Skocz do zawartości

Pogoda w Polsce


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie z wtorku na środę i być może ze środy na czwartek będzie trochę obserwacyjnej pogody (mapy 72 i 96 h).

 

Trafione w dziesiątkę. Obie noce obserwowałem, choć czasem pojawiały się chmury.

Teraz warto się szykować na noce środa/czwartek/piatek, a może i dłużej:

http://ows.public.sembach.af.mil/wxcharts/synoptic120.htm

 

Izobary dość gęsto położone więc będzie umiarkowanie wiało dzięki czemu nie powstaną nocą mgły ucinające obserwacje. Do tego ciepło, ja stawiam na maksimum około 15 stopni w dzień. :rolleyes:

Niestety ten sam wiatr w nocy, o ile nie zelżeje, będzie wychładzał organizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem nawet troche nieba , miedzy 19.00 -22.00, ale nie na całej szerokości niebo praktycznie odsłaniało się i zasłaniało, w różnych miejscach (dziury w chmurach) najładniej było widać Perseusza, Byczka, Ksieńke no i Andzie na koniu - tą ostatnią szczególnie.

Niebo jednak nie było tak do końca przejrzyste, mimo to troche postrzelałem, gromadki, chichi, Krabika, Orionika, troche planetarnych, szkoda tylko że Herciu był zasnuty ....ale jest teraz troche nazbyt nisko.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dwa dni większa część naszego kraju miała niemal wiosenną pogodę. W wielu miastach Polski temperatura wzrosła do 18°-19°C. Wygląda na to, że listopad będzie kolejnym miesiącem z temperaturą powyżej średniej, tym bardziej, że kolejne dni też mają być w miarę ciepłe.

 

Ja wczoraj miałem bezchmurną noc. Byłem jednak zmęczony, gdyż dzień wcześniej byłem w pracy od rana do wieczora i nie planowałem obserwacji, za wyjątkiem Leonidów. Niestety meteory zawiodły i ... mogłem położyć się spać :)

 

Ciekawe co przyniesie grudzień. Na pewno nie będzie "normalny". Tylko czy ciepły, czy mroźny?

 

W wiadomościach podano informację, że pierwszy raz od 70 lat mieszkańcy Nowej Zelandii mogli obserwować z wybrzeży swojego kraju potężne góry lodowe. I bynajmniej nie jest to efektem ochłodzenia, a ocieplenia klimatu. W każdym razie wolałbym, aby po Bałtyku nie pływały góry lodowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystkie prognozy wskazują na to, że tej nocy będziemy mieć dosyć ekstremalną pogodę nad Polską. Wysoka temperatura, szybki spadek ciśnienia, bardzo silny wiatr i duże sumy opadów :(

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
U mnie w Jarosławiu temperatura dochodzi do +8°C. Znikają resztki śniegu i ma się wrażenie, że to wiosna :)

 

U mnie również była temp +8°C i początek wiosny w pełni. Jak widać śnieżyczki (przebiśniegi) ładnie kwitną (w sumie już przed tymi opadami śniegu było bardzo dobrze rozwinięte) krokusy i narcyzy nad ziemią, nawet hiacynty i tulipany już wyłażą z gleby, leszczyna kwitnie, bazie podobnie. :rolleyes:

post-2563-1170693777_thumb.jpg

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jest godzina 10-ta, a u mnie 30 stopni w cieniu. Oj, czuję, że w południe będzie piekarnik, a trochę później może być gorąco z innych względów (intensywne burze).

 

Wczoraj byłem nad rzeką. Woda jak w ciepły lipiec. Mam nadzieję, że z początkiem wakacji będzie podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejj, ja już mam dość tych upałów :mellow:

Dziś ponoć na zachodzie całkiem przyjemnie (+23°C) ? To prawda ?

 

B-stok jak na patelni i to od dobrych 2 tygodni... Codziennie po +31°C ...

 

Jak znosicie takie temperatury bo ja przyznam, że ledwo żyję :huh:

Kiedy będzie trochę ochłody.. kiedy choć kropla z nieba spadnie ...

Jak tak dalej pójdzie to pln-wsch Polska zamieni się w pustynię B)

 

 

uffffffff jak gorąco ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jest super (pogoda oczywiście). Po tej serii gorąca chciałoby się, żeby tak już zostało do końca lata. Ale znając siebie znowu zatęsknię za gorącym latem:)))

 

Co słychać na Forum?

Jak tam konkursy Robercie (Bodzoń)?

 

Załączam czerwcowe zdjęcie z Wrocławia (Park Południowy)

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za kilka dni rozpoczynam (długie :)) wakacje i wraz z nimi powinno co nieco drgnąć na podforum geograficznym. Póki co mam jeszcze trochę papierkowej pracy :(, za którą nie przepadam.

No coś Ty? :szczerbaty: Nie ma nic przyjemniejszego niż papierkowa robota :banan:

 

p.s. a nawiązując do pogody, to jest tak dziwaczna dzisiaj, że trudno ją nawet opisać. :blink: Rano chmury ze słońcem, potem zrobiło się nagle czarno, walnęło ok 3 razy tak, że szyby się zatrzęsły, potem była ulewa, a teraz na niebie są trzy rodzaje chmur, które pędzą w przeciwnych kierunkach. Do tego zaczęło strasznie wiać i chyba będę zaraz ścigać kwiatki z balkonu po ulicy :blink:

Ciekawe, co będzie w następnej kolejności ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Czerwiec wyjatkowo pochmurny jest w tym roku. Ta pochmurna pogoda juz min. z tydzień się utrzymuje. Czasem tylko pojawiaja się krótkotrwałe przejaśnienia.

 

Oj, to chyba w okolicach Koszalina. U mnie po przeciwnej stronie Polski jest stosunkowo ładny i bardzo ciepły. Nawet obecnie po ochłodzeniu temperatura w dzień sięga 25 stopni w cieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że po długim okresie pogorszenia pogody powraca do nas lato i bezchmurne niebo (od najbliższej nocy). Ciekawe tylko ile to potrwa i jaka będzie przejrzystość powietrza. W każdym razie warto przygotować się do obserwacji astro, tym bardziej, że nów, a na niebie co nieco się dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.