Skocz do zawartości

Jedziesz Robert, jedziesz!!!


Rekomendowane odpowiedzi

było dużo zapowiedzi zmian. a tutaj widać pogorszenie sytuacji.

problemy z hamulcami, ciągłe problemy z przyczepnością. a przecież tak "bardzo pracowali" nad tym bolidem.

 

nowy sezon i całkiem nowe oblicze stawki, ale bynajmniej to pokazuje nieprzewidywalność F1.

w tym wyścigu ferrari pokazało, że w ich teamie zmiany poszły w dobrym kierunku.

 

szkoda Kubicy, bo chłopak ma talent i chciałby aby bolid lepiej jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na gorąco:

BMW Sauber - jak dla mnie, na nowo definiują słowo "porażka"

Brown GP - klasa

Kovalainen nie zasługuje na miejsce w Mclarenie! Pisałam o tym już w ubiegłym sezonie ale czas to powtórzyć.

Piquet chyba do dojedzie do końca sezonu :rolleyes:

Bourdais dowiózł punkt :blink:

Ferrari - nareszcie wracają :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Chociaż smutno się robi. Przy takim typie.

http://f1.sport.pl/Artykul.82+M5ba565cc38a.0.html mieli dobre tempo przy pełnym baku ... beznadziejny start, opona,

hamulce padają, co jeszcze w tym sezonie w jedym wyścigu :( Może być gorzej ?! Mam nadzieję, że nie.

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziemy przyznawać punkt(y) za taki typ? Co Wy na to?

oby tylko nie okazało się, że to łatwe punkty :(

:Boink: ... odpukać w niemalowane ...

 

chciałem napisać coś optymistycznego ale nic nie wymyśliłem

 

pozdrawiam

 

PS

Turcja ... to brzmi optymistycznie (na razie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynając konkurs nie przypuszczałem, że będzie tak fatalnie i będzie obstawiany taki typ. Tym razem się sprawdził.

 

Czy będziemy przyznawać punkt(y) za taki typ? Co Wy na to?

 

Myślę, że tak. Punkt można przyznać.

 

PS. Naprawdę nikt nie wie w którym to mogło być roku? Buu chlip chlip... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ja się nie wypowiadam ;p bo to mój przypadek rozpatrujesz.

chociaż to takie same typowanie jak reszta.

ale zdaje się na Waszą decyzję :)

 

Myślę, że tak. Punkt można przyznać.

 

PS. Naprawdę nikt nie wie w którym to mogło być roku? Buu chlip chlip... :(

 

a na pewno chodzi o to, że stanął przed metą z powodu braku paliwa?

bo chyba, że w Katalonii stanął ale z powodu sprzęgła.

 

a może chodzi o samego Sennę który stawał z braku paliwa :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to na pewno Mika Hakkinen. Zawzięłam się i przekopałam archiwalne statystyki wyścigów i wyszło mi, że mogło to być GP Belgii na torze Spa w 1997 r., 44 okrążenia, Hakkinen zdyskwalifikowany na 44 okrążeniu z powodu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, w 1997 w Spa Hakkinen został zdyskawlifikowany po wyścigu za stosowanie nieregulaminowego paliwa; jednak przejechał cały dystans. Natomiast (o ile dobrze pamiętam) to faktycznie dzierży on "rekord" najmniejszej odległości, jakiej zabrakło do mety z powodu braku paliwa. Niestety, moje materiały będę miał pod ręką dopiero jutro i wtedy będę mógł ewentualnie podać Tobie informacje kiedy i gdzie to było.

Pamięci nie mam najlepszej ale kolebie mi się po głowie, że to chyba było na którymś z hiszpańskich torów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to na pewno Mika Hakkinen. Zawzięłam się i przekopałam archiwalne statystyki wyścigów i wyszło mi, że mogło to być GP Belgii na torze Spa w 1997 r., 44 okrążenia, Hakkinen zdyskwalifikowany na 44 okrążeniu z powodu paliwa.

 

racja, według statystyk pokazuje, że faktycznie został tam zdyskwalifikowany za niedozwolone paliwo.

gdzieś tam czytałem, że on użył nieregulaminowego paliwa, ale nic, że skończyło mu się ;p

ale może faktycznie masz rację, że to o to chodzi.

