Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no super , ja to nawet szukaczem jadę planetki i fajnie wychodzą , lubię takie wyzwania.

 

ps. pierwsza najlepsza :) , oczywiście żartowałem , ostatnia , już fajnie widać księżyce i pasy chmur .

 

Ja wczoraj trafiłem dziurę w chmurach i nakręciłem parę AVI .

 

fotka po wyjęciu szybki z przed matrycy , jestem ciekaw jak będzie składał się kolor , detalowi nie zaszkodziło.

 

27 stycznia 2015, 00:31:34 , SCT 8" , R , Barlow 2x , ASI 120 MM.

 

 

 

 

R_e11111111_q92.jpg

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LRGB BW oraz LRGB kolor , składane w Winjupos i uśredniane czasy .

 

Kamera ASI 120 MM bez szybki przed matrycą , jednak nie szkodzi , kolory naturalne , nieco jaśniejszy na podglądzie ,

 

Hamalu takie foty mógł byś robić swoim teleskopem + ta kamerka tylko o znacznie lepszym i wyraźniejszym detalu :)

LRGB.jpg

LRGB BW.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiedzieć w czym to procesuję bo dostałem info od D.P ;)

 

To tylko szybka obróbka , ostatnio miałem baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mało czasu na takie zabawy.

 

Bardziej mi chodziło o pokazanie takim ludziom jak Hamal którzy mają dużo wększe lustro od mojego jaką wielkość i jaki detal można było by uzyskać z dobrą kamerką i takim lustrem jeżeli mnie taki wychodzi z micro betoniarki :)

Ps. nie mam fotochłopa jadę na PhotoFiltre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że kamera jest bardzo ważna, w fotografii planetarnej jest jednak masę innych czynników.

Dla mnie (zakładając dobry seeing) na efektu wpływ ma głównie nie tyle kamerka co rodzaj i powierzchnia

zbiorcza samego teleskopu. Myślę że 14" newton w naszych warunkach to max. SCT - swego czasu byłem

miło zaskoczony możliwościami SCT 8" (XLT).

12" newton Hamala jak widać po efektach spełnia się również bardzo dobrze, przy przeciętnym w Polsce seeingu

może nawet lepiej niż 14" lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odkryty lepiej się studzi , ale ma tubę więc się szybko nie rosi .

 

Ja z 12 i 16" walczyłem z lustrami non stop , gdyby udało mi się wówczas trafić na dobryseeing beż rosy było by super a tak jao tako , nie pokazało to możliwości tych sprzętów a szkoda.

 

Niestety seeingu jeszcze nie można kupić , chociaż jak się zapłaci dużo (Barbados) i poleci to kto wie ;)

 

ps. z poprzedniego materiału nic więcej nie wycisnę jest słabej jakości , fotka dlatego taka ładna bo duże doświadczenie ;)

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z 28 stycznia , słaby seeing a po mimo to wyszła taka super fotka , gdyby był lepszy i kanały GiB dorównały by R było by extra.

 

Ten teleskop choć mały ma niezłe możliwości - kamerka też .

 

SCT8" , LRGB , Barlow 3x TV , ASI 120 MM .

 

 

Capture 2015-01-28 23_08_45_Y8castr_e11111111_q73.jpg

Capture 2015-01-28 23_11_27_Y8castrg3_q338.jpg

Capture 2015-01-28 23_13_46_Y8castrg3_q203.jpg

LRGB B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pogoda zrobiła sie na 20 minut a miala być cała pogodna noc, powynosiłem telep, ustawiłem na platformie laptop itd. i co 20 minut i po pogodzie jedynie co mi sie udało nagrać to takie fotki. Seeing masakra. :(

Synta 8 + platforma, spc 900nc+ ir/cut. Pierwsze zdjecie bez barlowa większe barlow Tele Vue 3x.

Jowisz2a.jpg

Jowisz.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie pogoda zrobiła sie na 20 minut a miala być cała pogodna noc, powynosiłem telep, ustawiłem na platformie laptop itd. i co 20 minut i po pogodzie jedynie co mi sie udało nagrać to takie fotki. Seeing masakra. :(
Synta 8 + platforma, spc 900nc+ ir/cut. Pierwsze zdjecie bez barlowa większe barlow Tele Vue 3x.

 

 

Coś jest nie tak. Albo nagrywasz z kompresją albo ta kamerka jest słaba. Już mój Logitech daje lepsze stacki niż ten spc900nc, jakie masz ustawienia przy nagrywaniu jakiego kodeka uzywasz RGB24 czy coś innego? Jakim programem kręcisz AVIki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś jest nie tak. Albo nagrywasz z kompresją albo ta kamerka jest słaba. Już mój Logitech daje lepsze stacki niż ten spc900nc, jakie masz ustawienia przy nagrywaniu jakiego kodeka uzywasz RGB24 czy coś innego? Jakim programem kręcisz AVIki?

Możliwe że cos nie tak, chyba że mam zle cos poustawiane. Programem sharpcap 2 nagrywamA o co chodzi z tym kodekiem jestem zielony jeszcze w temacie a ustawienia takie jak na zrzucie ekranu.

Rzeczywiście nawet na mniejszym telepie z kitowym barlowem lepsze wychodza.

IMG_20150201_173341.jpg

Edytowane przez marcin.p1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tym kodekiem

 

te kamerki używają stratnej kompresji ale jest ona uzależniona od prędkości nagrywania

przy 5 fps kompresja jest minimalna i nie wpływa na końcowy efekt

przy 10 fps udawało się uzyskać dobre wyniki ale już 15 fps zabijało drobny detal

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YUY2 którego używa marcin.p1 jest bezstratny tak samo jak RGB24 którego ja używam, ale na jego zdjęciach widać masakryczną pixeliozę, pytanie jakiego komputera używa marcin może nie ma w nim USB 2.0.

 

Marcin proszę zamieść film AVI na jakimś serwerze i podaj linka. Ściągnę i obadam. Spróbuj przestawić u siebie na RGB24 przy avikowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YUY2 którego używa marcin.p1 jest bezstratny tak samo jak RGB24 którego ja używam

 

kiedy ja używałem tej kamerki miałem do niej pdf-a, w którym było wyraźnie napisane, że kompresja jest stratna ... ale może w Philipsie nie wiedzą co sami zrobili ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Karol jak zwykle daje radę, mam tylko nadzieję, że jak uda mi się tam znowu wpaść trafię na chociaż małe okienko pogody, co ja pisze niech dobra pogoda będzie non-stop i ewentualnie trafią się malutkie "okienka" pogody :) oj, chciałbym zobaczyć Jowisza przez BAJ-a swoją drogą widząc to zdjęcie już słyszałem standardową astronomiczno-muzyczną składankę Karola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YUY2 którego używa marcin.p1 jest bezstratny tak samo jak RGB24 którego ja używam, ale na jego zdjęciach widać masakryczną pixeliozę, pytanie jakiego komputera używa marcin może nie ma w nim USB 2.0.

 

Marcin proszę zamieść film AVI na jakimś serwerze i podaj linka. Ściągnę i obadam. Spróbuj przestawić u siebie na RGB24 przy avikowaniu.

 

Ja używam dell d620. Gdzie te filmiki wrzucić na youtube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.