Skocz do zawartości

Relacja z zamienia w Turcji


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zna ktoś jakąś stronke skąd można pobrać filmik z zaćmienia?? poto by przeżyć to jeszce raz :Beer:

 

Tutaj jest świetna relacja - twa ponad godzinę :D

 

http://www.exploratorium.edu/eclipse/2006/index.html

 

"Jeszcze raz"? Tzn byłes w Turcji i tak szybko wróciłeś? :) Tego co było u nas nie mozna porównac do tego co w Turcji niestety <_<

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest świetna relacja - twa ponad godzinę :D

 

http://www.exploratorium.edu/eclipse/2006/index.html

 

"Jeszcze raz"? Tzn byłes w Turcji i tak szybko wróciłeś? :) Tego co było u nas nie mozna porównac do tego co w Turcji niestety <_<

Nie no oglądałem to w TV i chce to jeszce raz przeżyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę Łukasza Wojtyniaka, przekazuję informacje o Jego "dorobku". Otóż zdjęć zaćmienia zrobił około 1.400, natomiast samej fazy całkowitej 52. sztuki - wszystkie udane :)

Nic, tylko pozazdrościć kolegom pięknych wrażeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kto widział pierwszy raz to zapewne będzie śnił o zaćmieniu jeszcze nie jedną noc.

Mnie zaćmienie z 99 roku śni się dosyć często i to zawsze jako zjawisko nie udane :)

Tego zjawiska się nie zapomina!

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kto widział pierwszy raz to zapewne będzie śnił o zaćmieniu jeszcze nie jedną noc.

Mnie zaćmienie z 99 roku śni się dosyć często ...

 

Tak...ja musiałem do Austrii jechać by teraz stwierdzić że tego się nie da opisać słowami...po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy...Gratuluje zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wıtam! Wczoraj wıdzıalem swoje jubıleuszowe pıate zacmıenıe calkowıte ı jak zwykle pogoda byla rewelacyjna :banan: Udalo sıe wjechac porzyczonym busem na szczyt wysokıego wzgorza z pıeknym wıdokıem na morze daleko na poludnıu ı osnıezone gory Taurus z drugıej.

Wreszcıe udalo mı sıe zobaczyc pasma cıenı (shadow bands) na bıalej scıanıe krotko przed drugım kontaktem. Wenus byla wıdoczna na ladnych pare mınut przed, a gdy zaczela sıe faza calkowıta pokazal sıe tez Merkury (+1 mag) ı kılka gwıazd. Korona byla ogromnıasta ı bardzo plaska, typowa dla mınımum aktywnoscı. Przez lornete pasma korony sıegaly na dobre 10 promıenı Slonca!

Oczywıscıe zostawılem w hotelu Maka, ktorego specjalnıe przytargalem z Polskı do wızuala, za to fotkı przez ED-ka wyszly po prostu rewelacyjne. Udalo sıe zamıescıc tylko jedno zdjecıe, kompy w tej kafejce sa jakıes problematyczne. To tyle z mojej strony, pozdrawıam forumowıczow :)

 

DSC_3159small.jpg

Edytowane przez Radek Grochowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy festiwał na super zdjęcia rozpocznie się jak koledzy wrócą.Przypuszczam,że efekty przejdą najśmielsze oczekiwania.Tylu znamienitych obserwatorów tudzież dobry sprzęt MUSI przynieśc piękne efekty.A to współzawodnictwo jakie się rozpocznie. :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wıtam! Wczoraj wıdzıalem swoje jubıleuszowe pıate zacmıenıe calkowıte ı jak zwykle pogoda byla rewelacyjna :banan: Udalo sıe wjechac porzyczonym busem na szczyt wysokıego wzgorza z pıeknym wıdokıem na morze daleko na poludnıu ı osnıezone gory Taurus z drugıej.

Wreszcıe udalo mı sıe zobaczyc pasma cıenı (shadow bands) na bıalej scıanıe krotko przed drugım kontaktem. Wenus byla wıdoczna na ladnych pare mınut przed, a gdy zaczela sıe faza calkowıta pokazal sıe tez Merkury (+1 mag) ı kılka gwıazd. Korona byla ogromnıasta ı bardzo plaska, typowa dla mınımum aktywnoscı. Przez lornete pasma korony sıegaly na dobre 10 promıenı Slonca!

Oczywıscıe zostawılem w hotelu Maka, ktorego specjalnıe przytargalem z Polskı do wızuala, za to fotkı przez ED-ka wyszly po prostu rewelacyjne. Udalo sıe zamıescıc tylko jedno zdjecıe, kompy w tej kafejce sa jakıes problematyczne. To tyle z mojej strony, pozdrawıam forumowıczow :)

 

DSC_3159small.jpg

 

 

Piękna fotka; :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks :) Przydatny programik. Mam Starry Night, ale tam nie ma tak szybko pokazanych rejonów zaćmienia :) Chyba wpadnę 1 sierpnia 2008 r. do kuzynów w Islandi na zaćmionko :) Co prawda nie pełne, ale i tak muszę ich odwiedzić :) Dobra koniec offa.

 

Astropozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i poczekajcie cierpliwie do naszego powrotu. Jest pare takich fotek np. brylany ze dech zapiera. Na koniec zacmienia wskoczylismy wszyscy w ubraniach do basenu fotka po powrocie.

 

Tą fotkę wstawił już chyba Jacek na a4u - http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=...20177#msg120177 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i poczekajcie cierpliwie do naszego powrotu. Jest pare takich fotek np. brylany ze dech zapiera. Na koniec zacmienia wskoczylismy wszyscy w ubraniach do basenu fotka po powrocie.

 

 

Jak mi powiesz, że obwieszeni całym sprzętem zabranym na ekspedycję, to będę Ci mówić Wójku :Boink::ha::helo::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wróciłem z Turcji. Właśnie skończyłem odsypiac i jestem w połowie prania :) Turcy popsuli mi statyw do montażu. Dobrze, ze juz w drodze powrotnej. Na osłodę mam zdjęcia. Moim zdaniem strata statywu to drobiazg w porownaniu z wrażeniami z obserwacji ;) Przygotowanie relacji z Norwegii zajęło mi 3 tygodnie. W przypadku Turcji powinno być szybciej o ile obowiazki w pracy pozwolą. Dam znać, jak będzie gotowa.

 

pozdrówka,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.