Skocz do zawartości

NGC 6888 - Crescent Nebula


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, _Spirit_ napisał(a):
 
 

Co to?

https://pixinsight.com/doc/docs/SPCC/SPCC.html

Skrypt do PixInsight który na podstawie kamery, filtrów jakich używasz etc. wyrównuje/ustawia kolor. Coś jak Photometric Color Calibration, ale testowałem i rezultaty trochę lepsze. Przynajmniej dla mnie. 
Głównie dla RGB się to stosuje, ale jak sprawdziłem - HO czy HSO daje też bardzo fajne rezultaty. 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tuvoc napisał(a):
 
 

Jest detal, jest głębia i subtelne kolory. Niektórzy lubią ten obiekt z mocną saturacją tlenu, ale mnie się taka podoba.

Tak, mam tego świadomość - celowo przekręciłem tlen w trochę bardziej "subtelne rejony" kolorystyczne, bo coś takiego: https://www.astrobin.com/83xzfp/?q=NGC 6888&camera= - nie podoba mi się. Wygląda to sztucznie dla mnie, jakby tlen był doczepiony na siłę i nie współgra z całością... ale tak, z tlenem kombinowania było - od czysto niebieskiego po inne różne pośrednie wariacje :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Tak, mam tego świadomość - celowo przekręciłem tlen w trochę bardziej "subtelne rejony" kolorystyczne, bo coś takiego: https://www.astrobin.com/83xzfp/?q=NGC 6888&camera= - nie podoba mi się. Wygląda to sztucznie dla mnie, jakby tlen był doczepiony na siłę i nie współgra z całością... ale tak, z tlenem kombinowania było - od czysto niebieskiego po inne różne pośrednie wariacje :) 

Eh, to jest jakaś w ogóle dziwna moda. Szczególnie u azjatów. Wszystko musi być cukierkowe i w HDR. Co najdziwniejsze to często dostają za te dzieła IOTD.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno aktorka jak i scenografia bardzo mi się podobają.  W Twoim podejściu razem tworzą zniewalająco malowniczą synergię.

Oczywiście można by dyskutować, czy mając do dyspozycji TAAAKIE tło, aktorka musi stać w samym środku sceny, a nie w jakimś mocnym punkcie (złota reguła może?)... to do dyskusji na poziomie niuansów. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za dużo materiału" - ja zbieram ostatnio dużo i zawsze jest za mało, ale tutaj masz rację. Crescent świeci jak reflektor. Ha jest bardzo jasne. Ten obiekt trzeba bardziej traktować w paśmie Ha jak galaktykę, serio.

Ja, w zeszłym roku, miałem nieco ponad 90 klatek Ha, w tym ~30 z dobrego seeingu a reszta z miernego. Zrobiłem dwa stacki- jeden z 30 najlepszych, drugi ze wszystkich.

Żadnych detali czy subtelności nie brakowało w stacku z 30 klatek. Stack z 90 był za to rozmyty i nieostry, jak się można było spodziewać.

 

Ze względu na jasność i drobne detale to bardzo specyficzny obiekt DS i należy go odpowiednio traktować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diver @MaPa za Waszą sugestią obrobiłem od podstaw z naciskiem na OIII. 
- Tlen musi pozostać niebieski, jeśli ma się odcinać od Ha - wszelkie inne przesunięcia w cyan, mniej żółtego etc. powodują rozmycie. 
- Ha jest bardzo silne i suwaki dla OIII "na granicy przyzwoitości", aby to wyciągnąć.

Mnie się wydaje, że jest inaczej, ale chyba jednak lepiej. Pierwotna wersja bardziej "jednowymiarowa". Bardzo ciekawy jestem Waszej opinii 🙏 - na razie odpuszczam; za dużo już kombinuję i gapię się na to zdjęcie; straciłem dystans :D 

NGC6888_HAOIII_v2.thumb.jpg.71245006df7e629d1cd1158f258c072e.jpg

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.