Skocz do zawartości

Potrzebna porada - obiektyw do lustrzanki Canona.


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Poszukuje ekonomicznego obiektywu do 300D. Nie mam zielonego pojęcia czego szukać i jakiego wydatku się spodziewać. Chciałbym kupić coś niedrogiego, co sprawdzi się przy cykaniu wakacyjnych fotek i od biedy pozwoli na jakies testy astro-foto.

 

Nie mam najmniejszego pojęcia czego i jak szukac. Proszę o możliwie łopatologiczną pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hansie szkiełka do lustrzanki to temat rzeka,

kto wie czy nie dłuższa, jak ta, z problemem doboru właściwych okularów :)

zresztą obiektyw dla aparatu jest tym samym, czym okular dla teleskopu,

w ten sposób do tego podejdź, będzie Ci łatwiej przełknąć fakt, że ekonomiczny tzn. słaby, ciemny, wolny, mydlany i bez sensu

chcesz ekonomiczny? kup kita (EF 18-55) za jakieś 150 zet,

a jak już załapiesz bakcyla, to i tak skończysz na stałkach i elkach :szczerbaty:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukam czegoś "zamiast" nie do końca sprawnego KITa. Na jakiej kwocie jest sensowna bariera? 200pln? 200$? 200Ł? Da się znaleźć ekonomiczny obiektyw powiedzmy, hmmm... 20-100mm jasny i poprawnie rysujący przy 100mm na pełnym świetle za powiedzmy 300-400pln? :szczerbaty: Heee, a może takie numery to tylko w Erze?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do wakacyjnego cykania bez wodotrysków niezła jest Sigma:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=16735&hl=

 

Do astrofoto też ujdzie, ale moim zdaniem maksymalnie do 135mm i sporym przymknięciu.

 

Hans, kupujesz 300D czy już masz? Co z kamerką CCD?

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hansie niema tak dobrze

 

jest parę opcji:

 

opcja pozornie najtańsza:

1. kit - 150

2. jakis zoom pewnie 18-125 albo 18-200 sigmy - 900-1300

3. będzie mało, to zaraz wymyślisz 70-300 (z czerwonym paskiem) - powiedzmy jakieś 800

4. będzie ciemno kupisz EF 50 f/1,8 - powiedzmy 350 zet - powoli sie pogrążasz

5. sprzedajesz wszystko za połowe tego co wydałeś i stać Cię na EF 24-105 4L

6. itd

 

opcja druga

1. zaciskasz zęby i kupujesz EF 17-40 4L - ok 2500

2. wzięło Cię, kupujesz EF 70-200 4L - ok 2200

3. sprzedajesz tele 4L kupujesz 2,8L - 4700

 

opcja trzecia - i tak nie uwierzysz

1. kupujesz 24-105 4L - ok. 3500

2. kupujesz EF 200 2,8L - ok. 2500

3. i ciągle niemasz szerokiego kąta

4. a już Ci się marzą portretówki: EF85, EF100

 

 

oczywiście zostają eksperymenty ze szkłami na M42

od rybiego, po fotosnajpera ;)

ale zeissy są dobre mimo, ze liczą już prawie ze 20-30 lat :)

 

aa i zajrzyj na allegro, przynajmniej się w cenach troche zorientujesz: http://www.allegro.pl/8887_autofokus.html

testy szkieł znajdziesz np. tu: http://www.fredmiranda.com/reviews/index.php?cat=45

no i optyczne.pl są już niezłą kopalnią wiedzy

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem staruszka 300D żeby był kawałek normalnego aparatu w domu. A, że przy okazji mam zamiar obadać w realu jak to jest między lustrzanką, a dedykowanym CCD w astro-foto to inna sprawa :rolleyes:

 

A z kamery CCD nie zrezygnowałem, tylko jakoś wątek straciłem co robić. To straszne góry pieniędzy, ja to będe spłacał naprawde długo :szczerbaty: Jak kupie, to tylko jak będę miał pewność, że ma to sens, a na razie się bujam. Ludziska na forum troche mnie ostudzili... i chyba dobrze.

 

Słuchajcie, trochę mnie przeraża to co napisał Sumas :blink: .

 

To czy ja mam rozumieć że takie "normalne" obiektywy to jest szmelc? No na przykład takie cuś

 

Canon EF 28-105mm f/4-5.6 DC

albo takie

Canon EF 28-90mm f/4,0-5,6 II DC

 

 

A w ogóle, to trochę mi kolana zmiękły, bo te wszystkie USM/DC/IS/UD/LSR to jakiś totalny zamydlacz jest. Niby sobie wyszukałem w sieci co to IS itd. Ale czy to jest warte wydatku, to już ni cholery nie da się wyczaić... No kurde, widze że się wkopałem w kolejny worek bez dna... :o

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czystym sumieniem polecam Ci popularnego Tamrona 28-75 f/2.8

 

http://www.fotoplus.pl/obiektywy-akcesoria...Di-LD-IF-Macro/

 

on jest z cyklu:"tanie i baardzo dobre" Super optyka, wewnętrzne ogniskowanie,stałe swiatło 2.8 :rolleyes:

