Skocz do zawartości

Messier 20


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że BlurXterminator był tutaj w użyciu? Dobrze, że można odnieść się jeszcze do starego zdjęcia. W mojej opinii tamto jest mniej ostre, ale bardziej naturalne i przyjemne w odbiorze. To tutaj przypomina mi bardziej obraz niż fotografię.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Gość na chwilę said:

Jak wyżej. Przeprocesowane. Fascynacja nowym narzędziem???

Najlepszy sposób, żeby nauczyć się obsługi nowego narzędzia to robić nie tak, aż się zacznie robić dobrze- powiem z doświadczenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antoni napisał:

Wszystkie uwagi mile widziane.

 

Moim zdaniem mocno przeprocesowane w kliku aspektach.

1. Balans kolorów chyba coś nie tak, bo pyły są pomarańczowe.

2. W związku z powyższym saturacja wygląda przesadnie.

3. Wyostrzanie mgławicy ponad miarę.

Nie mam pojęcia jak tak staremu wyjadaczowi coś takiego mogło się popełnić. ;)

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diver napisał:

Nie mam pojęcia jak tak staremu wyjadaczowi coś takiego mogło się popełnić. ;)

 

Nie grilujcie Antoniego. Każdemu może się przytrafić jak ma coś nowego do zabawy :)

Wiem coś na ten temat. Parę lat temu kupiłem kalibrator do monitorów - efekty "on screen" były porażające...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlurX xD
1271487624_2023-01-0509_42_36-Window.png.03ab4327bb41e015557d884dfb669a76.png


Wg mnie też o jeden krok za daleko, osobiście dałbym ćwierć tonu mniej agresywnie. Odnoszę wrażenie patrząc na środek mgławicy, że to bardziej grafika komputerowa aniżeli zdjęcie. 
Saturacja kwestia gustu i przy powyższym to małe piwo. Osobiście również bym nieco dał ją niżej, ALE bym musiał jeszcze zobaczyć jak będzie wyglądał ogół przy mniej agresywnej obróbce BX).
 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego wpisu dołożyłem jeszcze jedno nieco zmienione. Nie wiem co się dzieje ale chyba strona degraduje te foty to raz. Nie zupełnie zgadzam się z niektórymi wypowiedziami. Załóżmy chcemy zrobić zdjęcie np. jakiegoś pięknego budynku, cyk i mamy fotkę. Co się okazuje ze mimo starań ostrość nie wyszła taka jaka jest widoczna gołym okiem, szczegóły się zamazują i do tego kolorystyka nie odpowiada rzeczywistej. Więc pytanie, poprawiamy czy nie by uzyskać efekty jakie widzi nasze oko? Będzie to grafika czy dążenie do naturalności?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antoni napisał:

Załóżmy chcemy zrobić zdjęcie np. jakiegoś pięknego budynku, cyk i mamy fotkę. Co się okazuje ze mimo starań ostrość nie wyszła taka jaka jest widoczna gołym okiem, szczegóły się zamazują i do tego kolorystyka nie odpowiada rzeczywistej. Więc pytanie, poprawiamy czy nie by uzyskać efekty jakie widzi nasze oko? Będzie to grafika czy dążenie do naturalności?

Ile ludzi tyle odpowiedzi. LOL!

Dzięki, ze w pierwszym poście nie podmieniłeś zdjecia tylko dodales nową wersje. To daje czytajacym wgląd w historię konwersacji.

 

Ja tam jestem zdania, że dopóki nie wypalę podobnego jakościowo kadru, to..... Pogodnych nocy.

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Antoni napisał:

poprawiamy czy nie by uzyskać efekty jakie widzi nasze oko? Będzie to grafika czy dążenie do naturalności?

Poprawiamy. Tylko trzeba sobie zadać pytanie, czy obróbka w której jasne czerwone partie są wyostrzone do granic a niebieskie nadal rozmyte to jest poprawienie. Zerknąłem na zdjęcie z Twojej strony - niczego mu nie brakuje. I mam dylemat, czy nowe jest faktycznie poprawioną wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zlew napisał(a):

 Zerknąłem na zdjęcie z Twojej strony - niczego mu nie brakuje. I mam dylemat, czy nowe jest faktycznie poprawioną wersją.

Jeśli kolega nie zauważa żadnej różnicy to znaczy albo źle patrzy albo ja się mocno postarzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kriss2022 napisał(a):

a to nie jest tak, ze im bardziej chcemy wyciągnąć kolor tym gorszy szum ?? 

To jest zdjęcie LRGB a nie RGB to jest duża różnica. W tym wypadku podstawą fotki jest Luminancja a kolor to tylko dodatek. Jeśli Luminancję masz dobrze obrobioną tzn. wyciągnięte szczegóły, odpowiednio odszumione i wyostrzone to ona stanowi podstawę materiału plus oczywiście kolor który nie musi być ostry, ważne jest aby był dobry lub bardzo dobry i nie zawierał szumu, czyli wyciągamy go do pewnego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antoni napisał(a):

Jeśli kolega nie zauważa żadnej różnicy to znaczy albo źle patrzy albo ja się mocno postarzałem.

Zauważyłem różnicę, jednak niekoniecznie na plus. W sensie poprzednie podoba mi się znacznie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2023 o 07:00, Gość na chwilę napisał(a):

Lekcja pierwsza: nie zawsze bardziej kolorowe znaczy lepsze :)

I tak i nie ;) 
Ja jestem zwolennikiem żywych barw. Może nawet nieco odbiegających od rzeczywistości, nie mniej, prawda stara jak świat: o gustach się nie dyskutuje.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.