Skocz do zawartości

Już na wstępie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :angry: coś jest nie tak z tym forum bo nie mogę nigdzie (tam gdzie chcę ) napisać posta.

(nawet po akceptacji admins przez emaila) Nieładnie traktujecie nowych,

Mnie już zniechęciliście tak szczerze, a miałem zadać parę pytań a nie mogę pisać postów.

 

Po trzecie. Gdzie mogę zadać pytanie odnoście programów astronomicznych, wszystko jest a najważniejszego niema.

:notworthy:

 

Witam jestem LeVeL, z dalekiego wschodu, interesuję się ponadprzeciętnie fizyką, matematyką, astronomią i programowaniem zaawansowanym.

 

Acha, czy tutaj można rozmawiać (bo nigdzie nie znalazłem) o astronomii i zjawiskach w niej zachodzących pod względem fizyki i matematyki (chodzi mi o ruchy, wzory, oddziaływanie i obliczanie), czy o Forum tylko o tym co widać na niebie bez zastanawiania się dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :angry: coś jest nie tak z tym forum bo nie mogę nigdzie (tam gdzie chcę ) napisać posta.

(nawet po akceptacji admins przez emaila) Nieładnie traktujecie nowych,

Forum jest w najlepszym porządku.

Nie każdy nowy jest tak mądry i wyedukowany.

Czasami zdarzają się trole. Stąd te zabezpieczenia.

 

Po trzecie. Gdzie mogę zadać pytanie odnoście programów astronomicznych, wszystko jest a najważniejszego niema.

:notworthy:

 

Tutaj http://astro-forum.org/Forum/index.php?act=Search&f=71 :angry:

wystarczy popatrzeć z czego składa się forum zamiast agresywnie tytułować temat i treść posta.

 

Witam jestem LeVeL, z dalekiego wschodu, interesuję się ponadprzeciętnie fizyką, matematyką, astronomią i programowaniem zaawansowanym.

 

Witaj a ja pochodze z dalekiego południa. :blink:

ps.

My też interesujemy się tutaj ponadprzeciętnie. :ha: ale kolega ma widzę przerost ambicji i traktuje forumowiczów już w pierwszym poście z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeVel, to może na wstępie rozkład Gausa? ALbo równanie Schroedingera? Za proste...Hmmm, to może równanie pola Einsteina? Dawaj bracie.

 

 

Szczerze witam na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

To forum ma dużą grupę użytkowników i na pewno można porozmawiać na różne tematy, także te "trudniejsze". To forum ma także swoje "zasady" i dlatego są pewne ograniczenia dla nowych, którzy nie zawsze wiedzą gdzie i jak zapytać.

 

Uważasz, że nieładnie traktujemy nowych. A czy Ty jako nowy zachowałeś się na poziomie? Nawet to co napisałeś można było zrobić w nieco inny sposób. Na przykład tak:

 

Witam jestem LeVeL, z dalekiego wschodu, interesuję się ponadprzeciętnie fizyką, matematyką, astronomią i programowaniem zaawansowanym. Gdzie mogę zadać pytanie odnoście programów astronomicznych? Czy tutaj można rozmawiać (bo nigdzie nie znalazłem) o astronomii i zjawiskach w niej zachodzących pod względem fizyki i matematyki (chodzi mi o ruchy, wzory, oddziaływanie i obliczanie)?

 

Dlaczego nie mogę nigdzie (tam gdzie chcę ) napisać posta? Nieładnie traktujecie nowych.

 

I już według mnie taka wypowiedź zostanie inaczej odebrana. A tak na samym starcie nastawiasz obecnych użytkowników forum negatywnie do siebie.

 

Jeżeli uważasz, że forum jest takie bee, to nikt nie zmusza Cię do pisania na nim. To naprawdę nie jest obowiązkowe. Zanim więc napiszesz kolejny post zastanów się, czy naprawdę chcesz z nami dyskutowac, czy tylko wylewać swoje żale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Panowie tak nie można!

 

Pojawił się nowy user na forum, który chciałby do nas dołączyć, ale męczą go różne zasady, które przez długi czas były tu wprowadzane, aby m. in. pozbyć się gołych panieniek z bobrami w postach pisanych przez nowych użytkowników. Po prostu nie wszystko, do czego przywykliśmy jest od razu oczywiste!

 

Jeśli widać, że to nie jest żaden troll ni spam bot ni ktoś z partii rządzącej, to powinniśmy pomóc z zrozumieniu zasad, tak aby zyskać nowego kolegę na forum.