 

ogólnie tutaj też było ciekawie, Hakkinen stanął na ostatnim kółku:

http://www.youtube.com/watch?v=IS5dmhGYqBA...feature=related

 

edit:

tak jak E.Eri pisze. ten link powyżej jest z hiszpańskiego toru z 2001 roku.

może o to chodzi ? :)

mojego posta przez ponad 20 min pisałem, a miedzy czasie post Eriego się pojawił :P

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.Eri, z nieba mi spadłeś :rolleyes: Jeśli będziesz tak miły i zajrzysz do swoich materiałów, to będę bardzo, bardzo wdzięczna :notworthy:

Strasznie mnie to męczy :)

Może uda się rozwiać moje wątpliwości, czy to była usterka techniczna czy brak paliwa.

Może faktycznie to 2001 rok...ale czemu mi ciągle po głowie chodzi ten brak paliwa :unsure:

 

 

Wielkie dzięki chłopaki za podpowiedzi :przytulasie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Może uda się rozwiać moje wątpliwości, czy to była usterka techniczna czy brak paliwa.

Może faktycznie to 2001 rok...ale czemu mi ciągle po głowie chodzi ten brak paliwa :unsure:

(...)

 

Aniu, bo z tego co czytałem to w oficjalnym komunikacie podano to jako usterka techniczna (rozleciało się niby sprzęgło, czyli jako awaria skrzyni biegów), ale gdzieś też czytałem, że bryny zabrakło w baku :)

tyle że to Espania 2001, czyli po 2000, a nie przed.

 

obejrzyj tego linka co zostawiłem, może Ci to przypomni czy to to, czy nie ;)

 

Pozdrówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynając konkurs nie przypuszczałem, że będzie tak fatalnie i będzie obstawiany taki typ. Tym razem się sprawdził.

Czy będziemy przyznawać punkt(y) za taki typ? Co Wy na to?

Nawet, jak ktoś nie dojedzie do mety, to jest klasyfikowany na danym miejscu.

Kubica "odpadł" z toru jako 4-ty i ostatecznie "zajął" 17 miejsce.

Jako, że w "naszym regulaminie" nie było wyrażnie napisane, że podajemy tylko miejsca, to chyba trzeba przyznać punkty (lub co najmniej 1), ale na przyszłość trzeba zaznaczyć, że takie odpowiedzi nie będą brane pod uwagę, bo jeszcze zaczniemy pisać, że "dojedzie do mety" :Boink:

 

MK

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet, jak ktoś nie dojedzie do mety, to jest klasyfikowany na danym miejscu.

Kubica "odpadł" z toru jako 4-ty i ostatecznie "zajął" 17 miejsce.

Jako, że w "naszym regulaminie" nie było wyrażnie napisane, że podajemy tylko miejsca, to chyba trzeba przyznać punkty (lub co najmniej 1), ale na przyszłość trzeba zaznaczyć, że takie odpowiedzi nie będą brane pod uwagę, bo jeszcze zaczniemy pisać, że "dojedzie do mety" :Boink:

 

MK

 

M.K. zależy jak na to patrzeć. zobacz, oficjalna strona f1: http://www.formula1.com/results/season/2009/810/6633/

polska strona f1: http://www.formula1.pl/f1_wyscigi_pozycja-295.html

 

na oficjalnej nie mamy miejsca, jedynie kolejność w jakiej dojechali 1-15 i później kolejność tych co odpadali.

w formula1.pl mamy miejsca wpisane. (czyli Kubica 17).

 

były momenty, że wpisywaliśmy na forum miejsce Kubicy, że nie dojedzie do mety tylko nikt chyba tego nie brał na serio i nie zwracał uwagi.

mój przypadek może być przykładem że jak teraz postępować :) i wcale się nie obrażę jeżeli nie otrzymam za to żadnych pkt.

przykro mi, że wyprorokowałem takie zakończenie dla Roberta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet, jak ktoś nie dojedzie do mety, to jest klasyfikowany na danym miejscu.

Kubica "odpadł" z toru jako 4-ty i ostatecznie "zajął" 17 miejsce. (...)

Biorąc pod uwagę regulamin F1, to nie masz racji - żeby kierowca został sklasyfikowany w wyścigu, musi przejechać 90% dystansu. W przypadku Monako daje to 71 okrążeń. Tym samym Kubica nie został sklasyfikowany.

 

Pewnie nie powinienem wtrącać się do konkursu, w którym nie biorę udziału (strasznie jestem cienki w typowaniach); tym bardziej, że zasady ustala Robert ale... wydaje mi się że, przyjmując za podstawę regulamin F1, można uznać typowanie "nie ukończy" za trafne, o ile kierowcy nie uda się pokonać tych 90% dystansu. W innym wypadku (vide Nakajima dziś), z punktów nici! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oficjalnej (stronie F1) nie mamy miejsca, jedynie kolejność w jakiej dojechali 1-15 i później kolejność tych co odpadali.

w formula1.pl mamy miejsca wpisane. (czyli Kubica 17).

