Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wy to potraficie zrobić piękne zdjęcia księżyca. Ja muszę kupić lepszy sprzęt. Moje pierwsze zdjęcie było fatalne.

 

 

Będzie dobrze. Zawse od czegoś trzeba zacząć. Troche cierpliwości. Te zdjęcia moje są kiepskie bo straszna wibracja ciepłego powietrza była i są nie ostre.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę kupić lepszy sprzęt. Moje pierwsze zdjęcie było fatalne.

Muszę Cię trochę zmartwić. To nie sprzęt robi zdjęcia, tylko Ty. Sprzęt owszem, odgrywa bardzo dużą rolę, ale nie ma bata, żeby pierwsze astro zdjęcie było inne niż fatalne, słabe, albo jeżeli masz farta to może "ujdzie w tłoku".

 

Moje pierwsze zdjęcie Księżyca było beznadziejne, wręcz koszmarnie słabe. Drugie było bardzo słabe (link). Trzecie i kilka kolejnych były po prostu słabe (link). Potem coś mi zaczęło czasami wychodzić (link), a w końcu zdjęcia zaczęły być na tyle przyzwoite, że zostały wydrukowane w Astronomii Amatorskiej (link). Od tamtej pory nauczyłem się jeszcze paru sztuczek. A wszystkie te zdjęcia zostały wykonane tym samym sprzętem (może za wyjątkiem późniejszych, które zostały zrobione gorszym aparatem). I dopiero teraz coś mi świta, że może czas zmieniać sprzęt.

 

Nie chcę oczywiście nic przesądzać, bo nie wiem czym próbowałeś fotografować. Może rzeczywiście musisz zainwestować w sprzęt. Miej tylko świadomość, że na dobre astro zdjęcie składa się wiele czynników, a sprzęt to tylko jedna z wielu składowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię trochę zmartwić. To nie sprzęt robi zdjęcia, tylko Ty. Sprzęt owszem, odgrywa bardzo dużą rolę, ale nie ma bata, żeby pierwsze astro zdjęcie było inne niż fatalne, słabe, albo jeżeli masz farta to może "ujdzie w tłoku".Moje pierwsze zdjęcie Księżyca było beznadziejne, wręcz koszmarnie słabe. Drugie było bardzo słabe (link). Trzecie i kilka kolejnych były po prostu słabe (link). Potem coś mi zaczęło czasami wychodzić (link), a w końcu zdjęcia zaczęły być na tyle przyzwoite, że zostały wydrukowane w Astronomii Amatorskiej (link). Od tamtej pory nauczyłem się jeszcze paru sztuczek. A wszystkie te zdjęcia zostały wykonane tym samym sprzętem (może za wyjątkiem późniejszych, które zostały zrobione gorszym aparatem). I dopiero teraz coś mi świta, że może czas zmieniać sprzęt.Nie chcę oczywiście nic przesądzać, bo nie wiem czym próbowałeś fotografować. Może rzeczywiście musisz zainwestować w sprzęt. Miej tylko świadomość, że na dobre astro zdjęcie składa się wiele czynników, a sprzęt to tylko jedna z wielu składowych.

Twoje zdjęcia nie są aż tak fatalne, są ładne. Ja mam tylko zły sprzęt bo zdjęcia potrafię zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER-PEŁNIE :)

 

Dzisiejszy Księżyc w pełni będzie cca 15% większy niż zwykle a równocześnie o cca 1/3 jaśniejszy. Najbliżej Ziemi będzie o 19:44 a odległość od niej wyniesie

356 896 km. Pełnia nastąpi nieco poźniej, o 20:09.

Super-pełnie są relatywnie często, kolejna wystąpi 9 września br, nieco większa będzie 28 września 2015. 14 listopada 2016 odległość od Ziemi zmniejszy się nawet do 356 511 km, ale i ta zostanie przebita w listopadzie 2034

 

( na odpowiedzialność dzisiejszych Novinek.cz :) )

 

445652-top_foto1-1icwv.jpg?1407605406

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.