Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie seeing już siadł. Nie chce mi się sprawdzać jak jest teraz. Jeszcze animacja Jowisza, również z wczoraj. Nagrany przed zakryciem księżyców.

23 klatki, czas około 22 min.

Klatki animacji to surowe stacki, w których tylko zmieniłem jasność.

 

100%

e867f764-18ca-46cc-ac04-b59915d80d1f.gif

 

150%

5826c06e-69a4-4eee-b63a-64640bc5890d.gif

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna fotografia. Przejrzałem wczorajszy materiał i lepszego nie znalazłem.
Setup: SCT 11, DMK 21au618, PMTV 2x, Filtry RGB i Ir-pass jako kanał L, mont. HEQ5.
RGB avi. po 2000 klatek na kanał, L avi. 3000 klatek. Resize 115%
Obróbka: AS2,Registax 5, PS.

hfg.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce się trzęsą jak mam wstawiać zdjęcia po takich fachurach ale co tam, raz kozie śmierć :) W piątek, 13-02-2015 pogoda była łaskawa wiec korzystając z okazji wybraliśmy się na wspólne obserwacje z moim znajomym. Tym razem ustawienie naszych "zabawek" poszło sprawniej. Pierwsze spojrzenie przez nowy nabytek Andrzeja - Celestron SCT8'' wywołał małą konsternację - gwiazdy przypominały kijanki a Jowisz wyglądaj jakby miał duszę - wniosek był jednoznaczny - kolimacja do poprawy! Na szczęście wcześniej poczytałem sobie na forum więc teoretycznie byłem przygotowany - kilka ruchów wkrętakiem i już widziałem uśmiech zadowolenia zastępujący lekko nietęgą minę wywołaną poprzednimi obrazami. Zdjęcie, które tutaj umieściłem wykonane są kamerką Microsoft Lifecam Studio programem SharpCap roz 640x480 30 kl/sek są to stacki 3 x 2000 klatek przy wyb. 50% najlepszych klatek dla zdjęcia "powiększonego" użyłem opcji "zoom" dla sterowników kamerki. Filmy nagrywane były ok 20:30. Dla mnie końcowa obróbka zdjęcia to dla mnie czarna magia i czytanie tutoriali niewiele mi pomaga - zrobiłem po prostu jak umiałem :)

Jowisz2p.jpg

Jowisz3p.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez ostatnie dni siedzę i uczę się focić Jowisza :) O ile bez barlowa idzie prosto, to z Barlowem x2 jest dużo szumu i jakby pasy słabiej widoczne są. Chyba spadek kontrastu spowodowany słabym wyczernieniem. Chociaż i tak jest trochę lepiej, jak wyczerniłem czarną izolacją. Wcześniej nie było nic (!), normalnie lustro :shocked:

Testował ktoś tą funkcję w SharpCap, która analizuje obraz z maską Barlowa i sprawdza ostrość? Działałoby to na księżycach Jowisza?

I jeszcze jedno pytanko w sprawie MS LifeCam Cinema. Jak dam rozdzielczość VGA, ZOOM na maksa, i 30fps to jest czarny obraz mimo maksymalnej ekspozycji i wzmocnienia. Przy 20fps już jest wszystko ok. Może ktoś wie co może być przyczyną? I jak ustawić Saturation?

Edytowane przez antwito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś tą funkcję w SharpCap, która analizuje obraz z maską Barlowa i sprawdza ostrość? Działałoby to na księżycach Jowisza?

 

I jeszcze jedno pytanko w sprawie MS LifeCam Cinema. Jak dam rozdzielczość VGA, ZOOM na maksa, i 30fps to jest czarny obraz mimo maksymalnej ekspozycji i wzmocnienia. Przy 20fps już jest wszystko ok. Może ktoś wie co może być przyczyną? I jak ustawić Saturation?

 

spróbuj maski Hartmana. Ustawienie ostrości robi się banalnie proste

 

jeśli chodzi o kamerkę to coś dziwnego. Przesuwałeś oczywiście okienko ROI po całej matrycy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, że z każda chwilą seeing pogarszał się. Niestety gdy była najlepszy, a Jowisz był stosunkowo nisko miałem coś na matrycy.

W sumie poprawiłem kolimację, jeszcze nie jest doskonale, ale efekty widać. Teraz przydałaby się jakaś ASI zamiast najtańszego PGR-a i byłoby świetnie :)

Jupiter 140215a.jpg

Jupiter 140215b.jpg

Jupiter 140215c.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.