Skocz do zawartości

Askar Backfocus Adjuster


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Marvaz napisał(a):

nie da sie jej sluchac ;)

E tam, chiński angielski jest jeszcze całkiem spoko, najgorszy angielski to jest w wykonaniu Francuzów :P

Kiedyś oglądałem zajawkę jakiejś gry robionej przez francuskie studio i gość opowiadał co tam będzie itp. - no i robił to tym swoim francuskim angielskim. Najbardziej podobało mi się jedno ze słów, którego dość często używał, wymawiał to mniej więcej "łipąs" z akcentem na drugą sylabę. Oczywiście chodziło mu (domyśliłem się z kontekstu) o "weapons" :D

O, albo jak była relacja ze startu JWST - jak gadali po francusku, to lepiej ich rozumiałem (choć nie znam francuskiego), niż jak z tym swoim śmiesznym akcentem mówili po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżam, to rozważam zakup. Czy ktoś z Was ma już ten gadżet, albo chociaż miał z nim styczność?

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=8909&lunety=Askar M54 M54 Backfocus Adjuster

 

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Będziesz zamawiał w teleskopy?

2 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

Jeszcze raz pytam o wrażenia. Jestem bliski zamówienia wersji M54/M54 - tyle, że jej akurat teraz nie ma w sklepie.

Też zastanawiam się nad zakupem tego gadżetu. Będziesz zamawiał w teleskopy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Akcesorium dotarło - wersja 54/54mm. Pierwsze wrażenia: bardzo solidne wykonanie, bez luzów, bez widocznych mankamentów. Kolejny raz mam jak najlepsze zdanie o stronie mechanicznej produktów Askara.

Podczas zmiany ustawiania backfocusu mamy regulowany klik (od bardzo delikatnego do wyraźnego) co 0,05 mm. Elegancko! Zaczynam żałować, że nie wziąłem od razu dwóch sztuk do obu zestawów. Cena była bardzo okazyjna, bo trafiłem na świetną promocję w jednym sklepie na Ali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość zmontowana. Kolejno: Apo140, reduktor x0.8, Backfocus Adjuster, OAG, EFW i kamera. Przy okazji: polecam OAG od Askara, duży przeskok jakościowy względem ZWO - mam tu na myśli "kulturę techniczną". Projekt i wykonanie robią wrażenie. Jakości pryzmatów i ich wpływu na obraz na razie nie porównam.

IMG_20240422_230542.thumb.jpg.d9acb7a609b4142235c4de015ba813af.jpg

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Parę uwag:

1. Po ustawieniu BfA koniecznie trzeba dokręcić śrubę blokującą, bo w przeciwnym wypadku całość ma pewien luz i pojawia się ugięcie toru optycznego. Po dokręceniu śrubki zestaw jest odpowiednio sztywny, nawet w przypadku Asi2600 z kołem filtrowym 7x2.0".

2. BfA niesamowicie ułatwia i przyspiesza poszukiwanie optymalnej odległości korektor-matryca. Bardzo przydatne akcesorium.

3. Askar Apo140 przy f/5.6 okazał się bardzo tolerancyjny na różnice ustawieniu odległości korektor-matryca i BfA praktycznie nie jest tu potrzebny. Przełożę go do Askara FRA600, bo przy f/3.9 na pewno bardziej się przyda.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.