Skocz do zawartości

SkyMastery z ED - nowa seria od Celestrona


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

W Stanach oferuja teraz tylko wersje Pro, te plastikowe mostki tracily sztywnosc i najczestsza przyczyna rozkolimowania Celestronow byl wlasnie rozjazd osi optycznych.
 

Zaczalem ten watek dosyc poblazliwie, ale teraz kolega mi pisal, ze jest po nocy ze Skymasterem i jest pozytywnie zaskoczony. Oberwerk troche lepiej trzyma ostrosc, ale w uzytecznym polu sa identyczne. A zatem poki co SM ED jawi sie jako realna alternatywa dla BA8 za praktycznie polowe kasy.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2023 o 19:08, Mateusz Dlutko napisał(a):

W Stanach oferuja teraz tylko wersje Pro, te plastikowe mostki tracily sztywnosc i najczestsza przyczyna rozkolimowania Celestronow byl wlasnie rozjazd osi optycznych.
 

Zaczalem ten watek dosyc poblazliwie, ale teraz kolega mi pisal, ze jest po nocy ze Skymasterem i jest pozytywnie zaskoczony. Oberwerk troche lepiej trzyma ostrosc, ale w uzytecznym polu sa identyczne. A zatem poki co SM ED jawi sie jako realna alternatywa dla BA8 za praktycznie polowe kasy.

Cena w Astroshopie 2190 zł nie wydaje się zbyt atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, polaris napisał(a):

Astronoce będzie chętny :)

Przemagluję tego Celestrona aż mu azot bokiem wyjdzie. Czy dobrze widzę, że ta seria obejmuje kilka modeli?

To jak wpadną na magazyn to się odezwę (a jak zapomnę to daj znać ;) ), jest ich tam 3 w serii z tego co piszą na Celestronie.

https://www.celestron.com/collections/skymaster-pro-ed-binoculars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają naprawdę smacznie, szczególnie z tymi okładzinami na dłonie na bokach tubusów.

Widać, że ktoś do tego usiadł z pomysłem i zrobił z sercem, nie z chinskiej taśmy.

Okulary i powłoki wyglądają na identyczne z Pro.

W 80-tce pręt centralny wygląda na grubszy, ale to może kwestia zdjęć.

 

Generalnie jeśli jest jak w pierwszych relacjach zza oceanu i cena dobra, to biere :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polaris napisał(a):

@lolak89 Ale to dopiero w przyszłym roku mam Cię nękać?

Raczej będę pamiętał o nich bo to mi przyjdzie zaszczyt dodania je na stronę także spokojnie :) Ale jakbym dostał zaćmienia umysłu a zobaczysz je na stronie to śmiało się przypominaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 19.08.2023 o 10:32, Mateusz Dlutko napisał(a):

W Stanach pojawiaja sie pierwsze egzemplarze niskodyspersyjnych Celestronow. Recenzje sa OK, aczkolwiek w optyce zwykle pierwsze wrazenia sa na wyrost, dlatego trzeba byc ostroznym.

 

Z krotkiej recenzji znajomego na CN (cyt.):

- lornetka trafila poprawnie skolimowana,

- jest wyraznie jasniejsza od wersji achro (15x70) i ostrzejsza na osi,

- mechanicznie bez zmian,

- dobrze koryguje AC do polowy pola widzenia, dalej zachowuje sie lepiej od poprzednika, aczkolwiek poprawa na brzegu jest proporcjonalnie slabsza niz w centrum,

- porownujac z moim Obe 15x70 Ultra (czyli de facto odpowiednika naszych TS-ow, DO-sow itp. - przyp. aut.) chyba wole ten drugi.

15x70 Ultra wg.testow Eda Zeranskiego na CN wypadla tak samo albo odrobine lepiej od Fuji 16x70 Fmtrx...

Sa jakies rzetelne testy/porównania tego 15x70ed ? To ze AC jest mniejsza/ bo siedzi tam orientalne szklo o niewiadomym pochodzeniu/ nie znaczy , ze pozostale aberacje lornetki są dobrze skorygowane...

Zobacz, na forum w dziale sprzedaży jest refractor 150 achro chinskie w cenie uzywanego Fuji 16x70 ...nic dodać nic ująć  :) .

Edytowane przez YOKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tych lornetkach SM ED i nigdzie nie mogę znaleźć informacji z czego są wykonane korpusy i mostki. To chyba jakaś tajemna wiedza...

Z Obecnych SkyMasterów chyba tylko 25x100 jest to aluminium i stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.