Skocz do zawartości

M81 + M82


benek

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, apolkowski napisał(a):

Te spajki ala JWST jakoś mi nie pasują.

Wiesz, jego astrograf rysuje tak jak jest zbudowany. Bardziej bym zwracał uwagę na rzeczy na które ma wpływ.

 

Doceniam chęć uzyskania merytorycznych uwag i poprawy warsztatu, co w dobie poklepywania się po pleckach na Facebooku jest już rzadkością.

 

Zgadzam się @Gość na chwilę. Pytanie czy kolega używa Pixinsight?

 

Zaraz obejrzę całość na ekranie komputera to dodam swoje trzy grosze. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla sprostowania - spajki to moja dodatkowa kontrukcja, moge mieć, mogę nie mieć - na razie mi się to podoba, jak się znudzi to wywalę ;) 

Interesuje mnie bardziej, tło, ostrość, balans kolorów, odszumienie itp. jak wykonywać wszystko poprawnie. Dziękuję

Cytat

Pytanie czy kolega używa Pixinsight?

Tak obróbka w Pixinsight !

 

Edytowane przez benek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość na chwilę napisał(a):

Masz źle zbalansowane tło i w związku z tym także ogólną kolorystykę a przy okazji wywalone do bólu nasycenie.

ten1.thumb.jpg.e2d3e7b8fab319022d667b7844129c57.jpg

 

 

? 🙄 Możesz ciut rozwinąć?

 

Tak ? Beznazwy-1.thumb.jpg.e2f78b2f336885d18548ac0c6c159dd2.jpg

 

Edytowane przez benek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, benek napisał(a):

Bardzo proszę o ocenę, jak wskażecie co jest źle dopiszcie po jednym zdaniu, w którym kierunku iść, czego szukać i co googlować ;)

 

Przekleję co pisałem na grupie na fejsie:
 

Smoliście czarne tło, a popatrz na stack L - połapały Ci się IFNy i można pokusić się o ich podciągnięcie (a najlepiej dopalenie materiału); - chociaż tutaj bez kompresji fejsowej jest o wiele lepiej jeśli chodzi o tło

Czerwone i niebieskie obwódki wokół gwiazd - niedopasowane RGB? 

Przerzucałeś to przez PhotometricColorCalibration (PCC)?

Dodam jeszcze rozmydlone struktury galaktyk.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, monter napisał(a):

Smoliście czarne tło, a popatrz na stack L - połapały Ci się IFNy i można pokusić się o ich podciągnięcie (a najlepiej dopalenie materiału); - chociaż tutaj bez kompresji fejsowej jest o wiele lepiej jeśli chodzi o tło

f**k.... chyba mam monitor źle skalibrowany, ponieważ u mnie nie ma smoły, a jest ciemny szary. (Tj stack R-ki)

 

32 minuty temu, monter napisał(a):

Czerwone i niebieskie obwódki wokół gwiazd - niedopasowane RGB? 

 

Myślę, że to efekt obróbki, przed stackiem robiłem StarAli.

32 minuty temu, monter napisał(a):

Przerzucałeś to przez PhotometricColorCalibration (PCC)?


Nie, używałem tylko CC.

 

32 minuty temu, monter napisał(a):

Dodam jeszcze rozmydlone struktury galaktyk.


Za bardzo odszumione ? Czym odszumić i mniej więcej na jakich parametrach ?

 

Dzięki

Edytowane przez benek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, monter napisał(a):

 

 L - połapały Ci się IFNy i można pokusić się o ich podciągnięcie (a najlepiej dopalenie materiału); - chociaż tutaj bez kompresji fejsowej jest o wiele lepiej jeśli chodzi o tło

Proszę kanał L 🙄

L.thumb.jpg.5cb0ba0f717b939a669f1caf2045f25d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

Ale bez spajków plissssss....

🤷‍♂️ nie mogę, zdjęcia są robione z nakładką na obiektyw i wszystkie .fit'y takie są.
Wy tak na prawdę wszyscy nie nawidzicie tych spajków ? 🫣

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, monter napisał(a):

@benek wrzuć stacki do wątku https://astropolis.pl/topic/74488-bawimy-się-materiałem/page/86/ zobaczymy co tam siedzi ;) 

1 godzinę temu, Tuvoc napisał(a):

Pobawiłbym się stackiem :)

Proszę STACKI - odpalcie jakieś nagrywanie pulpitu podczas obróbki 😁 - skończy się zawracanie gitary i wezmę się za trenowanie ;)

 

https://drive.google.com/drive/folders/1Nb1LdvvGXr_iO8lODd_tK_hKs7FLuUt_?usp=share_link

Edytowane przez benek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię. Wychowany jestem ja Canonie , a tam zawsze musiałem przymykać.

W TS 115 PHOTOLINE też nie raz mam spajki od ściśniętej celi. W filtrze L bardzo mi się to podoba. Ludzie są przewrażliwieni na punkcie spajków.

Mnie to nie przeszkadza dopóki są one naturalne. U Ciebie nie są, ponieważ dziwnie zniekształcają gwiazdy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę tam siedzą IFN-y! Widać to na luminancji. Już się miałem pastwić nad ilością materiału, ale skoro one już wylazły to jakie Ty tam u siebie masz niebo?!?

 

To tylko z tego jpga - Twoje, po BlurXterminator i po Starnet2++
 

image.thumb.png.84a1451c20d89111f99702fc9e8f45fa.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Robson_g napisał(a):

Ja bardzo lubię. Wychowany jestem ja Canonie , a tam zawsze musiałem przymykać.

W TS 115 PHOTOLINE też nie raz mam spajki od ściśniętej celi. W filtrze L bardzo mi się to podoba. Ludzie są przewrażliwieni na punkcie spajków.

Mnie to nie przeszkadza dopóki są one naturalne. U Ciebie nie są, ponieważ dziwnie zniekształcają gwiazdy.

Zobacz na surówkę. Kolega przedobrzył podczas obróbki i wyszły potworki, ale na luminancji po zastosowaniu BXT wyglądają całkiem sympatycznie.

 

Po szybkich zabawach tylko z samego jpega.

Image09.thumb.png.899bbbadd075acd5b31b10574a104260.png

Edytowane przez Tuvoc
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, benek napisał(a):

30 minut jazdy ode mnie jestem w górach na 1200m - Bortle 2,  akurat noc była super, zero księżyca.

I widać efekty. Na stacki szybko nie spojrzę bo u teściów na wsi mam dziadowski Internet więc chwilę potrwa zanim zassa całość (na razie luminancja jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tuvoc napisał(a):

I widać efekty. Na stacki szybko nie spojrzę bo u teściów na wsi mam dziadowski Internet więc chwilę potrwa zanim zassa całość (na razie luminancja jest).

Ok, na spokoju. Mirek jak mogę prosić ... napisz mi proszę w jakiej kolejności jakie narzędzia stosujesz.

Kiedy co ze sobą łączysz, kiedy gwiazdy usuwasz, kiedy wchodzi L itd.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tuvoc napisał(a):

Zobacz na surówkę. Kolega przedobrzył podczas obróbki i wyszły potworki, ale na luminancji po zastosowaniu BXT wyglądają całkiem sympatycznie.

 

Po szybkich zabawach tylko z samego jpega.

Image09.thumb.png.899bbbadd075acd5b31b10574a104260.png

Wiem, mogą się podobać ale wg mnie wyglądają Jednak trochę nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.