Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, niesamowite. Takie coś uchwycić. Czy Ty wiedziałeś, że ktoś tam będzie skakał, czy to poprostu czysty przypadek?

Tak czy owak gratulacje, świetna fotka.

 

Skakali całe popołudnie, a ja sobie ustawiałem teleskop na Księżyc (z okna mam widok w kierunku lotniska). No i przyszła w końcu taka pora, że Księżyc przesunął się w miejsce gdzie spadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie,obowiazuje od dzisiaj najwyzszy stopien gotowosci ksiezycowej...Nasz satelita zaczal juz dzwigac sie na niebie,a od srody,az do nowiu,bedzie widoczny wysoko nad horyzontem! Tak wiec obserwatorzy ksiezyca,wszystkich krajow-łączcie sie!

 

Ps.

DSO'wców uprasza sie o zasuniecie dachow obserwatoriow na najblizsze 3 :blink::D<_<:rolleyes::szczerbaty: tygodnie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim Ksieżyc się wzniesie na ekliptyce próbuję co się da i tak spłodzilem mozaikę z soboty, pod katem naturalnego wygladu i kolorostyki, choć to raczej subiektywne jest i każdy widzi to inaczej. Nie kontrastowalem zbytnio fotki aby terminator był czytelny i swiatła najjasniejszych miejsc (kraterków) nie przepalone. Wyglada to troche blado, ale w istocie takim go widzę. Fakt że był nisko i przebarwiony wilgocią, zmusil mnie do zabiegów levelsami. Fotka jest mozaiką pięciu stacków po 4-5-ciu fotek kazdy(w sumie 23 fotki). Ognisko gł. SC10", Canon 350D. Fotka w oryginale ma rozmiar 5000x5000 pixeli, więc stracila po zmniejszeniu.

K250807_mozaika2.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja jedyna fotka z wczoraj,ktora mozna pokazac,tlumaczac sie zlym seeingiem.

Najwiekszy na tym zdjeciu i juz niemal calkiem pograzony w cieniu,krater Gauss.Wydaje sie,ze na fotografii widac, jeszcze oswietlony szczyt wzniesienia centralnego krateru,ktore zdaje sie byc bardzo dlugie~1/4 srednicy krateru.Jednak na fotografiach z LO,takiego tworu nie widac.Widoczne u mnie, oswietlone wzniesienie musi byc czescia blizszego nam brzegu krateru.

 

C11,ognisko glowne.

PELNIi.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ilosci postow domyslam sie, ze wszedzie kroluja nize... Tak jak u mnie zreszta,tyle ze na przekor logice i chmurom,gonilem Ksiezyc przez ostatnie dwie noce ,czekajac na rozpogodzenia.Nagralem wiele avikow,jednak niewiele nadaje sie do pokazania.Dzis rano,seeing z marnego 3/10 zmienil sie na 1/10 albo najchetniej powiedzialbym,ze tej nocy seeingu wogole nie bylo.

Wstawiam jedna fotke i szczerze mowiac dziwie sie,jak uchowal sie avik,z ktorego ona pochodzi,poniewaz jakoscia bardzo odbiega od reszty efektow zmagan wczorajszyvch i dzisiejszych.

 

Jest to skarpa,czy uskok powierzchni Ksiezycowej o nazwie RUPES ALTAI,ciagnacy sie przez ponad 400km.

Dzisiejsza scena,ma miejsce tuz "pod"-patrzac na poludnie-kraterem Catharina.

 

RupesAltai_r.jpg

C11 F-5600mm TouCam Pro.

 

Pozdrawiam

Moze jednak doczekamy sie na jakies fotki Ksiezyca w wiekszej skali?

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.