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czystym sumieniem polecam Ci popularnego Tamrona 28-75 f/2.8

 

http://www.fotoplus.pl/obiektywy-akcesoria...Di-LD-IF-Macro/

 

on jest z cyklu:"tanie i baardzo dobre" Super optyka, wewnętrzne ogniskowanie,stałe swiatło 2.8 :rolleyes:

O tak to dobre ekono szkło , miałem okazję pomacać gdy Zając był w górach z Zającówną :lol:

 

A poza tym polecam sigmę 17-70, do poczytania na optyczne.pl

Hans te tanie szkiełka canona to mydełka jak kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, trochę mnie przeraża to co napisał Sumas :blink: .

 

To czy ja mam rozumieć że takie "normalne" obiektywy to jest szmelc? No na przykład takie cuś

 

Canon EF 28-105mm f/4-5.6 DC

albo takie

Canon EF 28-90mm f/4,0-5,6 II DC

 

Pozdrawiam.

 

 

No wszystko zależy od tego jakie fotki chcesz robić. W jednym skrajnym przypadku te obiektywy będą w miarę a w innym niestety będzie to szmelc.

A w końcu .....

i tak Cie L-ka czeka :szczerbaty:

Niestety zainteresowania i doświadczenie w astro mogą sprawić, że po prostu wcześniej niż normalnie zobaczysz wady tych szkieł.

Edytowane przez rkamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za sugestie. Niniejszym fixuje sobie tego Tamrona 28-75 f/2.8 jako docelowe szkło. (ugh, wydam na niego więcej niż na 300D :( ) A czy jest coś naprawdę taniego do zakupu typu "cokolwiek na wakacje zamiast KITA sprawnego inaczej" ? To dosyć pilne dla mnie. Mam szanse ustrzelić zorze siedząc w tym dzikim kraju, a i ślubnej/dzieciakowi cyknąć pare fotek na wakacjach... a nie mam żadnego szkła. (myślę o obiektywie który sopokojnie będę mógł zostawić ślubnej razem z aparatem, żeby nie musiała manualnie nic nastawiać, bawić się w przelotki itd. coś w stylu plug and play, za niewielką kase). Kurde, upolować pierwszego sprawnego KIT'a na allegro? A jak bym chciał kupić w sklepie, to co i gdzie? Ja piernicze, troche głupio się czuje. Doskonale wiem jak wyglądają takie pytania na forum, człowiekowi sie odechciewa po przeczytaniu nagłówka " jaki okular do teleskopu X". Tłumaczysz jak krowie na miedzy "sprawa z okularami ma sie tak a tak, musisz wiedzieć do czego itd..." a gościu wyskakuje z pytaniem " no dobra ale ma Xpln, ten będzie dobry?" i zapodaje linka do jakiegoś krótkiego plossla :szczerbaty: Help, wybaczcie moje podejście, chce się komus skrobnąc pare linków do tych najbardziej "economo"?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
z czystym sumieniem polecam Ci popularnego Tamrona 28-75 f/2.8

 

http://www.fotoplus.pl/obiektywy-akcesoria...Di-LD-IF-Macro/

 

on jest z cyklu:"tanie i baardzo dobre" Super optyka, wewnętrzne ogniskowanie,stałe swiatło 2.8 :rolleyes:

 

Hans,

 

przychylam się w 100% do sugestii Mateusza.

Pomyśl poważnie o tym szkle. Mam je i jestem bardzo z niego zadowolony. Pamiętaj, że jest to szkło pod pełną klatkę, kiedy więc kupisz kiedyś puszkę na FF, to ten Tamron dalej będzie Twoim przyjacielem. :szczerbaty:

Podsumowanie Tamrona masz tutaj: http://www.optyczne.pl/26.11-Test_obiektyw...dsumowanie.html

 

Ja w swoim obiektywie zauważyłem niewielki FF (wychodził przy f2.8) - oddałem do regulacji w ramach gwarancji, teraz jest już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, upolować pierwszego sprawnego KIT'a na allegro? A jak bym chciał kupić w sklepie, to co i gdzie?

mozesz sprobowac wybrac sie w ktoras niedziele na Batorego, do Stodoly. Odbywa sie tam gielda fotograficzna (wstep platny, nie pamietam ile...).

Obmacasz, poogladasz i pewnie cos wytargujesz ;) Czasem mozna tez o cos zapytac sprzedajacych, ale beda stosowali hlyty matekidowe (chwyty marketingowe ;) )

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans

 

jeśli jakość jest priorytetem to Tamron 2,8 28-75

 

jeśli zależy ci na szerokim kącie to Sigma 17-70

 

jest jeszcze Canon 3,5-4,5 24-85

sam używam od 3 lat

plusy to zakres ogniskowych który mi bardzo odpowiada

90 % fotek rodzinnych robie tym szkłem

no i Ultrasonic bardzo szybko i dobrze ostrzy

za 600 znajdziesz na Alegro

no i jest wersja srebrna (tańsza) która pasuje do srebrnego body :szczerbaty:

jeśli takie masz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
[...]

jeśli jakość jest priorytetem to Tamron 2,8 28-75

 

jeśli zależy ci na szerokim kącie to Sigma 17-70

[...]

