Skocz do zawartości

Filtr dual narrowband bez halo? Który wybrać


Afur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W tej chwili używam l-extreme ale wkurza mnie halo, proszę powiedzcie mi jaki filtr dual narrowband Ha OIII wybrać, który nie będzie miał „halo”.

Z tego co czytałem interesują mnie 3 filtry:

1. Idas nbz

2. Antlia alp t

3. player one Anti Hali pro

 

czy ktoś z was ma? Używa? Który lepszy ? Jakoś tym sponsorowanym testom nie wieżę. 

Edytowane przez Afur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, cmku napisał(a):

Używam idasa nbz i halo nie zauważyłem :)
http://astro-fotografia.eu/?s=nbz

 

Antlia niby halo ma ale jest sporo węższym filtrem od idasa.

A No tak o tym nie pomyślałem, idas ma 10nm? Tak? 
Antlia 5mm

player one 3nm z hakiem 

Edytowane przez Afur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, spock napisał(a):

Tak, od niego się o tym filtrze dowiedziałem, ale jednak nie pokazał jak sobie radzi z jasnymi gwiazdami typu Sadr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kajetan napisał(a):

Tak, od niego się o tym filtrze dowiedziałem, ale jednak nie pokazał jak sobie radzi z jasnymi gwiazdami typu Sadr. 

 

YouTube celebrity - nie ma przypadków.  Do tych gości trzeba mieć mega dystans jeżeli chodzi o wydawanie kasy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dobrychemik napisał(a):

Czy właściciele SVB Duo-Band mogliby się wypowiedzieć na temat halo tego filtra? 

Nie miałem okazji żeby go dobrze przetestować na jasnej gwieździe, bo Veila z balkonu mam dopiero po 2:30 w nocy, więc tu mam klatkę z auto-stretchem (+ korekta tranformacji histogramu) + BG neutralisation + wyrównanie tła w SiriL:
(1x5min Askar Fra 300 pro f5, Bortle 6, ISO 800 Canon 1300D astromod, już jaśniejące niebo o 4 w nocy)
image.png.82ea7e45fcf1bc5abcd5852695dd87ca.png

i crop na gwiazdę:
image.png.37fe3e9f656966f6341cd59c400ceb8a.png

 

oraz auto-stretch, BG neutralisation i crop na Orłą i Omegę (pojedyncza klatka z takimi samymi ustawieniami ale o lepszej porze nocy):
image.png.966abd6d5ff956ceb517ba0cc3c1c94e.png image.png.c55af42c79485574ba563e3c5d4b067a.png

 

i tak samo Laguna i Koniczyna:
image.png.c9b2a01d0b31f45d93217159ae449811.png

 

 

Filtr kupowany u kolegi @dobrychemik ze sprawdzeniem wydajności. Jestem z niego bardzo zadowolony (z filtra jak i procesu kupna z certyfikatem :) )

 

Edytowane przez dudeck
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I

8 godzin temu, count.neverest napisał(a):

 

Ja mam wersję highspeed z Newtonem F3.3.

 

wycinki z klatek:

 

 

 

4.thumb.jpg.ce0e8ab59dbb2cc040f916a9a11d1f94.jpg

 

3.thumb.jpg.005eda1a18d5daa58167a89894584baf.jpg

 

2.jpg.48fb340a20448621dac18cc89ed6813a.jpg

 

1.thumb.jpg.dd643d23d61307605d76cc3ed6fb2a93.jpg

 

 

 

 

Ic443 wyglada dobrze, mam ogromne problemy z kontrola tej gwiazdy z l-extreme. Jakie masz czasy naświetlania dla tej klatki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Afur napisał(a):

akie masz czasy naświetlania dla tej klatki ?

 

5 min, gain 140 z ASI2400MC. 

Dodatkowe rozbłyski tej gwiazdy, które widać na zdjęciu pomiędzy spajkami, pochodzą od uchwytów lustra głównego. One wprowadzają dodatkową dyfrakcję. Musiałbym zastosować pełną obręcz, aby trzymać lustro na całym obwodzie. 

I poprawa wygląda jak poniżej. Ten filtr 2" jest do sprzedania jakby co:)

 

image.jpeg.d92758c74543014845dd752da88831bb.jpeg

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.