Biorąc pod uwagę regulamin F1, to nie masz racji - żeby kierowca został sklasyfikowany w wyścigu, musi przejechać 90% dystansu.

Pisząc "miejsce" miałem na myśli kolejność dojechania do mety i pozostałych, co nie dojechali, jednak zawsze na koniec wyścigu mają tam jakąś lokatę, a zamiast czasu -"out"

 

Pisząc "nasz regulamin" to miałem na myśli to:

TYPUJEMY

 

1) kto wygra wyścig - 3 pkt. za poprawne wskazanie

2) kto zajmie miejsca 2-3-4 - 1 pkt. za każdego poprawnie wskazanego zawodnika (czyli podajemy 3 nazwiska)

3) które miejsce zajmie Robert Kubica - 3 pkt. za poprawne wskazanie zajętego miejsca (przy pomyłce o 1 pozycję - 2 pkt., przy pomyłce o 2 pozycje 1 pkt.)

 

Typujemy po kwalifikacjach, ale przed rozpoczęciem głównego wyścigu.

 

Aha, jeżeli chodzi o 2 punkt. Podajemy 3 nazwiska kierowców, którzy wg nas zajmą pozycje 2-4. Nie podajemy, że ten zajmie 2 pozycję, ten 3 pozycję, a ten 4 pozycję. Tylko nazwiska bez miejsc.

a nie jakiekolwiek mniej, czy bardziej oficjalne regulaminy F1.

 

Napiszę jeszcze raz mojego posta, bo chyba za bardzo użyłem skrótu myślowego:

Nawet, jak ktoś nie dojedzie do mety, to jest mu przypisywane jakieś miejsce, w myśl zasady: 1 odpadający z toru "otrzymuje" miejsce 20, 2 odpadający z toru "otrzymuje" miejsce 19 itd, a zamiast czasu "out" - taka tabela pojawia się zaraz po zakończeniu wyścigu.

Jako, że w "naszych zasadach na AF dotyczących konkursu/zabawy o F1" nie było wyrażnie napisane, że podajemy tylko miejsca, to chyba trzeba przyznać punkty (lub co najmniej 1), ale na przyszłość trzeba zaznaczyć, że takie odpowiedzi nie będą brane pod uwagę, bo jeszcze zaczniemy pisać, że "dojedzie do mety" boink.gif lub dodajemy jeszcze opcję "nie dojedzie do mety", czy uwzględniamy 90% przejechanego wyścigu i w końcu, ile za takie typowanie bedzie przyznawanych punktów ??

Proponuję 1 pkt jeśli dopuszczamy taką odpowiedź, o czym posta wcześniej wspominałem "(lub co najmniej 1)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać, że w przypadku dokładnego wytypowania miejsca Kubicy można otrzymać aż 3 punkty. Natomiast w przypadku propozycji "nie dojedzie" proponuję tylko 1. Dlatego wg mnie nie faworyzuje ona osoby, która taki typ podała (nie dojedzie).

 

Z tego co pamiętam (przeglądnę wątek po powrocie z pracy) to wcześniej był przypadek, że ktoś podał miejsce i dopisek "lub nie dojedzie.

 

Klasyfikację także przedstawię po powrocie z pracy (zapewne wieczorem).

 

Przyjmujemy więc możliwość wpisywania typu "nie dojedzie". Za prawidłowy typ w tym przypadku - 1 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP Monako - klasyfikacja

 

1. mlody 188 - 7

2. Ania - 6

2. meynard - 6

2. m_jq2ak - 6

2. M.K. - 6

2. Robert B - 6

2. Tomi - 6

8. Kamil K - 5

9. Adam - 2

 

Klasyfikacja po 5 GP

 

1. Ania - 23

2. mlody188 - 22

3. M.K. - 21

4. meynard - 20

5. Tomi - 19

6. Kamil K. - 14

7. m jq2ak - 12

7. Robert_B - 12

9. Adam - 6

10. jarzbi - 4

 

Proszę sprawdzić, czy wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Z tego co pamiętam (przeglądnę wątek po powrocie z pracy) to wcześniej był przypadek, że ktoś podał miejsce i dopisek "lub nie dojedzie.

(...)