 

A tak takimi odczepkami na zaczepkę możemy spowodować, że ów osobnik już tu swego klawisza i kursora nie postawi! Nie tędy droga! W końcu AF to wcale nie hermetyczne środowisko astromasonerii - jesteśmy otwarci na nowych entuzjastów astronomii.

 

Zatem witamy! Proszę Cię tylko u uważne pisanie postów, tak aby nie zachodziły różne bezecne podejrzenia co do Twej osoby.

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanarkusmaximuarusmaximuskusmaximus :szczerbaty: masz po części rację, ale tylko po części, tak jak piszesz postępuje się z nowymi przedstawiającymi sie tak jak napisał Robert a tu mamy do czynienia z wielkim pesymistą, a wystarczyło chociażby do adm. napisać i po sprawie :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Acha, czy tutaj można rozmawiać (bo nigdzie nie znalazłem) o astronomii i zjawiskach w niej zachodzących pod względem fizyki i matematyki (chodzi mi o ruchy, wzory, oddziaływanie i obliczanie), czy o Forum tylko o tym co widać na niebie bez zastanawiania się dlaczego.

Bo to forum działa na wielu płaszczyznach, jest tworem amatorskim w dosłownym tego słowa znaczeniu. Gdybyś dobrze poszukał znalazł byś wiele kwestii Cię interesujących, zachęcam do używania opcji szukaj.

Nie dziw się też że więcej jest tu osób pojmujących problem astro i nieba bardzo swobodnie, trochę emocjonalnie, no nie każdy jest takim rekinem astro-fizycznym jak Ty. Większość z nas lubi sobie popatrzeć przez rurkę przy piwku na obiekt znaleziony za pomocą atlasu, z naniesioną obok krótką charakterystyką np. mgławicy "KRAB"lub m57 w lutni.

Niż, (że zacytuje z artykułu "C.A.M.K. W-wa")

Dokonywać symulacji kolapsu i fragmentacji obłoków molekularnych, ewolucji pęcherzy wiatru gwiazdowego, mgławic planetarnych i pozostałości po wybuchach supernowych,"

Forum skupia osoby różnych profesji, wieku, wykształcenia, czyli humanoli i ściślaków, wykształciuchów, fotografów, dystrybutorów, lobbystów,i Bóg wie jeszcze jakich egzotów

Pisanie tu często trąca o profanacje i wypaczanie ułożonego świata.

Zastanów się czy czytając tę masę białego astro-szumu nie wyrwiesz włosów z rozpaczy jak krytyk od szamponu "Samson"

:D

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko wiem, że to powiązane, ale chętnie bym posłuchał jakie prędkości i masy muszą wchdzić w grę, aby taki bąbelek po wpadnięciu w nebulkę zainicjował poczęcie gwiazdy z układem planetarnym. Jakie są zależności między tymi ciśnieniami i masą obłoku. Kiedy zrobią olbrzyma który za chwile sam pierdyknie, kiedy czerwonego karła, a kiedy gwiazdę typu G.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko wiem, że to powiązane, ale chętnie bym posłuchał jakie prędkości i masy muszą wchdzić w grę, aby taki bąbelek po wpadnięciu w nebulkę zainicjował poczęcie gwiazdy z układem planetarnym. Jakie są zależności między tymi ciśnieniami i masą obłoku. Kiedy zrobią olbrzyma który za chwile sam pierdyknie, kiedy czerwonego karła, a kiedy gwiazdę typu G.

 

Czyli w skrócie potrzebujemy nowy dział na forum "Szkółka niedzielna"

Ale nie bierzmy nazwy dosłownie, ja tam w niedziele nie lubie się uczyć :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przychyle się do opini LeVeL-a (chociaż widać ironię na odległość), jestem nowym użytkownikiem i jakiś czas temu chciałem poradzić się bardziej doświadczonych (wyprzedzę posta - używałem opcji 'search') w dziale "lornetki' i nie było takiej możliwości. Napisałem też posta do moderatora z pytaniem - niestety pozostał bez odpowiedzi.

 

Moim zdaniem zasady są takie, że same zachęcają nowych użytkowników do pisania postów w niewłaściwych tematach, w których i tak nie otrzyma się odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez witke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila z pytaniem do moderatora i nie otrzymałem odpowiedzi, dlatego znalazłem potrzebne informacje w google.

Chodzi o fakt wysyłania nowo zarejestrowanych użytkowników do działów "mój pierwszy teleskop" albo "nowi użytkownicy".

 

Co zrobić, jeżeli nowy użytkownik posiada już swój 3 albo 4-ty teleskop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak napisałem w drugim poście zabezpieczenia forum nie są dobre dla zaawansowanych i wartościowych "nowych" użytkowników.