 

Oj, gdyby ten Tamron był od 18 mm, nawet od 24 mm to byłby to hicior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans,

 

Kupuj tego Tamrona, a do bardzo szerokich kątów kita 18-55, który kupisz za góra 200zł(albo coś innego taniego) . Ten kit jest całkiem znośny na szerokim kącie, poza tym jak robisz szeroko nie potrzebujesz ostrzenia w punkt więc precyzja AF cię tak bardzo nie boli.

 

tamrona np.

 

tym tamronem na przykład robiłem te foty (pełna dziura lub prawie pełna)

http://www.mzajac.pl/p/quepassa/

 

 

Zapytaj się w www.foto-tip.pl o tego tamrona, wiem że nim handlowali swojego czasu. Włascicielem tego sklepu jest mój kumpel ze studia foto, mają najniższe ceny z tego co wiem.

 

Jak coś to pytaj na priv. albo dzwoń na komórkę, chętnie pomogę!

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że jest jeszcze podobny do tamrona obiektyw tokina 28-70/2.8. Kiedyś przymierzałem się do takiego szkła i przeczytałem wszystko co jest w necie na ten temat. Generalnie tokina wypada w testach jeszcze lepiej niż tamron, w dodatku za mniejsze pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, napisz na co się zdecydowałeś.

 

Będę kupował tego Tamrona 2.8 Poszperam jeszcze za informacjami o odpowiedniku Tonkiny o której wspomniał Radek, ale to raczej będzie ten polecany TAMRON. Ponieważ bestia jest jednak droga (co kto rozumie prze "droga", oczywiście) to teraz spróbuje dać KITa do serwisu (co by jakikolwiek kawałek szkła posiadać). Może wyjdzie taniej niż za takiego samego z allegro. Potem pewnie zastąpie KITa czymś szerokim, ale to śpiew dalekiej przyszłości. Postaram się też doprowadzić do dogadania sie z tą lustrzanką mojego starego TAIRa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował tego Tamrona 2.8

Pozdrawiam.

 

Hans ja kupilem ostatnio Tamrona 17-50 2,8 (tez stale swiatlo) mozna powiedziec ze odpowiednik kita do 300D, polecam jako zamiennik, jeszcze za duzo nim nie popstrykalem ale testy ma rewelacyjne. Jezeli chcesz moge wypozyczyc kita Canonowego, bo zrozumialem ze masz samo body, do zwrotu na zlocie lub w przyszlosci

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za ofertę, ale siedze poza polandią. Do kraju wpadam czasami na weekend co jakiś czas i operacjia przekazywania obiektywu mogła by być nielada wyczynem logistycznym (zgranie w czasie :) ) Dam znać jezeli stwierdze, że jest to wykonalne.

 

Co do tego Tamrona 17-50 2,8 możesz mi podać jego oznaczenie rynkowe? Pogrzebie w sieci (choć tak po prawdzie to co da kompletnemu laikowi przeczytanie profesjonalnego testu... choć w sumie komentsy userów tez mogą sporo powiedzieć ;) )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
[...]

Co do tego Tamrona 17-50 2,8 możesz mi podać jego oznaczenie rynkowe? Pogrzebie w sieci (choć tak po prawdzie to co da kompletnemu laikowi przeczytanie profesjonalnego testu... choć w sumie komentsy userów tez mogą sporo powiedzieć ;) )

[...]

 

Hans,

 

optyczne.pl kopalnią wiedzy o szkłach. :szczerbaty:

http://www.optyczne.pl/30.1-Test_obiektywu...F)-Wst%EAp.html

 

Zwróć uwagę, że to szkło w porównaniu do TAMRONA 28-75 F2.8:

- jest na małą klatkę APS-C

- ma większe winietowanie

- ma większą aberrację chromatyczną

 

Wielką zaletą jego jest natomiast ogniskowa od 17 mm.

 

Musisz sam się przegryźć i zdecydować, który wybierzesz.

Edytowane przez Benedykt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans,

Zwróć uwagę, że to szkło w porównaniu do TAMRONA 28-75 F2.8:

- jest na małą klatkę APS-C

 

ale 28 w 300D to tak jak w klasycznym 28*1,6=~45 czyli prawie standard, a szerokiego kata czesto brakuje, jezeli w przyszlosci hans bedziesz kupowal EOS 1Ds to polecam 28-70 ale na chwile obecna 17-50 szerokiego kata nigdy dosc tym bardzie ze nie bedzie to obiektyw glownie do astrofoto

 

pozdrawiam

ms

 

PS: a jak fajnie winetuje 17-50 na pelnej klatce :banan::D, bo mam mocowanie EF a nie EF-S :Salut:

Edytowane przez marsnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.