Skocz do zawartości

W czym przechowujecie swoje okulary?


grzel

Rekomendowane odpowiedzi

większość umieszcza okulary w aluminiowych walizeczkach

są extremiści - jak ja adaptujący różne pudełka

w moim przypadku to skrzyneczka zamykana po winie ...

 

okulary.jpg

 

 

p.s. nowy nabytek już się nie mieści więc planuję zakup walizeczki alu ...

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest to plastikowa walizeczka po lutownicy transformatorowej Wheelera (niestety, 110 V), wyłożona gąbką falistą.

 

Ja zaadoptowalem walizeczke narzedziowa kupiona w L-M, ale tam sie wszystko miesci po japonsku czyli "jako-tako".

 

Planuje zakup plastikowych "sloiczkow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Temat faktycznie był i był przeze mnie czytany.

Ale on dotyczył TYLKO zakręcanych "słoików".

Mnie interesują wszelkiej maści alternatywne rozwiązania.

Bo to co proponują nam producenci takich astro-gadżetów, w codziennym życiu nie musi się sprawdzać.

Stąd moje zainteresowanie tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies juz pisalem o tym. Ja trzymam swoje okulary w skrzyneczce, ktora wykonalem z aktowki Samsonite podarowanej mi przez znajomego. Tego typu aktowki wyszly juz z mody, a moj znajomy dostal ja w prezencie. Do tego dostalem tez skrawki gabki, ktora zostala mojemu znajomemu po jakims wczesniejszym projekcie. Calosc kosztowala mnie wiec okolo 1.5h pracy i 0 (zero) $.

 

Prawda jest taka, ze skrzyneczke mozna wykonac bardzo tanio. Dobre do tego celu sa stare skrzynki na narzedzia, aktowki itp. Na male okulary mozna zaadoptowac np. pojemniki plastikowe na srubki, ktore mozna kupic w supermarkecie. Do tego mozna kupic jakas gabke i uzywajac noza z malymi zabkami wyciac co trzeba.

 

Nie trzeba wydawac wiec kilkuset zlotych na sprzet typu Pelikan. Nie wiem jak w Polsce, ale w Kanadzie sa dostepne tanie walizki aluminiowe, ktore od razu posiadaja gabke i inne ciekawe opcje. Cena okolo 50 pln w przeliczeniu.

 

Zamieszcze zdjecie mojej aktowki dla przykladu.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Case.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze nie pokazalem nowszego zdjecia, poniewaz conieco sie juz w niej zmienilo. Chociaz moze powinienem. Moze to pomoc w ewentualnym przekonaniu swoich rodzicow, czy tez malzonki, ze ten kolejny okular pod choinke, to nic w porownaniu z paroma maniakami szkla ;-)

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku to skrzyneczka zamykana po winie ...

Ej fajne to .... gdzie to można dostać ? I ile to wino kosztowało ?

 

P.S.

A tak poza tym to chyba lepiej mieć okularki w dodatkowych pudełeczkach w takiej walizce. Bo czasem się niektórych nie używa i się bardzo kurzą lub oszkadzają warstwy MC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze nie pokazalem nowszego zdjecia, poniewaz conieco sie juz w niej zmienilo. Chociaz moze powinienem. Moze to pomoc w ewentualnym przekonaniu swoich rodzicow, czy tez malzonki, ze ten kolejny okular pod choinke, to nic w porownaniu z paroma maniakami szkla ;-)

Pozdrawiam,

Maciek

 

 

pokaz :helo:

 

byc moze niektore nie sa nawet dostepne w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja mala kolekcja z ktorej jestem bardzo zadowolony. Jest takie rosyjskie powiedzenie, ze nie jestem na tyle bogaty, aby kupowac tanie rzeczy, staram sie wiec raczej przyoszczedzic i kupic mniej ale za to lepsze.

 

Co do okularow, to sa po prostu niesamowite. Bardzo lubie 31mm, ktory przy moim Newtonie 250mm i OIII pieknie pokazuje caly fragment the Veil nebula. Nagler Zoom jest natomiast dzielem inzynierii. Pomimo nazwy Nagler ma tylko 50 stopni AFOV. To tak jakby miec nieskonczenie wiele Plosslow w rozmiarach od 3 do 6mm i 12mm ER. Daje przy tym bardzo ostre obrazy.

 

Z aktowki jestem bardzo zadowolony i polecam ja jako skrzynke na okulary. Jest sztywna i dobrze chroni twoja kolekcje, poza tym ma bardzo dobre zatrzaski.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Naglers_sm.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.