Skocz do zawartości

Sh2-184 wariacje w narrowband


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Woooow.

Brilliant.

Nie ma fajnego polskiego słowa takiego jak brilliant, bo jest to jednocześnie i wspaniałe i z lekkim odniesieniem do skrzącej się biżuterii, a takie właśnie skojarzenia mnie nachodzą. Mgławica pokazana w całości i kolorowo, ale gwiazdy.... Gwiazdy zamieniają to z fajnej fotki w coś niesamowitego:)

Może przesadzam z zachwytem, ale krytykę zostawiam... No, krytykom ;)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ładnie ale najlepsze RGB.

Na pozostałych kolorowe plamy wykazują całkowity brak dynamiki co skutkuje ostrymi granicami kolorów i wrażeniem płaskości całego obrazka.

Gwiazdki jak zwykle-super w każdej wersji. Moim ( wyłącznie moim) zdaniem w wersjach NB zdominowały obraz, a właściwe proporcje utrzymują  w wersji RGB.

Mgławica wygląda jak wycięta z tła, chociaż na pokazanym Ha jest sporo pyłów wokół.

Generalnie to mam wrażenie że brakuje materiału.

Ale to niuanse. Ważne czy Autor jest zadowolony :)

Pozdrawiam jesiennie Sławku !

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Behlur_Olderys napisał(a):

Nie ma fajnego polskiego słowa takiego jak brilliant, bo jest to jednocześnie i wspaniałe i z lekkim odniesieniem do skrzącej się biżuterii, a takie właśnie skojarzenia mnie nachodzą.

Olśniewające?

 

Też mi narrowbandy średnio podchodzą, za to RGB - miodzio!

Edytowane przez holeris
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Behlur_Olderys napisał(a):

Brilliant.

Nie ma fajnego polskiego słowa takiego jak brilliant, bo jest to jednocześnie i wspaniałe i z lekkim odniesieniem do skrzącej się biżuterii, a takie właśnie skojarzenia mnie nachodzą.

 

Jest słowo błyskotliwe, jednak ono nie ma w sobie nutki zachwytu nad czymś.

 

Zdjęcie RGB jest dla mnie najlepsze, tak doświetlone wygląda naprawdę niezwykłe i wyjątkowo, zwłaszcza wśród dużej ilości zdjęć przez wąskie filtry. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram i SHO v1 i RGB. Oba rządzą jeśli chodzi o siłę przekazu. W każdym z nich ta siła wynika jednak z nieco innych przesłanek.

SHO v1 to wręcz frontalny atak na zmysły. Przykuwająca uwagę eksplozja barw mgławicy, rozsadzających kadr i pędzących w stronę widza. Cały kosmos, przy takim przedstawieniu mgławicy przestaje się liczyć. To ona rządzi w kadrze.

W przypadku RGB przekaz buduje subtelność, wycofanie i wyjątkowość barw. To zdjęcie również przyciąga wzrok ale zupełnie inaczej. Zachęca do wodzenia oczami po kadrze i poszukiwań. Tutaj mgławica jest częścią kosmosu, buduje kadr na  równi z jego mrokami, rozświetlonymi przez pięknie pokazane gwiazdy.

Tak więc... cudowne zdjęcia... oba IMHO nadają się na ścianę do salonu jako... duptyk 😉

Edytowane przez Pyzik
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Moim ( wyłącznie moim) zdaniem w wersjach NB zdominowały obraz, a właściwe proporcje utrzymują  w wersji RGB.

 

Nie rozumiem. Gwiazdy w NB zdominowały obraz? A ja sądziłem że to w RGB zdominowały.

 

12 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

chociaż na pokazanym Ha jest sporo pyłów wokół.

 

Nie pokazałem żadnego Ha.

 

12 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Ale to niuanse.

 

Dużo tych niuansów, czyli właściwie wszystko jest do d... ;)

Również jesienne pozdrowienia. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gość na chwilę napisał(a):

2. A pod mapką to nie Ha?

To jest to samo co wyżej, tylko w czarno-białe; Sławek zawsze tak mapkę prezentuje, bo tak :)

Zresztą - nie, żeby było podpisane :P

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, warpal napisał(a):

Aż prosi się o "gif".

 

Udało mi się tak na szybko zrobić w PS animację. Oczywiście jakość dramatycznie spadła, ale "film" poglądowy jest. ;)

 

NGC281.thumb.gif.e5110e16c6b6d619a95b423f1aba22d4.gif

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość na chwilę napisał(a):

2. A pod mapką to nie Ha?

 

Mapkę zrobiłem swoim zwyczajem z jednego ze złożeń HOO, po przekształceniu go na skalę szarości. Więc luminancja jest taka, jak na złożeniu HOO. Dlatego zdziwiłem się, że widzisz tam w tle więcej światła nim na fotce kolorowej. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.