Przyjmujemy więc możliwość wpisywania typu "nie dojedzie". Za prawidłowy typ w tym przypadku - 1 pkt.

 

w gwoli wyjaśnienia.

powiedzmy że ktoś typuje miejsce i ma obok "lub nie dojedzie do mety". i robert nie dojechał to ma 0 pkt? czy 1 pkt? bo wtedy się zawierają dwa typy, a dopuszczalny jest jeden (chyba?).

i tak samo odwrotnie, czyli robert dojechał i ten ktoś trafił miejsce, ale obok miał napisane "nie dojedzie do mety".

 

bo kiedyś tam też tak typowałem, tzn. napisałem że nie dojedzie, a w nawiasie napisałem że jak dojedzie to będzie któryś tam, ale zaznaczyłem, że ten typ nie liczy się do typowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo typujemy, że dojedzie i obstawiamy miejsce, albo typujemy, że nie dojedzie i nie obstawiamy miejsca. Nie ma żadnego "lub". Bo równie dobrze można napisać zajmie piąte miejsce lub szóste :rolleyes:

 

Gdyby jednak ktoś się rozpędził i napisał - zajmie 6 miejsce (lub nie dojedzie) - to zawsze będę przyjmował pierwsze wskazanie, czyli w tym przypadku 6 miejsce. Proszę jednak unikać "lub" :)

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ania

Niestety, muszę Ciebie zmartwić; ze źródeł, którymi dysponuję wynika, że w karierze Hakkinena nie było wypadku aby prowadząc w wyścigu, skończyło mu się paliwo na ostatnim okrążeniu. Ten "rekord", o którym wspominałem, dotyczył faktycznie GP Hiszpanii w 2001 roku (na torze Catalunya). Jednak z całą pewnością przyczyną nie był brak paliwa a uszkodzenie sprzęgła. Zdarzenie jest dość znane (dlatego zapewne coś mi się kolebało ;) ) również z powodu tego, w jaki sposób Mika wrócił na linię serwisową:

hakkinen_2001.jpg

To chyba jeden z ostatnich (o ile nie ostatni) taki obrazek w dotychczasowej historii F1. Kiedyś jednak bywało jakoś tak inaczej.

 

Pozwoliłem też sobie pogrzebać w internecie i trafiłem na kilka for, na których jako przyczynę zatrzymania bolidu Hakkinena podawano brak paliwa. Niestety, wszystkie źródła oficjalne zdecydowanie wskazują na usterkę mechaniczną. Widać to zresztą doskonale na filmie, który podlinkował mlody188.

 

@M.K.

Powinniśmy jednak rozróżnić dwa regulaminy:

1) regulamin F1,

2) "Wasz regulamin" konkursowy.

 

Ad. 1) W F1 nie ma "mniej lub bardziej oficjalnych" regulaminów. Jest tylko jeden oficjalny. ;) Wg jego zapisów, klasyfikacja GP Monako wygląda następująco:

wyniki.jpg

Oryginał można znaleźć na oficjalnej stronie F1 bądź w oficjalnych komunikatach.

I bardzo proszę nie mieć mnie za upierdliwego ponieważ, wbrew pozorom, to czy kierowca został sklasyfikowany bądź nie może mieć duże znaczenie (zdarzały się już w historii wypadki, że po dyskwalifikacji kierowcy na punktowane miejsce "wskakiwał" inny, który wyścigu nie ukończył ale był sklasyfikowany). A o mistrzostwie nie raz już decydował jeden punkt.

Zresztą, twierdzenie że kierowcy, którzy nie zostali sklasyfikowani, mają "jakąś lokatę", jest równoznaczne z podawaniem wyniku meczu piłkarskiego z bramkami nieuznanymi przez sędziego. Przepraszam za czepianie się szczegółów ale wydają mi się one istotne. :)

 

Ad 2) Tu, oczywiście, nie dyskutuję. Już pisząc mojego poprzedniego posta w tym wątku czułem, że niepotrzebnie się wtrącam w nie swoje sprawy. Cóż, mój błąd - obiecuję poprawę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooooooooo awansowaliśmy :banan: Dopiero teraz zauważyłam, ale to chyba całkiem świeża sprawa :D Komu dziękować za przetransportowanie naszego tematu do działu „ważne tematy”? :P To musiał być nasz miły administrator :rolleyes: Dzięki wielkie Adam :Kwiatek: To bardzo miło z Twojej strony, bo przed sezonem trochę się go naszukałam w naszym przepastnym Hyde Parku.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.