś prośby"...

 

W skrócie:

 

Mamy na forum ogólną zasadę, że giełda jest dla użytkowników z dorobkiem minimum 20 postów. Nie jest idealna, niejako dopasowana do możliwości technicznych i zwykle nie powoduje problemów. Ogranicza ruch na giełdzie czy nawet całym forum? Żaden problem. Nikt nie płacze, poza tymi, którzy chcieliby słupa ogłoszeniowego bez ograniczeń.

 

Jeśli ktoś nie spełnia tego wymogu, a koniecznie chce coś sprzedać, ma dwa wyjścia:

1. Spróbować zwyczajnie zapytać, pogadać.

2. Zrobić aferę jakie to forum jest niedobre bo "zmusza" do napisania 20 postów.

 

Chyba nie muszę (a może muszę?) tłumaczyć różnicy w podejściu i dlaczego w pierwszym przypadku mogę "przymknąć oko". Jeśli Tobie przeszkadza promowanie takiego zachowania, to nijak nie pomogę. 

 

Brakuje tylko zasady - wątek który wzbudza wiele kontrowersji i powoduje kłótnie pomimo prośby zakładającego nie jest zamknièty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, areo napisał:

Kilka poetów temu poprosiłem o zamkniecie wątku, gdyż powoduje on niepotrzebne kłótnie pewnie czytałeś..

 

W tym samym wpisie, w którym oskarżyłeś mnie o manipulację. Serio? Liczyłeś, że zamknę bez odniesienia się do tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.