Skocz do zawartości

ImPPG wersja 1.9.0-beta


WielkiAtraktor

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie podobnie - deringing brutalnie zamyka program (win10, 64bit).

Fajnie, że będzie wersja RGB. Kiedyś testując wersję mono byłem pod wrażeniem możliwości programu i żałowałem, że nie było wersji RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

...tego jeszcze nie poprawiłem, ale parę innych błędów tak:

 

 

ImPPG wersja 1.9.1-beta

 

poprawki błędów:

  • Zła kolejność kanałów po załadowaniu 8-bitowego obrazu RGB
  • Niemożność aktywacji trybu adaptatywnego unsharp mask
  • Błąd podczas używania trybu adaptatywnego unsharp mask w trybie CPU & bitmapy

 

Pobieranie: https://github.com/GreatAttractor/imppg/releases/tag/v1.9.1-beta

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Planuję nowy (wideo)tutorial, a na razie mogę poradzić to:

 

- dekonwolucji L-R najlepiej używać tylko do Słońca w Hɑ z mniejszych apertur (⩽ 100 mm) i planet z małych/średnich (⩽ 200 mm); w innych wypadkach wyłączyć, i aplikować tylko unsharp masks

 

- dostrajanie parametrów suwakami najlepiej robić przy zaznaczonym niewielkim obszarze obrazu (ma znaczenie głównie dla bardziej czasochłonnej dekonwolucji L-R; wówczas wyniki widać prawie w czasie rzeczywistym) i tymczasowo podbitym kontrastem (np. przyciskiem "rozc" w oknie krzywej tonalne)

 

Jeśli chcesz, chętnie zerknę na jakieś podesłane na PW surowe stacki i zaproponuję adekwatne ustawienia obróbki.

Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekonwolucja w kombinacji z unsharp maskingiem czyni cuda na Księżycu. Bajka! 🙂

 

A tak z czystej ciekawości - w innych programach korzystających z dekonwolucji L-R proces przebiega dużo wolniej, nawet w trybie aggresive. W ImPPG dzieje się to błyskawicznie, nawet dla pełnego obrazu. Dlaczego?

Edytowane przez emeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dwa czynniki: a) mogą używać bardziej skomplikowanej formy L-R (zmienny PSF, regularyzacja/odszumianie) niż wersja podstawowa jak u mnie, b) w wersji 0.6.0 przerzuciłem wszystkie obliczenia na GPU, co daje przyspieszenie co najmniej 5-10x (lub więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

ImPPG wersja 1.9.2-beta

 

Nowe funkcje:

  • Automatyczny balans bieli (tylko z poziomu skryptów)

Ulepszenia:

  • Skrypty do budowania pakietów linuksowych pod Dockerem
  • Wyrównywanie sekwencji dostępne z poziomu skryptów
  • Logowanie przyczyn nagłego zamknięcia do pliku

Poprawki błędów:

  • Błąd i nagłe zamknięcie podczas edytowania krzywej tonalnej
  • Błąd i nagłe zamknięcie podczas wyrównywania sekwencji do krawędzi tarczy słonecznej

 

 

Pobieranie:

 

https://github.com/GreatAttractor/imppg/releases/tag/v1.9.2-beta

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows Defender nie blokuje uruchomienia nieznanej aplikacji? Bo u mnie za każdym razem po aktualizacji tak jest; nie wiem jak to wygląda w Win11, ale w Win10 wyskakuje okienko ze stosownym komunikatem i trzeba sobie kliknąć, żeby uruchomić mimo wszystko.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Z 1.9.1-beta nie robiłem żadnych zmian w ustawieniach defendera i działało. Próbowałem uruchamiać jako administrator. Też to samo. Pokręci kółeczkiem przy wskaźniku myszki, że niby coś robi i po sekundzie kółeczko znika i tyle. 

 

Wyłączałem ochronę i wszystko j.w. Windoza jednak jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - niestety nie. Pojawia się jedynie plik konfiguracyjny jak niżej. Ten sam plik ze starego 1.9.1 wygląda identycznie.

 

EDIT: Chyba w ogóle nie dochodzi do crashu bo się program nie uruchamia - coś (windoza) go ubija na samym początku istnienia.

 

image.png.73ec5ab7ea2aef8698a098c9483524c2.png

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tych logach nie ma. Spędziłem nad tym już trochę czasu. Nawet zainstalowałem 1.9.2 w komputerze w astrobudce i tam działa choć na początku defender ostrzegał i pytał czy uruchomić proces. Na desktopie o nic nie pyta - ubija i już. 

 

Windowsy są super. 🙂 Microsoft zdecydowanie wie lepiej od usera co userowi potrzebne. Ostatnio mam co rusz jakieś updatey choć (chyba) wszystko mam wyłączone. 

 

To zdecydowanie mój Windows - już nie mam siły z nim walczyć. 🙂 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na typowe działanie antywirusa - po cichu ubija. Miałem coś takiego z FireCapture, przy czym tam program był ubijany w losowym momencie. Ale dodanie do wyjątków antywirusa pomogło - trzeba tylko dodać do wszystkich wyjątków, a ich potrafi być kilka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.