Skocz do zawartości

Jedziesz Robert, jedziesz!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Cieszycie się ze swojej wygranej ?

:szczerbaty::banan:

 

(...)

EDYTKA: Zespół sędziów był surowszy od nas, bo ukarał Vettela karą -10 pozycji w Malezji za kolizję z Robertem, dodatkową karę (50.000$) za kontynuowanie jazdy z urwanym kołem.

O Trulli'm napisał już ZbyT.

 

Z tego wynika, że sędziowie wskazali kto tutaj jest winny.

Chociaż jeden i drugi bdb się spisali podczas tego GP (Kubica pokazał klasę, żadnych cudów w bolidzie i gnał do przodu jak szalony :szczerbaty: ).

Szkoda, że Vettel odebrał nam szanse na najwyższe podium.

Za tydzień GP Malezji, byle do niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wyścig nie mógł się nie podobać bo "działo się"! Jednak z ogromnym zdumieniem stwierdziłem, że nie KERS i nie dyfuzory mieszają najwięcej, a opony. Gratulacje dla firmy, której nazwy nie wymienię, za dostarczenie opon, które degradują się w ciągu 10 okrążeń!

Strasznie dziwne to co napisales. Opony przez pare kolek dawaly naprawde duza przewage. Cos za cos albo wydajnosc albo trwalosc. W sumie dzieki nim cos sie dzialo i kierowcy mieli tego swiadomosc przeciez jezdzili na nich na treningach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że sędziowie wskazali kto tutaj jest winny.

chyba jednak nie bo kara dotyczy niebezpiecznej jazdy z urwanym kołem

 

Sebastiana poniosła fantazja bo raczej nie miał szans na obronę pozycji i powinien odpuścić. Robert był od niego znacznie szybszy i z każdym okrążeniem jego przewaga byłaby coraz większa. Próba obrony przed wyprzedzeniem przez Roberta była skazana na porażkę i musiała się skończyć kolizją lub wypadnięciem z toru. Doświadczony zawodnik nie miałby raczej wątpliwości jak postąpić

 

rewolucja w budowie bolidów przyczyniła się do wyrównania stawki i należy się z tego cieszyć. W poprzednim sezonie słabsze zespoły mogły liczyć jedynie na awarie, wypadki lub kapryśną pogodę. Obecny sezon zapowiada się znacznie ciekawiej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwne to co napisales. Opony przez pare kolek dawaly naprawde duza przewage. Cos za cos albo wydajnosc albo trwalosc. (...)

A dla mnie nie jest dziwne. Wg mnie "miękkie" raczej zmniejszały przewagę niż ją powiększały:

- strata kierowców jadących na "miękkich" na początku wyścigu,

- strata Buttona i Vettela do Kubicy w końcówce wyścigu,

- Rosberg i jego FL - dwa, trzy kółka bardzo szybkie kosztowały go błyskawicznym zniszczeniem opon i stratą pozycji (lap 48: 1:27.706; lap 55: 1:33.169 - a następne kółko było powyżej 2 minut).

Jakie znaczenie ma przewaga na dwóch - trzech okrążeniach (z późniejszymi konsekwencjami) w wyścigu liczącym blisko 60 kółek?

 

Zgodzę się natomiast, że opony wprowadziły zamieszanie, które miło się ogląda. :)

 

chyba jednak nie bo kara dotyczy niebezpiecznej jazdy z urwanym kołem (...)

W tej sprawie wciąż nie wszystko jest jasne; portale podają różne wersje (ja akurat korzystałem z motorsport-total.com oraz news.bbc.co.uk; jednak f1-live.com podaje inną wersję). Trzeba będzie pewnie poczekać na publikację oficjalnego komunikatu.

Pozwolę sobie jednak znów wyrazić moją opinię - kolizja Vettela z Kubicą to zwykły RA i, jako taki, powinien pozostać bez konsekwencji dla obu kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak nie bo kara dotyczy niebezpiecznej jazdy z urwanym kołem (...)

 

Ja się odnosiłem do tej wiadomości E.Eri :)

(...)

EDYTKA: Zespół sędziów był surowszy od nas, bo ukarał Vettela karą -10 pozycji w Malezji za kolizję z Robertem, dodatkową karę (50.000$) za kontynuowanie jazdy z urwanym kołem.

O Trulli'm napisał już ZbyT.

 

 

ale tak jak Eri napisał, że obecnie są różne wersje, stąd te różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie wciąż nie wszystko jest jasne; portale podają różne wersje (ja akurat korzystałem z motorsport-total.com oraz news.bbc.co.uk; jednak f1-live.com podaje inną wersję). Trzeba będzie pewnie poczekać na publikację oficjalnego komunikatu.

