Skocz do zawartości

ZWO Seestar S50


matrixxus

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

 

W cenie poniżej 2500 zł otrzymujesz:

- montaż azymutalny z GOTO

- refraktor - tryplet

- kamerę

- pseudoAsiAir z oprogramowaniem

- filtry AntyLP i słoneczny

- akumulator

- i wszystko razem zgrane i sprawnie działające.

 

Ile przyjdzie zapłacić za "prawdziwy" teleskop z kompletem pozostałych "prawdziwych" elementów?

Jak dla mnie cena jest śmieszna.

Dla mnie jest śmieszne, co wciskają za 2500.

Jesteś "krótszy" o 2500 zł i nadal:

- nie masz rozsądnego montażu

- nie masz rozsądnego teleskopu

- nie masz rozsądnej kamery

Ale możemy to przy piwku jeszcze raz obgadać w Bukowcu :)

  • Lubię 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie bo dla kogoś kto nie chce tracić setek godzin na ustawienie sprzętu, kabelków i obróbce, denerwowaniu się że znowu coś nie działa, a jeszcze wczoraj lub wcześniej tego samego dnia działo... byłem świadkiem takich sytuacji wiele razy u astrofotografów...moim zdaniem tylko cieszyć się że powstają takie sprzęty dla ludu, a nie tylko dla ścisłych pasjonatów, a dające frajdę...Nie wszyscy oczekują high end i dla każdego coś miłego/innego.

Jestem zapalonym wizualowcem i nigdy nie poszedłbym w astrofoto chociażby po cześci, iż szkoda mi czasu na wspomniane powyżej, ale coś takiego mógłbym rozważyć...

Tak samo było z dji wspomnianym wcześniej, tak samo w druku 3D, gdzie niedawno weszło Bambulab notabene tworzone przez część ludzi odpowiedzialnych za sukces dji... według mnie jest szansa, że to samo w końcu ktoś zrobi z astrofoto dla ludzi...

Edytowane przez Setaarius
  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marcin_G to chyba trochę zazdrosny jest o tego seestara coś mi się wydaje. Sam pewnie musi się trochę napracować poświęcić pewnie dużo czasu nad zdjęciami 

a teraz taki ja maciek moge zrobić sobie zdjecie bez żadnego problemu co do niedawna było dlamnie jakaś magią niemożliwe.  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat takie zabawki będą zdecydowanie bliżej tego co aktualnie nazywamy amatorska astrofotografią. Seestar i vespera przecierają szlaki. Jak już mówiłem do mnie trafiają trochę szersze pola, dlatego miałem problem z decyzją pomiędzy samyangiem a askarem 180 pro. Jeśli, któraś z tych ,,zabawek" zaoferuje mi takie pole to wtedy porządnie się zastanowię nad zakupem. Mimo wszystko rozumiem wszystkie argumenty za i przeciw. Jak koledzy wyżej piszą dla ludu, ale nie dla tych co mają sprzęty za naście tysięcy złotych i wiedzą czego mogą oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś, co ma dawać po prostu tak zwany "fun", i co będzie robić swoje bez zawracania d*py i niezdrowych nerwów, że coś znowu "nie działa". W jakości adekwatnej do możliwości sprzętowych. A ta jakość jest na tyle dobra i akceptowalna, że biorąc pod uwagę czas i komfort takiego rozwiązania, docinki o kasie wyrzuconej w błoto bledną :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten model odniesie sukces to kto wie, może powstanie coś bardziej pro, z lepszą matrycą, chłodzeniem, miejscem na filtry i dłuższą ogniskową.

Tak czy inaczej taki smart teleskop może sobie stać obok normalnego setupu i fotografować coś innego. To nie jest wybór albo (...) albo (...)

 

W zasadzie to można (w mojej ocenie) spokojnie doradzić S50 komuś, kto się pyta w co zainwestować na początek przygody z astrofoto.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że S50 to genialne posunięcie ze strony ZWO. Próg wejścia minimalny, a jak ktoś nowy polubi tą zabawkę i zapragnie czegoś więcej, to niemal na pewno sięgnie po czekający już sprzęt ZWO pokroju AsiAir, AM3, kamer Asi itd. I dopiero wtedy ZWO porządnie zarobi, bo Seestar to jest chyba na granicy rentowności.

Dla producenta Seestar to nie produkt mający dawać zyski, ale inwestycja.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto ma sprzęt rzędu nastu tysięcy złotych nie wydaje mi się móc być zazdrosnym o seestara. Też mogę wyprzedać swoje zabawki i kupić to albo vespere, ale jednak wolę się pomęczyć, czasem denerwować i osiągnąć coś o szczebel wyżej, mimo że dopiero zaczynam w astrofoto...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ftraw napisał(a):

 szczebel wyżej, mimo że dopiero zaczynam w astrofoto...

Pozwolę sobie zauważyć że to nieprecyzyjne stwierdzenie. Seestar ma inne przeznaczenie, EAA, tu i teraz oglądasz i idziesz do domu. To nie ma robić zdjęć do obrabiania godzinami czy dniami by potem je publikować, to nie jest szczebel niżej tylko inna droga. 

Jak masz większy samochód albo większe akwarium to jesteś szczebel wyżej? Masz inne potrzeby to masz inny sprzęt. Ja się coraz bardziej skłaniam do zbycia moich klamotów i nabycia s50.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.