Skocz do zawartości

ASI 294MC PRO vs SvBony 405CC


Midnight9999

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

SVB nie ma huba USB - wg mnie to duży minus.

Z drugiej strony za stówę czy dwie można sobie dokupić całkiem porządnego huba zewnętrznego - a cena tej kamery jest, w porównaniu do ZWO, naprawdę atrakcyjna.

 

Widziałem gdzieś narzekanie na pionowe czy tam poziome paski na długich ekspozycjach, szczególnie widoczne w darkach, ale to chyba dotyczyło innej kamery z tych nowych chłodzonych od SVB (nie pamiętam i nie mogę znaleźć; coś z matrycą 533 może?) - w każdym razie gość pisał, że zgłosił ten problem i że producent mu odpowiedział, że wypuszczą aktualizację firmware' która ma to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co mnie drażni od razu na stronie svbony, to podpieprzony wykres QE od ZWO. Zrobili negatyw. To, że w kamerze jest użyta ta sama matryca, nie oznacza, że kamera będzie miała te same parametry. Sam szum z matrycy to jedno, ale szumy z elektroniki za matrycą to drugie.

800 vs 1000$ to jest jakaś różnica, ale i tak wolałbym zobaczyć biasy i darki z Svbony przed kupnem.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, count.neverest napisał(a):

To, że w kamerze jest użyta ta sama matryca, nie oznacza, że kamera będzie miała te same parametry

Dokładnie, wiem sam po sobie gdzie kupiłem kamerę która mi przyspożyła masę problemów. Mówię tu akurat o Toupteku to że niby kamera to, to samo co Asi 1600 na matrycy Panasonica to tylko obietnice.. Kamera sieje jakimś zmieniającym się bandingiem, z resztą sami zobaczcie gif 12 biasow.. więc ja radzę podejść do zakupu z wyczuloną ostrożnością.

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, licho52 napisał(a):

ZWO i tyle w temacie.

Dokładnie, kupując jeszcze w PL w sklepie mamy chociaż gwarancję serwisu czy wymiany bo nawet ZWO może się przytrafić jakaś gorsza sztuka.. A tak jak w moim przypadku pisanie e-maili do firmy która ma siedzibę pewno gdzieś na polu ryżu w chinach to bez sens nawet nie dostałem jednej odpowiedzi od nich.. może mój błąd nie rozumieją po angielsku może trzeba było po chińsku..

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także zacząłem się nad nią zastanawiać ale trafiłem na komentarz na amazonie o dyskusji na forum Cloudy Night gdzie opisany jest specyficzny problem -  przy korzystaniu z kamery NINA wczytuje poprzednie zrobione zdjęcie zamiast najnowszego. Nie musze dodawać jaki to ma wpływ na 3star polar alignment albo plate solving... Także trzeba dozbierać do zwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kamerę Svbony 405CC i używam od grudnia. Szybkość chłodzenia od 25 stopni do -10 to około 5 minut. 

 

Obsługa przez SharpCap bez problemu przez ponad 100 godzin sesji. Kupiłem bezpośrednio od Svbony i zapłaciłem niecałe 3 tyś złotych, więc za tą cenę warta zakupu. Nie używam i nie chcę ASIAIR. Nowa ASI294 Pro to 5500 zł...

 

Jedyny minus to banding przy krótkich czasach naświetlania. Wiem też o problemach z NINA, ale sam tego nie sprawdziłem, ponieważ używam tylko SharpCap.

Edytowane przez msixone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.