Skocz do zawartości

IC 443 - Meduza na niebie


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Krzysiek Gaudy said:

 w sumie 25h 

 

Dodam jeszcze, że to nie jest wcale "za dużo" na całkiem jasny obiekt. Poświęciłeś bardzo cenny ostatnio czas w niemałej ilości, ale widać, że było warto. Lepiej 1 dobre zdjęcie niż dwa przeciętne, niedoświetlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, apolkowski napisał(a):
 
 

Co masz na myśli pisząc, że Ha było traktowane jako luminancja?

 

Kolor (tło) składam poszczególne kanały Ha, SII, OIII w Pixie w skrypcie SHO-AIP - rewelacja, suwakami jeżdżę dopóki nie uzyskam satysfakcjonujących kolorów. 
Potem przy użyciu tego samego skryptu "tworzę" luminancję - tutaj Ha 100%, OIII 50% i 20% SII o ile pamiętam. Skrypt składa mi to/łączy/coś jak PixelMath chyba. To rozumiem jako Luminancja. Następnie w Photoshopie nakładam dwie warstwy, Luminancje jako Luminance a pod spodem stworzony w kroku pierwszym kolor. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Herbert West napisał(a):
 
 

 

Dodam jeszcze, że to nie jest wcale "za dużo" na całkiem jasny obiekt. Poświęciłeś bardzo cenny ostatnio czas w niemałej ilości, ale widać, że było warto. Lepiej 1 dobre zdjęcie niż dwa przeciętne, niedoświetlone.


Jak na Polskie warunki to uważam, że to bardzo dużo - zwłaszcza ostatnio. Ale obiekt, kadr, wszystko mi się spodobało więc cisnąłem... 
Nie zmienia to faktu, że to hobby przestaje mieć sens powoli w PL - żeby jedno zdjęcie robić przez 4 miesiące... dramat. Zgadzam się że lepiej jedno lepsze niż 2 przeciętne, ale wolałbym 4 dobre zdjęcia po 20h każde w tym czasie :D 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

 

Kolor (tło) składam poszczególne kanały Ha, SII, OIII w Pixie w skrypcie SHO-AIP - rewelacja, suwakami jeżdżę dopóki nie uzyskam satysfakcjonujących kolorów. 
Potem przy użyciu tego samego skryptu "tworzę" luminancję - tutaj Ha 100%, OIII 50% i 20% SII o ile pamiętam. Skrypt składa mi to/łączy/coś jak PixelMath chyba. To rozumiem jako Luminancja. Następnie w Photoshopie nakładam dwie warstwy, Luminancje jako Luminance a pod spodem stworzony w kroku pierwszym kolor. 

Próbowałeś użyć LRGB Combination? Wybierasz tę syntetyczną luminancję jako L, pozostałe kwadraciki puste. Trójkącik procesu przeciągasz na obrazek z kolorem i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, apolkowski napisał(a):
 
 

Próbowałeś użyć LRGB Combination? Wybierasz tę syntetyczną luminancję jako L, pozostałe kwadraciki puste. Trójkącik procesu przeciągasz na obrazek z kolorem i już.


Nie, nigdy tak nie próbowałem - ale spróbuję. Wygląda na prostsze, aczkolwiek w Photoshopie wolę mieć do końca niezależnie L i RGB pod spodem dla większej kontroli nad zdjęciem. O ile rozumiem tutaj łączę w Pixie wszystko w jeden płaski obrazek - tego w zasadzie nigdy nie robię do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Robson_g napisał(a):
 
1

Nie wiem, może mało wiem, ale to pierwsze zdjęcie na którym widzę głębię.

Efekt 3D jak to niektórzy określają.

Jak to jest? Ostrość na nieskończoność, przysłona pewnie na F5,6 czy ileś tam.

 

Screenshot_2023-03-23-12-46-17-749_com.android.chrome.jpg


Przypadek :) Jak chodzi o moje zdjęcie. Żadna przysłona czy ostrość. Najlepsze zdjęcie z efektem 3D jakie widziałem zrobił @.zombi. - https://www.astrobin.com/full/kj0yw8/0/ - rewelacja, mam to na liście TODO. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RafalT73 napisał(a):
 
 

Wiem, że komentarz typu "przepiękne zdjęcie" niczego merytorycznego nie wnosi, ale mimo to muszę napisać: PRZEPIĘKNE ZDJĘCIE, INSPIRUJĄCE, FANTASTYCZNE. Brawo!!! gratuluje i pozytywnie zazdroszczę!!!

Dzięki!!!, wbrew pozorom dla mnie, dla autora fotki, takie komentarze są najcenniejsze, bezcenne i utrzymują motywację by bawić się w to hobby dalej i zbierać materiał do jednego zjęcia przez 4 miesiące... 😉 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przezacne. Wzorcowe panowanie nad światłem. Nie mogę się napatrzeć na efekt jaki tworzą warstwy ostrych i rozmytych części mgławicy...

 

Edit: Jaką rozdzielczość ma oryginalny plik?

Edytowane przez Pyzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pyzik napisał(a):
 
 

Przezacne. Wzorcowe panowanie nad światłem. Nie mogę się napatrzeć na efekt jaki tworzą warstwy ostrych i rozmytych części mgławicy...

 

Edit: Jaką rozdzielczość ma oryginalny plik?

Tu jest resize chyba 50%. Będę drukował plakat, jak chcesz zobaczyć w druku to mogę wrzucić gdzieś PNG bez strat jakości w wersji 1:1 ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.