Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak wychodzil Platon wczoraj,w innych miejscach Polski.U mnie obraz falowal strasznie,choc mialem wrazenie ze sie troszke uspokajal z biegiem czasu.Po poludniu wrzuce jakas fotke.
Miałem podobne warunki i choć nakręciłem więcej niż zwykle materiału, uzyskałem tylko zarysy kraterków wewnątrz. Męczyłem też się przy Archimedesie i wycisnąłem kilka kraterków na jego dnie, ale to i tak "dno" przez te warunki. Nie miałem przekonania do pracy z barlowem jednak próbowalem i kilka fotek daję: Archimedes, Tycho i Timocharis.

K270307X__filtered.JPG

K270307EE.JPG

K270307U1.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze ciekawostke w postaci fotki kraterów zrobionej przez SW-ED-80, z barlowem 3x i kamerką Logitech. Porównywałem rozdzielczość widocznych detali w okularze z tymi na zdjęciu i w zasadzie było widac to samo. Nie mam na razie silniejszego okularu, ale przy pow. 96x widzialem główną "nitkę" szczeliny Triesnecker i zapewne przy powiększeniu 2D widać byłoby więcej odgałęzień.

SWED80F30.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwoliłem sobie popełnić takie śmieszne coś :

 

ksiezyc_panorama.jpg

 

To nie jest żadna poważna rzecz tylko taka zabawa. Stacki w Registaxie a złożone w photoshopie. Nie miało wcale sie idealnie pokrywać czy pasować kolorystycznie. Przez kiepski seeing obrazki nie są nawet porządnie ostre.

 

Jeszcze proba z nietypowym stackowaniem w Registaxie ( troche pixeloza ale ostrzej za to ):

 

ksiezyc_9.jpg

 

i takie już normalnie stackowane :

 

ksiezyc_10.jpg

 

Ogólnie ToUCam SC2 na newtonie 200/1000 na EQ5. Barlow 2x w dwóch ostatnich.

ksiezyc_panorama.jpg

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra passa pogodowa na Księżyc trwa, lecz nie spełniły się nadzieje na dobry seeing w fazie na "Kopernika" :D Na avikach obraz nędza, skacze jak by był z gumy, ale dało się mimo to wysupłać trochę klatek zdatnych do skladania(przeciętnie tylko 30 z 300) Dzisiaj jestem zniechęcony i postanowiłem nie wystawiać sprzętu. :szczerbaty: Kolega z Ukrainy ma świetne fotki, niestety chyba nie pisze po polsku, a szkoda. Wrzucam fotki Claviusa w odstępie dobowym, oraz Fracastora. Ten ostatni ma ciekawy detal w postaci cieniutkiej wijącej się szczeliny biegnącej przez całą szerokość dna, ale lepiej ona się prezentuje przy fazie przeciwnej.

K270307HH.JPG

K280307BEUVWQX.JPG

K240307P1_filtered.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plato

8.03.07, Khmelnitskiy (Ukraina), МАК 230 мм, 1/13, barlou 2-х NPZ, kamerka EVS 135, 15 fps, klatek 310/1670 Registax 4.

 

Eeee, musiałeś w pośpiechu pomylić zdjęcia, te zapewne robiłeś "kompaktem" z okna orbitera... ;)

No, a tak na serio to szkoda słów, majstersztyk, прекрасний шедевр... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Clavius

28.03.07, Khmelnitskiy (Ukraina), МАК 230 мм, 1/13, barlou 3-х TeleVue, kamerka EVS 135, 15 fps, klatek 270/1760 Registax 4.

 

 

 

Jak Ja lubię ostrrrrrrrrrrre fotki... :notworthy:

 

Świetne.

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

 

Przy powyższych zdjęciach nie powinienem nic pokazywać...

Nauka dalej trwa. Niestety, drogi Lemarcu, w tym canonie nie ma punktowego pomiaru światła. Wczoraj był prawdopodobnie duużo gorszy seeing, bo gdy patrzyłem przez aparat - obraz żyleta, a na zdjęciach już tak dobrze nie było... Z matówką raczej wszystko ok.

 

Oto wypociny Meade LX90 250/2500 + Canon EOS 300D:

 

img1862filteredpp4.th.jpg img1886filteredtp3.th.jpg

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponizsze zdjęcia robiłem kompakcikiem Panasonica mocowanym do Synty 8".

Za kilka dni dotrze do mnie 350D, kupiłem 2" pierścień mocujący (gwint na barlowa Vixen) i chciałem kupić soczewkę Barlowa 2.5x 2", którą widziałem jakiś czas temu na www.dfoto.pl w cenie bodajże 94pln.

 

POMOCY!!! ;)

Gdzie mogę kupić Barlowa 2.5x 2" za nie duże pieniądze?? (powiedzmy do 250pln)

 

Pozdrawiam i czekam na odp,

bienn

Ksi__yc.jpg

Ksi__yc_25_marca_2007.jpg

Ksi__yc_25_marca_2007_g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ladne fotki.

 

Wydaje mi sie, ze te dwie nizsze zbyt wyostrzyles w Registaxie.

A na dwoch wyzszych widac abere od barlowa. Moze lepiej avikowac jako B/W? Kolory tu i tak nie wzbogacaja zdjecia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.