Mają być lekarstwem na spam i trolling.

 

ps.

A może moderatora nie było na forum od wielu dni?

To też człowiek i czasami ma wakacje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tyle że w sekcjach otwarych dla nowych userów nie widać ani większego spamu ani trollingu, a odwiedzam forum dość często.

 

p.s. pospamuje tutaj trochę, to będzie można coś napisać w dziale 'sprzęt' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są natychmiast kasowane.

W sumie to komplement dla naszej mrówczej pracy.

 

Bez przesady, spam-boty raczej nie napiszą na forum z dostępem do zarejestrowanych userów.

 

ps.

Lepiej nie spamuj ,już możesz wszędzie pisać.

Czekamy np. na recenzję czwartego teleskopu, ale i o poprzednich trzech też coś napisz.

 

Dzięki, tylko nie chodziło o jakieś specjalne traktowanie, tylko o rozwiązanie tego probemu. Może warto otworzyć dla nowych userów przynajmniej forum sprzętowe, nie każdy na początku rejestracji na forum ma problem typu "lornetka czy teleskop" lub podobny (oczywiście bez urazy dla takich użytkowników, gdyż każdy pewnie tak zaczynał).

 

p.s. nie pisałem że posiadam lub posiadałem 4 teleskopy, tylko zadałem takie pytanie. Obecny sprzęt kupiłem między innymi czytając recenzje na tym i innych forach, za co oczywiście dziękuję tym osobom.

Edytowane przez witke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tylko nie chodziło o jakieś specjalne traktowanie, tylko o rozwiązanie tego probemu. Może warto otworzyć dla nowych userów przynajmniej forum sprzętowe, nie każdy na początku rejestracji na forum ma problem typu "lornetka czy teleskop" lub podobny (oczywiście bez urazy dla takich użytkowników, gdyż każdy pewnie tak zaczynał).

...

ale o jakim problemie Ty mówisz?

jest ponad 3500 userów i tylko Ty masz z taki problem?

przecież właśnie dla nowych userów jest stworzony specjalny dział sprzętowy "Mój pierwszy teleskop"

i tam każdy użytkownik, przede wszystkim nowy, może założyć własny temat i poraz tysięczny zadać to swoje sakramentalne pytanie co ma kupić

zalewani taką lawiną, po prostu musieliśmy wydzielić posty typu "jaki teleskop mam kupić" których były setki, tysiące (i z różną końcówką: od 100 do 5 tys z)ł od pozostałych tematów

 

bo bez oddzielenia takich tematów, cały dział sprzętowy przypominał jeden wielki śmietnik, w którym nie sposób było cokolwiek znaleźć i każdy ciekawy nowy topic nt. problemów czy nowości sprzętowych ginął w lawinie powtarzających się pytań

po to m.in sworzyliśmy bazę wiedzy forum i Celestię, by w końcu w jednym miejscu były zgromadzone odpowiedzi na te ciągle powtarzające się pytania

 

tylko co z tego? praktycznie każdy z nowych userów i musi założyć własny topik

 

... Obecny sprzęt kupiłem między innymi czytając recenzje na tym i innych forach, za co oczywiście dziękuję tym osobom.

 

czy sądzisz, że równie łatwo wybrałbyś sprzęt dla siebie, przekopując się przez jeden dział sprzętowy, w którym wszystko byłoby wrzucone do jednego wora?

 

więc nie gardzą, tylko właśnie dbają o przejrzystość informacji, czyli Waszą cholerną wygodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież właśnie dla nowych userów jest stworzony specjalny dział sprzętowy "Mój pierwszy teleskop"

i tam każdy użytkownik, przede wszystkim nowy, może założyć własny temat i poraz tysięczny zadać to swoje sakramentalne pytanie co ma kupić

To ja mam może propozycje (jeśli wykonalne) żeby każdy nowy uzytkownik dostawał na ekranie wiadomośc informująca co może zrobić jesli nie bedzie w stanie założyć tematu tam gdzie chce. Nie wiem jak to teraz wygląda ale prosta informacja powinna wystarczyć i ograniczyć liczbę zażaleń :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy użytkownik zanim się zarejestruje musi potwierdzić, że przeczytał ze zrozumieniem Regulamin Forum

a cały dział II tego regulaminu poświęcony jest zasadom pisania postów:

 

II. Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:

 

1. Unikać zakładania wątków dotyczących tematów wielokrotnie już omówionych i/lub kwestii uznawanych na forum za oczywiste. By tego uniknąć, należy:

 

a) użyć wyszukiwarki forum. Ilość tematów na forum jest ogromna i istnieje duża szansa, że ktoś zadał już pytanie, które chcesz zadać Ty.