Pozwolę sobie jednak znów wyrazić moją opinię - kolizja Vettela z Kubicą to zwykły RA i, jako taki, powinien pozostać bez konsekwencji dla obu kierowców.

okazuje się, że jednak kara dotyczy kolizji, czyli sędziowie obwiniają Sebastiana za zaistniałą sytuację. Sprostowanie znajduje się np TU

 

co do opon to wydaje się jasne, że te z miękkiej mieszanki ulegały całkowitemu zużyciu po około 10 okrążeniach (może nawet mniej). Po przejechaniu takiego dystansu różnica w czasach jednego okrążenia dochodziła do 2-3 sekund między miękką i twardą mieszanką. Z tego powodu wydaje się oczywiste, że Kubica miał spore szanse na dogonienie i prześcignięcie Buttona. Szkoda nie tylko straty punktów ale mogło dojść do arcyzacietej końcówki wyścigu. Pocieszający jest tylko fakt świetnej dyspozycji Roberta

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z oponami zostala wywolana przez FIA ze nie kozystaja z sasiednich mieszanek tylko jedna przeskakuja (nie wiem czy to jest zrozumiale ;) )

Oficjalne info jest takie ze Vettel zostaje przesuniety za kolizje z Kubica a kara jest za jechanie na 3 kolach za f1.com .

Edytowane przez meynard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęła się GP Malezji:

 

A teraz :

"ROZPOCZYNA SIĘ OSTATNI ETAP KWALIFIKACJI: O pole position walczy już tylko 10 kierowców. Wśród nich jest Robert Kubica. Kubica wywalczył awans rzutem na taśmę, ostatnim okrążeniem pomiarowym. Polak uzyskał dziewiąty wynik II etapu kwalifikacji. Awansu nie wywalczył Lewis Hamilton. Oprócz mistrza świata w walce o pole position zabraknie: Heidfelda, Nakajimy, Kovalainena i Bourdais. Bezkonkurencyjny był Jenson Button.

Coś niesamowitego! 1:33:784 Jensona Buttona - to bolid, czy już batmobil? :-) "

 

Takie komentarze na Interii na żywo :)

 

I koniec etapu III:

Pole position dla Jensona Buttona!!

Ósmy czas ma Robert Kubica, ale ze względu na kary dla innych kierowców wystartuje w wyścigu z szóstego miejsca.

Edytowane przez Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnieli dodać, że do 10tki nie dostał się również Massa.

 

Ogólnie znowu nie małe zaskoczenie.

 

Kubica jutro startuje z 6 pozycji.

Z pole position startuje Button, obok niego stanie Trulli.

 

GP Brown w czasie drugich kwalifikacji pokazuje, że poprzednie zwycięstwo nie było przypadkiem.

 

Zapowiada się fantastyczna walka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooooo i forum mi zaskoczyło! :banan:

 

Ale wyścig :helo:

 

Warto było nie odchodzić od telewizorów po odpadnięciu Kubicy. B)

 

Szkoda Roberta, ale pomimo jego dramatu wyścig był fantastyczny!

 

Ale to Trulli miał wygrać <_<

 

Wychodzi na to, że w typowaniu pomyliłam kierowców BMW Sauber hihihihiiii zamiast Kubicy na 2.miejscu Heidfeld :P

 

Mnie tam cieszy wygrana Buttona chociaż wolałabym tam widziec Trullego. Wesoła była dziś konferencja prasowa. Ale i tak Raikkonen przebił wszystkich! Przed oficjalną informacją o zakończeniu wyścigu poszedł sobie na…lody. :szczerbaty: To się nazywa być wyluzowanym, ale w sumie zespół go załatwił niefajnie. Dramat Ferrari.

 

Dziękuje Maciek, że wrzuciłeś to moje typowanie. :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nie patrzeć wyścig emocjonujący.

faktycznie najbardziej szkoda Roberta, drugi wyścig i znowu bez punktów.

szkoda, szkoda.

 

Deszcz pokazał swoje drugie oblicze i poprzestawiał wszystko ;D

Button rewelacyjnie się spisał, tyle razy oponki zmieniał i tak nr 1 :)

 

Tak jak Ania pisze, Raikkonen doszedł do wniosku że nie warto moknąć ;p i poszedł na loda ;D i coś do picia :szczerbaty:

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja 2 GP

 

1. Ania - 5 (3+2+0)

2. meynard - 4 (3+1+0)

2. M.K. - 4 (3+1+0)

2. mlody188 - 4 (3+1+0)

2. Robert_B - 4 (3+1+0)

2. Tomi - 4 (3+1+0)

7. jarzbi - 3 (3+0+0)

7. Kamil K. - 3 (3+0+0)

 

 

 

Klasyfikacja po 2 GP

 

1. Ania - 9

2. meynard - 8

2. M.K. - 8

2. mlody188 - 8

2. Tomi - 8

6. jarzbi - 4

6. Robert_B - 4

8. Kamil K. - 3

 

Proszę sprawdzić, czy wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.