Skocz do zawartości

Mozajka rho ophiuchi - okolo 1gpix


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

  • orlen zmienił(a) tytuł na Mozajka rho ophiuchi - okolo 1gpix
28 minut temu, OnlyAfc napisał(a):

Nie ma się do czego przyczepić.

Bardzo ładnie pokazane i wygląda naprawdę dobrze.

 

Brawo za wytrwałość przy zbieraniu. Dla mnie zebranie 4 paneli to już udręka a ty tutaj zebrałeś 46 :D

 

Tu był full automat, jedyne co robiłem na stanowisku to odpalalem sesję

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, świetna praca! Może jak dla mnie różowy trochę zbyt intensywny, ale to kwestia gustu.

Moje 6 paneli wygląda przy tym jak błąd statystyczny :D

Jeszcze z ciekawości dopytam. Sesję planowałeś w ASI Air czy na telescopius?

No i jak to składałeś? W Pixie tą metodą, co mi pokazywałeś na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam. Zresztą nigdy w życiu nie zrobiłem paneli, ale weźcie mi wytłumaczcie , gdzie tutaj na tym zdjęciu jest detal z 1 giga?

Ja tego nie rozumiem.

Nie chcę też w żadnym wypadku robić orlenowi żadnego afrontu, bo fotka jest piękna. Jednakże gdzie jest detal? A może to ja jestem wybredny i oczekuję zbyt wiele?

A może ma Astrobin będzie lepiej, bo AP nie daje rady z jakością?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Robson_g napisał(a):

gdzie tutaj na tym zdjęciu jest detal z 1 giga?

Po pierwsze, tu jest na pewno zrobiony duuuży resize.

Zresztą Darek napisał: 

13 godzin temu, orlen napisał(a):

wieksza wersje bede wrzucal niebawem na astrobin.

 

Po drugie, każdy panel jest zrobiony z ogniskową 430mm, więc nie spodziewaj się tutaj olbrzymiej ilości detalu.

Sam obiekt jest bardzo rozległy, stąd ilość potrzebnych paneli z taką ogniskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, OnlyAfc napisał(a):

Po pierwsze, tu jest na pewno zrobiony duuuży resize.

Zresztą Darek napisał: 

 

Po drugie, każdy panel jest zrobiony z ogniskową 430mm, więc nie spodziewaj się tutaj olbrzymiej ilości detalu.

Sam obiekt jest bardzo rozległy, stąd ilość potrzebnych paneli z taką ogniskową.

Po pierwsze akurat na tym forum widywałem naprawdę lepszy detal z krótszych ogniskowych i z mniejszej ilości paneli, ale nie będę się spierał, bo tak jak wyżej napisałem w ogólnym rozrachunku zdjęcie jest bardzo fajne :)

Po drugie 430mm ogniskowej, to nie jest raczej krótka ogniskowa tylko już spory tele., To tak odnośnie rozciągłości obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, OnlyAfc napisał(a):

Sam obiekt jest bardzo rozległy, stąd ilość potrzebnych paneli z taką ogniskową.

 

Nie sądzę żeby autor ilością paneli rekompensował niedopasowane fov :) Oglądając fotkę pierwsze co się ciśnie na usta to zasadność sposobu jej wykonania o którym pisze @Robson_g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, nikt nie kwestionuje wspaniałej roboty. 

Zdjęcie prezentuje się pięknie i to jest najważniejsze. 

Jednakże po takiej ilości informacji w postaci kilkudziesięciu paneli, spodziewałem się jeszcze większego Wow :)

Prawdopodobnie na Astrobin szczęka mi opadnie. Rzadko tam wchodzę, ale dla Twojej foty orlen odwiedzę :)

Ok, ciesz się fotką, bo rzadko ktoś prezentuje tutaj prace z takim rozmachem.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Robson_g napisał(a):

To znaczy, nikt nie kwestionuje wspaniałej roboty. 

Zdjęcie prezentuje się pięknie i to jest najważniejsze. 

Jednakże po takiej ilości informacji w postaci kilkudziesięciu paneli, spodziewałem się jeszcze większego Wow :)

Prawdopodobnie na Astrobin szczęka mi opadnie. Rzadko tam wchodzę, ale dla Twojej foty orlen odwiedzę :)

Ok, ciesz się fotką, bo rzadko ktoś prezentuje tutaj prace z takim rozmachem.

Pozdrawiam 

jak napisałem, materiału jest za mało i nie osiągnąłem efektu, który sobie zamierzyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.