Skocz do zawartości

M 1 - Mgławica Kraba w technice fotografii krótkoczasowej - początek większego projektu


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Tuvoc napisał(a):

Dwa oddzielne stacki. W stacku RGB jest sporo czerwonego od emisji h-alpha, tak.

 

W sensie ten fits, który wysłałeś, to jest surowy stack, czy plik wynikowy po połączeniu dwóch stacków, jednego z RGB, a drugiego z Ha?

Jeśli masz dwa osobne stacki, jeden z RGB, a drugi z Ha, to na którym jest bardziej widoczny banding? Czy na obu podobnie?

I jeszcze trzecie pytanie, już chyba ostatnie :D - jaką masz średnią jasność biasa przy tym gainie, którego użyłeś?

Edytowane przez Piotr K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Na stronie Player One wykresy są do 500. Ale w sumie w przypadku kamer ZWO też coś takiego było, że kiedyś wykresy wyglądały inaczej, niż teraz.

 

Chyba coś się w tzw. międzyczasie zmieniło w parametrach sensora albo okolicznej elektroniki; bodajże z @Little Ghostkiedyś o tym na forum gadałem, bo też mi jej wartości gainu nie pasowały do wykresów (a ona też ma kamerę z tą matrycą) i się okazało, że teraz gain ma szerszy zakres i przy innej wartości włączą się HCG.

 

Ciekawe która wersja wyprzedała się u nas ostatnio w kraju. Jak zapytałem którą wersję posiadają, bo specyfikacja w sklepie dotyczy starej wersji, to jedynie zmienili grafikę na nowszą i cisza :D 

 

 

Edytowane przez HAMAL
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr K. napisał(a):

 

W sensie ten fits, który wysłałeś, to jest surowy stack, czy plik wynikowy po połączeniu dwóch stacków, jednego z RGB, a drugiego z Ha?

Jeśli masz dwa osobne stacki, jeden z RGB, a drugi z Ha, to na którym jest bardziej widoczny banding? Czy na obu podobnie?

I jeszcze trzecie pytanie, już chyba ostatnie :D - jaką masz średnią jasność biasa przy tym gainie, którego użyłeś?

Ten plik to stack tylko z RGB. Stack z H-alpha obrabiałem oddzielnie i łączyłem już wstępnie obrobione zdjęcia. Banding jest nieco większy na stacku z RGB, ogarnąłem po czasie i zwiększyłem przesunięcie w automatycznym ditheringu w SharpCap (takim bez guidowania, tylko w oparciu o komunikację przez ASCOM z montażem).

 

Nie wiem jaką mam średnią jasność biasa bo nie robię biasów :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wydzielić wątek o kamerce i luckyimagingu?

To bardzo interesująca materia,  a szkoda tu śmiecić pod zdjęciem.

 

Ja np mam kamerkę kupioną pod planety Asi 662 i nie mam pojęcia czy ona się do takich praktyk nadaje.

Rozumiem 585 chłodzona to inna klasa i do tego najtańsza kamera chłodzona na rynku, ale mega mnie zaciekawiło to co wyprawiacie z wersją nie chłozoną

jest gdzieś jakieś ludzkie opracowanie jakie kamerki do luckyimagingu i dlaczego?

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubaman napisał(a):

Czy można wydzielić wątek o kamerce i luckyimagingu?

To bardzo interesująca materia,  a szkoda tu śmiecić pod zdjęciem.

 

Ja np mam kamerkę kupioną pod planety Asi 662 i nie mam pojęcia czy ona się do takich praktyk nadaje.

Rozumiem 585 chłodzona to inna klasa i do tego najtańsza kamera chłodzona na rynku, ale mega mnie zaciekawiło to co wyprawiacie z wersją nie chłozoną

jest gdzieś jakieś ludzkie opracowanie jakie kamerki do luckyimagingu i dlaczego?

 

O samym lucky imagingu było już kilka wątków - tu mój z pierwszych prób: https://astropolis.pl/topic/73655-pierwsze-próby-z-lucky-imaging/#comment-840477
Można to tam przenieść lub faktycznie wydzielić coś nowego.

 

4 godziny temu, Piotr K. napisał(a):

 

A offset na ile masz ustawiony?

Domyślnie, zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.02.2024 o 22:31, Tuvoc napisał(a):

Po odrzuceniu słabszych klatek na finalną wersję złożyło się 11747 klatek 1 sekundowych dla RGB oraz 4074 dwusekundowych z filtrem Baadera H-alpha 32 nm.

Przeglądałeś "na oko" ponad 11 tys. klatek czy automatycznie odrzuciło?

Skąd robisz takie fantastyczne ujęcia? Jestem z Krakowa i ciekaw jestem czy tu gdzieś w okolicy można znaleźć niebo pozwalające na takie osiagnięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PrismoSal napisał(a):

Przeglądałeś "na oko" ponad 11 tys. klatek czy automatycznie odrzuciło?

Skąd robisz takie fantastyczne ujęcia? Jestem z Krakowa i ciekaw jestem czy tu gdzieś w okolicy można znaleźć niebo pozwalające na takie osiagnięcia...

Czasami tak robię, ale w tym przypadku zrobiłem najpierw preselekcję w Sirilu. Co do nieba to wystarczy pojechać do kolegi @Piotrek K. na wioskę. Godzina jazdy z Krakowa. Akurat do M1 nie potrzeba nie wiadomo jakiego nieba, ale nie zmienia to faktu, że u niego są świetne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.