Skocz do zawartości

ZWO Seestar S50


matrixxus

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem o wydzieleniu wątku na ten zyskujący popularność astro gadżet.

Odpowiadając na pytanie zadane w wątku o Vaonis Vespera, a dotyczące Seestar: zamówiony na początku września w teleskopy.pl - wczoraj kurier dostarczył przesyłkę.

Gdyby ktoś chciał własnym sumptem wydrukować sobie akcesoria (w paczce są: maska Bahtinova, dekiel przeciwkurzowy, odrośnik, adapter na filtr 2")  link tutaj (pochodzi z oficjalnej grupy Seestar na FB)

Teraz poczekać na pogodę i będzie można przetestować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, matrixxus napisał(a):

Gdyby ktoś chciał własnym sumptem wydrukować sobie akcesoria (w paczce są: maska Bahtinova, dekiel przeciwkurzowy, odrośnik, adapter na filtr 2")  link tutaj (pochodzi z oficjalnej grupy Seestar na FB)

 

Po co maska Bahtinowa, skoro sprzęt ma autofokus?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dobrychemik napisał(a):

 

Po co maska Bahtinowa, skoro sprzęt ma autofokus?

W jednej z ostatnich aktualizacji dodali możliwość ręcznego ustawienia ostrości, łącznie z zapamiętaniem "kroku" pozycji focusera.
Więc gdyby komuś nie odpowiadał wynik autofokus, to można zawsze ręcznie ustawić z maską właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GroundhoppingWLKP napisał(a):

Trzeba przyznać wszystko co userzy chcieli to ZWO dodaje do oprogramowania. Pytanie - jest już opcja mozaikowania?

Ja ostatnio zapytałem na oficjalnym forum czy jest możliwość aby za pomocą AsiAir można było ustawić sesję na dwa teleskopy z dwoma kamerami na jednym montażu:

https://bbs.astronomy-imaging-camera.com/d/17040-2-scopes-imaging

Ciekawe czy wprowadzą taką opcję?

Byłoby miło :D 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj opublikowano nową wersję (1.10.0) aplikacji na Android i iOS:
 

- Added Auto-center feature in the Solar & Lunar Mode.
- Added Full-screen preview feature.
- Added Advanced Feature: Compass Calibration.
- Added Advanced Feature: Adjust Level.
- The max-record time of the Time-lapse is changed to 1000min.
- The visibility time of the objects is changed to the current altitude.
- Automatically use the result of the last preparation when preparation for image enhancement fails.
- Increase the step size for manual focusing.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam i swoje. Robione z centrum Poznania - bortle 7 w przerwie między chmurami, zdjęcia z apki Seestar bez obróbki.

Rezultaty prosto z aplikacji Seestar są dosyć "zabawkowe", ale mając włączoną w zaawansowanych ustawieniach opcję zapisywania pojedynczych klatek, można podobno osiągnąć dużo lepsze rezultaty w standardowej obróbce na PC - na oficjalnej grupie ludzie często używają do tego Siril.
Co więcej, używając w zasięgu domowej sieci WiFi urządzenia w trybie 'Station mode', można je podpiąć jako dysk sieciowy do peceta i pokusić się o skonfigurowanie live stack w Siril/Pixinsight - to wszystko jeszcze przede mną w ramach testów.

Piękne w tym urządzaniu jest to, jak szybko można je rozstawić i zacząć łapać obrazy. Widząc takie "dziury w chmurach" i niepogodę jak w ostatnim czasie, w życiu nie chciałoby mi się rozstawić zwykłego zestawu, Seestar to 3 minuty i już z komfortu i ciepła domu sterujemy aplikacją.

edit: da się zdjęcia załączyć wyłącznie jako "galerię" pod postem? żeby nie były częścią treści, robiąc z posta długi bałagan do scrollowania.

 

 

 

1699309662481~2.jpg

1699313126008.jpg

Screenshot_2023-11-07-00-34-28-259_com.zwo.seestar.jpg

Edytowane przez matrixxus
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maro21 napisał(a):

Ale , że tak zapytam te efekty was satysfakcjonują? Jak , ktoś nigdy nie miał sprzętu astrofoto to pewnie tak ,ale to olbrzymi krok wstecz w porównaniu z prostym zestawem dedykowanym . 

 

Tak, takie efekty będą satysfakcjonujące, gdy będę brał Seestara na każde spotkanie z rodziną lub znajomymi spoza światka astroamatorów.

 

Właśnie dostałem info ze sklepu, że się doczekałem.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin_G napisał(a):

albo wręcz wymienić na prawdziwy teleskop! :D 

 

W cenie poniżej 2500 zł otrzymujesz:

- montaż azymutalny z GOTO

- refraktor - tryplet

- kamerę

- pseudoAsiAir z oprogramowaniem

- filtry AntyLP i słoneczny

- akumulator

- i wszystko razem zgrane i sprawnie działające.

 

Ile przyjdzie zapłacić za "prawdziwy" teleskop z kompletem pozostałych "prawdziwych" elementów?

Jak dla mnie cena jest śmieszna.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dobrychemik napisał(a):

 

 

Ile przyjdzie zapłacić za "prawdziwy" teleskop z kompletem pozostałych "prawdziwych" elementów?

A ile się będzie trzeba naje...tzn. namęczyć żeby do tego ogarnąć jeszcze podstawy astrofoto? :) tez myślę zeby sobie takie coś sprawić. 

Edytowane przez micropoint
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć.

 

Podobne śmichy-hichy były z pierwszych chińskich dronów, aż przyszło DJI i pozamiatało rynek do czysta ;)

Kto teraz buduje drony samodzielnie? Ręka do góry! :)

 

Ciekaw jestem kiedy pojawi się model taki, żeby choć te 6Mpx miał w cenie < 1000euro...

Żeby można było porównać efekty z powiedzmy jakimś EDkiem i EOSem 1100D.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto kupil seestara mysle ze jest zadowolony naciska guzik włącza telefon aplikacje wybiera obiekt i po max 5 do 10 minut juz są pierwsze zdjęcia. I według mnie są to zdjecia całkiem całkiem jak na takie maleństwo i cenę. Jak jade z teleskopem na miejscówkę seestara rozkładam wlanczam i niech robi sobie zdjecia ja w tym czasie moge pooglądać sobie przez drugi teleskop planety ksiezyc albo pooglądać sobie niebo lornetką a tam ciągle robią się zdjecia. Mi to wystarcza i mam zdjecie na pamiątkę i pooglądałem niebo przez drugi teleskop. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.