Skocz do zawartości

M8 i M20


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie fenomenalne fotko. Może bym spróbował ciut odważniej z kontrastem, ale to już kombinowanie na siłę.

Edit. Jednak wina lichego ekranu w laptopie. Na telefonie jest ideolo, nic bym nie zmieniał. :)

Edytowane przez JKbooo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MaciejW napisał(a):

Chętnie usłyszę co z waszego punktu widzenia można lepiej/gorzej

 

Wydaje mi się ze masz zafarb czerwony który psuje niebieską mgławicę, niebieskie gwiazdki i i te pomarańczowe co się zrobiły czerwone. Żaden proces automatycznej normalizacji tła tu nie zadziała bo tu nie ma tła - trzeba się pomęczyć niestety ręcznie i do smaku - i tu wychodzą różne preferencje smakowe więc to tylko luźna sugestia.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcie.

 

14 godzin temu, MaciejW napisał(a):

ASI 6200 mono + epsilon 130d + extender 1.5x -> 1.14"/pixel

Ależ ten zestaw to jest potwór. Takie pole widzenia i skala 1.14. Wow!

 

44 minuty temu, .zombi. napisał(a):

Wydaje mi się ze masz zafarb czerwony który psuje niebieską mgławicę, niebieskie gwiazdki i i te pomarańczowe co się zrobiły czerwone. Żaden proces automatycznej normalizacji tła tu nie zadziała bo tu nie ma tła - trzeba się pomęczyć niestety ręcznie i do smaku - i tu wychodzą różne preferencje smakowe więc to tylko luźna sugestia.

Hmm, może coś w tym jest. Pyły wpadają trochę w buraczkowy. Sam nie wiem.

 

Skąd robione?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, _Spirit_ napisał(a):

LRGB po 10 min na kanał?

Tylko RGB po 10 min
 

 

10 godzin temu, .zombi. napisał(a):

Żaden proces automatycznej normalizacji tła

Dzięki za uwagę, zobaczę jak to wygląda po podciągnięciu niebieskiego. Dla sprostowania SPCC działa na gwiazdach, stara sie je dociągnąć do danych o kolorze z Gaia

 

 

9 godzin temu, holeris napisał(a):

Skąd robione?


Z Tivoli, trzeba było wypełniacza pomiędzy mozaiką w narrowband i drugą z lustrzanki ;)

 

 

11 godzin temu, Duser napisał(a):

Pewnie przydało by sie jednak więcej materiału z kanału B

Oo tak, obrzeża m20 są słabe i miałem dylemat na ile je wyciągać, A niby taki jasny obiekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 22:15, MaciejW napisał(a):

... extender 1.5x -> 1.14"/pixel

 No ba. Pomnożyć efa tyle razy i dalej mieć szybki astrograf :icon_cool:

 

Subiektywnie też odczuwam braki w niebieskim w tej wersji.

 

 

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.