Skocz do zawartości

Kamery firmy QHYCCD - QHY163M i QHY163C - beta testy


Huncyt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy flat będzie w stanie sobie z tym poradzić?

 

Nie planowałem wymiany filtrów...

To celuj w ASI. Według ZWO, filtry 1.25" nie będą winietowac dla układów o jasności do f/5. Zastosowanie filtrów 31mm ma zapewnić brak winiety dla układów do f/2. Oczywiście, mowa o zastosowaniu koła filtrowego ZWO które zapewnia minimalna odległość filtra od matrycy. Gdzieś to widziałem na stronie ZWO, nie mogę znaleźć w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To celuj w ASI. Według ZWO, filtry 1.25" nie będą winietowac dla układów o jasności do f/5. Zastosowanie filtrów 31mm ma zapewnić brak winiety dla układów do f/2. Oczywiście, mowa o zastosowaniu koła filtrowego ZWO które zapewnia minimalna odległość filtra od matrycy. Gdzieś to widziałem na stronie ZWO, nie mogę znaleźć w tej chwili.

A dokładnie tutaj (tak w połowie strony):

https://astronomy-imaging-camera.com/products/accessories/efw-mini/

 

Jedyny problem jest taki, że rozmiar 31mm jest na tyle nowy, że aktualnie jeszcze jest mały wybór filtrów. np. dla H-Alfa, OIII etc..... Ja zanabyłem w tym rozmiarze zestaw LRGB od Baadera, i czekam aż wyprodukuje w tym rozmiarze H-alfa 6nm :).

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc drażni mnie takie wymyślanie co chwila przez firmy "nowych standardów". Rozumiem, że między 1,25" a 2" 36mm się umocnił na rynku ale teraz 31mm, który znowu silnie ogranicza przejście na inne kamery. Rozumiem też miniaturyzację... jednak z jednej strony minimalizują średnicę filtrów aby zmniejszyć wymiary koła i ew. cenę a z drugiej strony nie wiadomo czemu fundują backfocus po byku :icon_eek:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie tutaj (tak w połowie strony):

https://astronomy-imaging-camera.com/products/accessories/efw-mini/

 

Jedyny problem jest taki, że rozmiar 31mm jest na tyle nowy, że aktualnie jeszcze jest mały wybór filtrów. np. dla H-Alfa, OIII etc..... Ja zanabyłem w tym rozmiarze zestaw LRGB od Baadera, i czekam aż wyprodukuje w tym rozmiarze H-alfa 6nm :).

pk

 

A czym się niby różni 31 mm od 1,25"?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hej, stack z użyciem tylko paczki biasów bez darków, a klatki L robione z ditheringiem. Ustawienia gain 0, offset 40. Amp glow nie zauwazyłem na 300s klatkach - zapewne był na tyle słaby że pomijalny, tym bardziej że stakowane bez darków.

 

Edytowane przez Szymek_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, stack z użyciem tylko paczki biasów bez darków, a klatki L robione z ditheringiem. Ustawienia gain 0, offset 40. Amp glow nie zauwazyłem na 300s klatkach - zapewne był na tyle słaby że pomijalny, tym bardziej że stakowane bez darków.

 

Szymku M1 jest zabójczo piękna, mimo tych gwiazdek po lewej - ale to pewnie wina kolimacji. Czy tez może jakieś ugięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.