Skocz do zawartości

SH2-129, Ou4 - Kalmar


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gość na chwilę napisał:
 
 

To co się od razu rzuca w oczy to rozmydlona 129 ...


Obrobiłem raz jeszcze zupełnie od podstaw całą Luminancję (połączone Ha + OIII), ze szczególnym uwzględnieniem na minimalne odszumianie by nie było galarety i mydła... różnicy nie widzę. Wydaje mi się, że ta mgławica taka jest z tego mojego zestawu (malutka ogniskowa). Jeśli jest różnica to dla mnie minimalna.

Poniżej wynik i od razu pytanie. Wiem, że to pewnie kwestie uznaniowa, ale może są jakieś wytyczne :D 
Kalmar w kolorze jak niżej czy jak wyżej w głównym temacie wątku? 


HaRGB_v3.thumb.jpg.08472ad92c281eebc0b4d3849edd5970.jpg
 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się podoba i o wiele bardziej przypada mi do gustu kolor kalmara w drugiej wersji, w pierwszej jest sztuczny, przesaturowany i monochromatycznie niebieski - jak z kolorowanki

ten drugi już dużo lepiej, bardziej naturalnie

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 1 wersja kalmara to moj debesciak.

Dlugo poszukiwalem swojego wzorca kolorow. Znalazlem je w żywo czerwonych, samochodowych swiatlach stopu oraz w elektrycznym błękicie iskierki zapalajacej palnik kuchenki gazowej. 

 

Walczylem z tym rejonem i komentarze do mojego sa mocno przeciwstawne kolorystycznie niz u Ciebie. 

 

Edit.

To co zasugerowal Bogdan jest moim kolorystycznem wzorem na kolejne lata!

 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tayson napisał:
 
 

Zdecydowanie 1 wersja kalmara to moj debesciak.

Dlugo poszukiwalem swojego wzorca kolorow. Znalazlem je w żywo czerwonych, samochodowych swiatlach stopu oraz w elektrycznym błękicie iskierki zapalajacej palnik kuchenki gazowej. 

 

Walczylem z tym rejonem i komentarze do mojego sa mocno przeciwstawne kolorystycznie niz u Ciebie. 

 

Edit.

To co zasugerowal Bogdan jest moim kolorystycznem wzorem na kolejne lata!

 


No i po Twoim komentarzu już wiem, że wrócę chyba ponownie od podstaw do obróbki tego obiektu :) Dzięki! Nie znałem tego wątku/nie znalazłem wcześniej. Tak, zgadzam się - kolorystycznie to co zaproponował Bogdan wygląda super. 
Ja, gdybym miał wybierać to też wolę wersję 1 z wątku głównego wyżej (choć niebieski jest przesadzony, gdzieś muszę znaleźć wersję pośrednią). 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.