Skocz do zawartości

Galaktyka M64 - Black Eye


Little Ghost

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, urx napisał(a):

Super wyszło 👍

Przepraszam że tu zapytam ale czy ta kamera nadaje sie do DS (wszędzie opisy że dedykowana jest to astrofotografii planetarnej ) ?

Kolego nei czytaj głupot internetowych bo wiekszosc pisze byle co... Skala która wyżej przedstawia Kolego to ledwo 0,79 to nie jest aż taka mała. Ja schodzę często poniżej 0,6 i też się da a mam pixel size 3.72". A tutaj jest 2,9" 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, urx napisał(a):

Super wyszło 👍

Przepraszam że tu zapytam ale czy ta kamera nadaje sie do DS (wszędzie opisy że dedykowana jest to astrofotografii planetarnej ) ?

Ta konkretna kamera ma mały piksel i nie ma chłodzenia - i stąd ta etykieta "planetarna", ale tak ogólnie, to każda w miarę nowa kamera nadaje się właściwie do wszystkiego - tylko nie do wszystkiego będzie optymalna. Są lepsze od tej kamery do DSów (z większą matrycą, z chłodzeniem, mono itp.), ale to nie jest tak, że jak taką "planetarną" kamerą nagrasz jakąś galaktykę, to niczego się z tym nie zrobi (jak zresztą widać na załączonym obrazku), albo, że Cię policja zawinie czy coś. Nikt tego nie pilnuje :P

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kriss2022 napisał(a):

Kolego nei czytaj głupot internetowych bo wiekszosc pisze byle co... Skala która wyżej przedstawia Kolego to ledwo 0,79 to nie jest aż taka mała. Ja schodzę często poniżej 0,6 i też się da a mam pixel size 3.72". A tutaj jest 2.9

Matko i córko , czytajmy powoli i ze zrozumieniem. Producent klasyfikuje kamerę jako planetarną i do guidingu . Kolega nie pyta o skalę.  Asi 585 i inne oparte na tym chipie mają jedna , super ważna zaletę nie mają amp glow.  Rozdzielczość pozwala na bin 2 uzyskując obrazek jak 482 ale bez amp glow. Niestety brak chłodzenia oznacza, że w ciepłe noce na matrycy będzie powyżej 20 st . Kupiłem ją z ciekawości i do porównania z 482 . Trzeba niestety trzeba  zaznaczyć , że nie jest to  tania kamerka ok 2 tys w teleskopach,  a za tyle można mieć już 6d .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Ta konkretna kamera ma mały piksel i nie ma chłodzenia - i stąd ta etykieta "planetarna", ale tak ogólnie, to każda w miarę nowa kamera nadaje się właściwie do wszystkiego - tylko nie do wszystkiego będzie optymalna. Są lepsze od tej kamery do DSów (z większą matrycą, z chłodzeniem, mono itp.), ale to nie jest tak, że jak taką "planetarną" kamerą nagrasz jakąś galaktykę, to niczego się z tym nie zrobi (jak zresztą widać na załączonym obrazku), albo, że Cię policja zawinie czy coś. Nikt tego nie pilnuje :P

Elegancko wytlumaczone. Ale.... 

 

Duża jest różnica pomiędzy kamerkami chlodzonyni a bez chłodzenia? Ja jadę lustrzanka canon 760d, plae czasy po 600sek na klatkę a nie widzę zbyt różnicy... Czemu się przyglądać? Wiekszy szum? Jak to się objawia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety porownanie kamerka niechlodzona vs dslr wypada niekorzystnie dla kamerki , jeżeli chodzi o temperatury . Np asi585  waży 120 g , dslr 500-800 g , zatem jest gdzie to ciepło rozproszyć,  choć trzeba przyznać,  że też wolniej się chłodzi.W 32 st C w Egipcie materiał z lustrzanki to był głównie szum (na matrycy ok 38 st), zatem nic nie zastąpi chłodzenia.  Można chłodzić obudowę np przy 482 próbowałem peltierem , ale wówczas pojawiają się inne problemy , jak np zamarzanie filtra . Nowoczesne cmosy to ciekawe rozwiązanie,  ale z uwagi na cenę trudno uważać za entrylevel w astrofoto . Jak pokazała autorka efekty są bardzo dobre . Może w weekend wrzucę darki z 585,482 versus 178,533 chłodzone .

Edytowane przez Maro21
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest kamera która bazuje na imx585 i jest chłodzona tą kamerą jest Uranus-C USB3.0 Color Camera.

W poprzednim wątku może żle sprecyzowałem a chodziło mi o przetwornik 12bit i stunię potencjału tej kamery .

Czy takie parametry pozwalają  na sensowne wyniki w DS (oczywiście bieżemy pod uwagę koszt tej kamery - produkt budżetowy - relacja cena/parametry) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, urx napisał(a):

Na rynku jest kamera która bazuje na imx585 i jest chłodzona tą kamerą jest Uranus-C USB3.0 Color Camera.

W poprzednim wątku może żle sprecyzowałem a chodziło mi o przetwornik 12bit i stunię potencjału tej kamery .

Czy takie parametry pozwalają  na sensowne wyniki w DS (oczywiście bieżemy pod uwagę koszt tej kamery - produkt budżetowy - relacja cena/parametry) 

 

12 bitów nie jest problemem gdyż w stacku wszystkie przejscia są odwzorowane dobrze (1600 też jest 12bit, 533 ma 14).  Studnia tej kamery jest też bardzo dobra, bodajże 30 tys., na pixel 2.9 to jest bardzo przyzwoita jakość, szczególnie w stosunku do starszych modeli kamer planetarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
19 godzin temu, calla napisał(a):

Przerabiałaś to Quattro jakoś czy wszystko jak z fabryki? bo kolimacja bardzo dobra chyba

 

Na tym zdjęciu to on jeszcze nie był zbyt przerabiany, tylko maskę na lustro główne założyłam.  Obecnie mam już nowego pająka i focuser Baader Steeltrack.  Bardzo mi odpowiada ten teleskop więc dużo w niego inwestuję 😀.

 

Kolimacja jest ok, ale nie jestem jeszcze w stanie zrobić tego idealnie, ale z czasem może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.