Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzed godziny. Pierwszy test nową kamerką. Parę rzeczy jeszcze muszę pozmieniać. Robione w pośpiechu, warunki kiepskie. Księżyc jak galareta z powodu jego bardzo niskiego położenia nad horyzontem i dobrze, że chociaż teleskop wychłodziłem. Proszę o ocenę (w przyszłości tych dziwnych rogów nie będzie :) )

Synta 8+ Lifecam Cinema

PIERWSZE ZDJECIE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To i mój z wczorajszego obserwowania i co ciekawe trafiłem na piękny widok tzn: łuk Zatoki Tęcz był pięknie oświetlony od strony zachodniej i wychodził poza obrys Księżyca. Tu ładnie oświetlona część a w cieniu jak by coś było doczepione :shock: zaznaczone w kółku. aha robione syntą 8" :)

Księżyc 2a.JPG

Księżyc1.JPG

Księżyc 2.jpg

Księżyc.JPG

Edytowane przez marcin.p1
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne! Kilka lat temu dzięki Krzysztofowi na astro4.u, oglądałem odwrotną sytuację: solidny sierp był solidnie ugryziony, to była b.głęboka "zatoka" w cieniu! Nigdzie nie widziałem od tej pory ani fotki z takim ukąśnięciem, ani podobnego widoku w teleskopie. Trzeba trafić w określony czas...

A wtedy tylko dzięki "alarmowi" Krzysztofa zachwycałem się tym widokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balkonowa sesja fotograficzna z 5 września br. ED80/600 z telekonwerterem TK2x (F-1200mm), Lumix G3, UV/IR-cut, EQ3-2, Registax6.

 

Zdjęcia w kolorze z godziny 19.30, pozostałe cz-b z godziny 20.25. Warunki nie były idealne ale całkiem dobre i przeszkadzały tylko mgliste pasemka obłoków. Księżyc w fazie 3 dni i 6 godzin przed pełnią.

 

Na szczególną uwagę zasługuje wypreparowany przeze mnie fragment południowego terminatora ukazujący Basen Schiller-Zucchius w bardzo korzystnym oświetleniu, które ładnie podkreśla dwa koncentryczne kręgi.

xKsiężyc 5.09.2014r_ED80F600_LumixG3_70%....jpg

Księżyc 5.09.2014r_ED80F1200_LumixG3_70%....jpg

Księżyc 5.09.2014r_ED80F200_LumixG3_70%....jpg

Basen Schiller_Zuchius_5.09.2014r_ED80F1200_LumixG3_prezentacja.jpg

Sinus Iridum,Aristarchus,Mare Imbrium_5.09.2014r_ED80F1200_LumixG3....jpg

Mare Humorum, Tycho_5.09.2014r_ED80F1200_LumixG3.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek zrobiłem test kamerki LifeCam i pierwsze kroki z mozaiką. Zdjęcie złożyłem z 40 fotografii, zostały także zachowane łączenia (powierzchnia Księżyca może zawierać artefakty związane z zabrudzeniem matrycy). Wiem, że zdjęciu jeszcze dużo brakuje (wersja testowa), ale mi się bardzo podoba efekt jak na pierwsze próby z w/w kamerką.

 

Full size:

http://www.astrofotografia.freshsite.pl/wp-content/uploads/2014/02/ksiezyc_mosaika_www.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój "SUPER KSIĘŻYC" zrobione oczywiście wczoraj :D synta 8". 2 foty (kolor) zostały zrobione zaraz jak się pojawił na niebie nisko nad horyzontem, był pięknie pomarańczowy na foto tak nie widać ale zawsze coś ( foty oryginał kolor nie był dodawany komputerowo).

Ładnie widać "wygładzone" kratery :)


I jeszcze znalazłem fotę księżyca ale niestety nie w pełni, tylko do połowy oświetlony i naniosłem na wczorajszego wszystko tak samo było robione i rzeczywiście był większy :D

Nie jest nałożony tak samo względem wczorajszego ale przykładowo.

Jedno złożyłem z tych samych połówek bo nie mam aktualnie foty w normalnej pełni :)

1a.jpg

3.JPG

5a.jpg

4a.jpg

Superksiężyc.jpg

sk2.jpg

Edytowane przez marcin.p1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.