Skocz do zawartości

GeneralizedHyperbolicStretch - Tutorial Adama Blocka


Herbert West

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście bardzo nie lubię się uczyć z filmów na YT, wolę czytać. Ideałem dla mnie byłyby osobne, bogate poradniki na temat konkretnych funkcji - zrzuty ekranowe plus komentarz.

A gdyby nasi forumowi spece tworzyli takie poradniki na zasadzie współpracy nad udostępnionymi plikami online? Czyż życie nie stałoby się lepsze? :)

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dobrychemik napisał(a):

Ideałem dla mnie byłyby osobne, bogate poradniki na temat konkretnych funkcji - zrzuty ekranowe plus komentarz.

Dokładnie to zrobiłem oglądając ten filmik.
coś istotnego - printscreen, komentarz., coś istotnego, kolejny podpunkt, printscreen komentarz.
Swoje WF mam tylko w komentarzach ale chyba też porobie prtsc i będę to udoskonalał z każdą pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ciekawi mnie ta propozycja 
https://www.amazon.com/Inside-PixInsight-Patrick-Practical-Astronomy/dp/3319976885?asin=3319976885&revisionId=&format=4&depth=1

 

wychodzi na to że są wklejki z pixa i wyjaśnione co i jak - tylko że pewnie nie nadąża za poprawkami i wersjami nowych "feaczerów" w pixie ?

czy może też ktoś brał udział w takich "iwentach" 
https://www.mastersofpixinsight.com/next-workshop-sign-up

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Tadeopulous said:

dlatego ciekawi mnie ta propozycja 
https://www.amazon.com/Inside-PixInsight-Patrick-Practical-Astronomy/dp/3319976885?asin=3319976885&revisionId=&format=4&depth=1

 

wychodzi na to że są wklejki z pixa i wyjaśnione co i jak - tylko że pewnie nie nadąża za poprawkami i wersjami nowych "feaczerów" w pixie ?

czy może też ktoś brał udział w takich "iwentach" 
https://www.mastersofpixinsight.com/next-workshop-sign-up

Ja chętnie bym rozpracowywał i tłumaczył taki film, ale z osobistych powodów nie mam nawet czasu obrabiać zbieranego materiału :-/

 

Książka- wydanie z 2018 roku, więc nie jest aktualna i nie ma tam "gorącego towaru" w postaci GHS, różnych Xterminatorów, itp. Jeżeli ktoś startuje od zera z Pixem to ma sens- na rozbieg. (EDIT: książkę miałem okazję przejrzeć)

 

Masters of Pixinsight - o ile się nie mylę @apolkowski może coś o tym powiedzieć.

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, dobrychemik said:

Osobiście bardzo nie lubię się uczyć z filmów na YT, wolę czytać. Ideałem dla mnie byłyby osobne, bogate poradniki na temat konkretnych funkcji - zrzuty ekranowe plus komentarz.

A gdyby nasi forumowi spece tworzyli takie poradniki na zasadzie współpracy nad udostępnionymi plikami online? Czyż życie nie stałoby się lepsze? :)

Pliki to ja zawsze udostępniam i będę udostępniał - z każdego etapu obróbki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja GHS jest używana w materiale ? U mnie jest obok zintegrowane drugie okienko z podglądem (weraja 2.2.5). Oprócz tego mogę wybrać GHS tylko jako skrypt.

1.jpg.b212b324f24fc33d511474c151959756.jpg

 

Na stronie GHS widzę że jest nowsza wersja, ale update nic nie wykrywa.

Edytowane przez tex88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tex88 To jest skrypt. Teraz to działa już jako proces. Dodajesz do repozytoriów w Pixie ten adres: https://www.ghsastro.co.uk/updates/ i update powinien się zrobić sam, instalując proces. GHS jako skrypt nie jest już chyba rozwijany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wismat napisał(a):

Przy odpalaniu skryptu powinieneś mieć wyskakujące okienko że GHS przechodzi na proces. Tam powinno być napisane jak to zainstalować.

 

 

 

Usunąłem skrypt i teraz nie mogę ani zainstalować skryptu żeby zobaczyć jak to zrobić, ani zainstalować GHS jako proces. Polecam się

  • Kocham 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tadeopulous napisał(a):

czy może też ktoś brał udział w takich "iwentach" 
https://www.mastersofpixinsight.com/next-workshop-sign-up

Uczestniczyłem w kilku sesjach z serii Photons to Photos i Intermediate. Jak dla mnie warto. Trwa to normalnie około 2 godzin. Pracują na realnych danych. Po sesji jest dostęp do materiałów i do nagrania z warsztatów.

Od czasu do czasu jest sesja darmowa z serii Quick Tips. 

Mozna zadawac pytania przez chat. Na koniec sesji płatnych jest losowanie nagród np. filtrów, dostępu do Live Telescope, zniżek w sklepach w USA itp. Za pierwszym razem wygrałem voucher ze sklepu ADM Accessories.

Zabójcza jest pora sesji, bo zaczynają się o 01:00 naszego czasu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herbert West napisał(a):

Pliki to ja zawsze udostępniam i będę udostępniał - z każdego etapu obróbki ;-)

 

Chyba niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Chodzi mi o to, że wspólny byłby plik poradnika, np. docx, który różni zaawansowani użytkownicy mogliby edytować online. Natomiast dla ogółu forumowiczów byłby to plik tylko do odczytu lub pobrania sobie kopii.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dobrychemik napisał(a):

Osobiście bardzo nie lubię się uczyć z filmów na YT, wolę czytać. Ideałem dla mnie byłyby osobne, bogate poradniki na temat konkretnych funkcji - zrzuty ekranowe plus komentarz.

Od razu widać, że z jakiegoś akademickiego backgroundu piszesz :D

I żeby było jasność mam ten sam pogląd, tęsknie za czasami gdy wszystkie poradniki i tutoriale były na piśmie.

 

Ale już zaakceptowałem, że jestem w mniejszości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tex88 napisał(a):

Która wersja GHS jest używana w materiale ? U mnie jest obok zintegrowane drugie okienko z podglądem (weraja 2.2.5). Oprócz tego mogę wybrać GHS tylko jako skrypt.

1.jpg.b212b324f24fc33d511474c151959756.jpg

 

Na stronie GHS widzę że jest nowsza wersja, ale update nic nie wykrywa.

AB mówi o tym w 4minucie filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.