 

b ) poszukać samodzielnie odpowiedzi za pomocą popularnych wyszukiwarek internetowych (www.google.com, www.altavista.com).

 

c) upewnić się, że rozwiązanie problemu nie znajduje się w zasięgu ręki w postaci instrukcji do danego sprzętu/programu.

 

2. Unikać powielania istniejących już wątków. Przed założeniem wątku dotyczącego jakiegoś aktualnego zagadnienia sprawdź na kilku ostatnich stronach w danym dziale, czy topik na ten temat nie został już założony.

 

3. Nowe wątki zakładać w odpowiednich działach. Każdy z działów ma opis określający jego tematykę. Jeżeli nie masz pewności, który dział jest najodpowiedniejszy dla Twojego tematu, umieść go tam, gdzie według Ciebie pasuje najlepiej - najwyżej zostanie przeniesiony przez moderatora.

 

4. Powstrzymywać się przed umieszczaniem podobnych tematów/postów w kilku miejscach jednocześnie. Takie postępowanie jest postrzegane jako zaśmiecanie forum. Jeżeli wracasz do jakiegoś zagadnienia, dopisz się w swoim poprzednim topiku (w którym była o tym mowa) zamiast zakładać nowy.

 

5. Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

 

6. Unikać zbaczania z głównego tematu wątku, ze szczególnym uwzględnieniem osobistej wymiany zdań (sprawy prywatne należy załatwiać przez PW).

 

7. Powstrzymywać się od nadmiernego wyrażania dezaprobaty z powodu tematu wątku, poziomu czyjeś wypowiedzi etc. Jeżeli

 

uważasz, że czyjś post narusza regulamin lub prowokuje do tego innych, proponujemy zgłosić go administratorowi/moderatorowi (ikona w danym poście).

 

8. Powstrzymywać się od zamieszczania postów nic nie wnoszących do dyskusji, np. o treści "lol", "zgadzam się w pełni z przedmówcą", oraz postów będących wyłącznie powtórzeniem informacji podanych już w wątku przez innego uczestnika forum. Niedozwolone jest umieszczanie postów o treści "Było!", "Szukaj!" bez podania pytającemu dokładniejszych wskazówek (np. linka do tematu, w którym dane zagadnienie było omawiane, lub haseł pomocnych przy korzystaniu z wyszukiwarki forum/internetowej).

tylko komu sie chce czytać regulamin?

 

dlatego też, każdy dział na swój opis, więc m.in. i dział sprzętowy:

 

Sprzęt astronomiczny

Wszystko co jest związane ze sprzętem astronomicznym: teleskopy, okulary, kamery, montaże, lornetki... Dział dla zaawansowanych użytkowników (ograniczenia dla Newbie).

 

naturalnie brakuje w nim definicji słowa Newbie

słowa nie ma, na czym te ograniczenia mają niby polegać,

a wogóle, napisane jest to jakąś zamałą czcionką,

 

a zresztą przecież i tak zupełnie niepotrzebnie, no bo skoro komuś się nie chciało przeczytać regulaminu, to niby dlaczego ma teraz czytać jakieś głupie opisy działów?

 

dlatego myślę, żeby każdemu nowemu użytkownikowi forum, jak go już pchnie, ta nieodparta, niepohamowana siła do naciśnięcia przycisku "NOWY TEMAT"

 

musiał najpierw obejrzeć ten film:

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

(niestety wersja z dźwiękiem, jest tylko dla osób pełnoletnich ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas, luuuz. Po mojemu to jest zrobione celowo. Tytuł wątku jest taki aby ściągnąć jak największą liczbę czytających (większość z nich i tak nie dotrze do tego posta, a w głowie zostaje mem "na tym forum gardzą newbies") i o to chodziło. Rozglądnij się i popatrz kto używa takiej argumentacji i jest pełna jasność. Mem został zasiany, schemat się utrwala. "A4U to skostniałe forum, na AF gardzą newbies", jest tylko jedno forum które przyjmie cię z otwartymi ramionami, merytoryczne, obiektywne i demokratyczne, gdzie nikt nie tnie sromotnych banialuków a tylko te niewygodne posty. Gdzie szczęśliwi userzy ślą dziekczynne wątki ku swym mentorom.

 

Pozdrawiam.

 

Może ja mam paranoje.... Może mi przejdzie... Jakoś kurde, co trochę zapomne, to nowy syf wypływa i człowiek sie zastanawia po cholere ja to wszystko robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.