Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsze fotki z 12". Niestety taka tuba jest bardzo wrażliwa na seeing, a że był fatalny to nic ciekawego nie wyszło. Na 2000 klatek tylko jedna wyglądała dobrze ;/. Pierwsze 2 fotki z 1200mm, trzecia z 3600mm.

Adasiu obawy o których rozmawailiśmy były z tego co widać bezpodstawne .To jest właśnie cena dużej apertury. Bez dobrego seeigu Lipa . Ale jak się trafi to poprostu zatyka. Brawo !!! :)

Edytowane przez pmamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem jeszcze raz wszystko ręcznie, może idealnie nie wyszło ale dużo lepiej niż składał program. Po kliknięciu powinno otworzyć się zdjęcie w rozmiarze 1651x1920.

 

cd843b3f18e96296m.jpg

 

A jeśli ktoś chce to jeszcze większe można pobrać stąd:

http://chomikuj.pl/DarX86/Galeria/Ksi*c4*99*c5*bcyc

 

Pełny rozmiar ma 4713x5479 czyli 25,8 Mpix.

Choć zmniejszone prezentuje się lepiej:)

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 14 marca.

Niestety w domu zorientowałem się, że jednego filmiku brakło:( Obszar brakujący jest zaznaczony ciemniejszym fragmentem z innego zdjęcia.

10x1000kl., SCT 6", projekcja okularowa 24mm, kompakt Canon A1200, filtr Moon&SkyGlow, Registax6, składane ręcznie (raczej nie zbyt dokładnie - kto zna Księżyc ten wie:)

Ksiezyc_14_03_2014_10x1000kl_0.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem jeszcze raz wszystko ręcznie, może idealnie nie wyszło ale dużo lepiej niż składał program. Po kliknięciu powinno otworzyć się zdjęcie w rozmiarze 1651x1920. (...)

Choć zmniejszone prezentuje się lepiej:)

 

 

Bardzo mi się podoba. Ja walczę z ostrością i aparatem ;) Niestety mamy piękne zachmurzenie i zabawa poszła w kąt :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama Księżyca z 10.03.

SW200/1000 + GSO2,5x + PG Chameleon + baader longpass 610nm + HEQ5

26 kawałków po 100 najlepszych klatek z ok 2200. Całą panoramę wykonywałem w ok 1,5 godziny i zgromadziłem ok 66 GB danych do obróbki. Jest to największa panorama, jaką wykonałem do tej pory :) Widać minimalny szumek, ale zdecydowałem się nie zwiększać ilości stackowanych klatek, bo dało się zauważyć minimalny spadek szczegółowości.

Miniaturka 35%:

1panorama ice psps small 30%.jpg

100% tutaj:


  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni z Księżycem

W ciągu trzech dni pogody udało mi się skonstruować mozaiki całej tarczy naszego satelity. Każda faza składa się z 8 klipów avi złożonych i wyostrzonych w programie AutoStakkert. Całość została złożona w Microsoft ICE.

SW200/1000, ASI120MM, RedLum


2014-03-08 7.40 dnia po nowiu.

Moon 7.40 days.jpg



2014-03-10 9.40 dnia po nowiu.

Moon 9.40 days.jpg



2014-03-11 10.40 dnia po nowiu.

Moon 10.40 days.jpg


  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przy ogniskowej 180mm nie ma szans na szczegół Saturna. W moim refraktorze po dodaniu flattenera wyszła ogniskowa 344mm i przy precyzyjnie ustawionej ostrości da się już coś zobaczyć, bez większego wysiłku - na aparacie. W wizualu pięknie widać przy założonym okularze np. 5mm.

Patrząc na Twoje zdjęcie żałuję, że nie wyjechałem na moją pobliską miejscówkę z widokiem na wschód, zwłaszcza, że prawie cały piątek miałem wolny..., ech... a teraz chmury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

LibMar, czym obrabiałeś tę fotkę? Myślę, że przesadziłeś z wyostrzaniem. Jeżeli robiłeś to Registaxem 6 (świetnie radzi sobie z wyostrzaniem), to ma on funkcję Defringe. Trzeba ustawić suwaki dla bright i dark (czy jakoś tak, z pamięci lecę) na ok. 70 (zależy od fotki), co spowoduje, że pozbędziesz się tych strasznie jasnych obwódek. No i standardowo zabawa krzywymi czy lokalnym kontrastem w programie graficznym. Myślę, że będziesz w stanie trochę więcej wycisnąć z tego zdjęcia.

 

A tak w ogóle, to jeżeli to jest Twoja pierwsza próba to gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z dzisiejszego zbliżenia zrobiłem fotkę porównawczą z Travel Scope 50 (Chameleon mono). Księżyc przez filtr Baader IR-pass 685 nm, Jowisz przez zielony wizualny. Robione przez otwarte okno ciepłego pokoju, ale TS 50 takimi przeszkodami się nie zraża...

 

ksjow.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LibMar, czym obrabiałeś tę fotkę? Myślę, że przesadziłeś z wyostrzaniem. Jeżeli robiłeś to Registaxem 6 (świetnie radzi sobie z wyostrzaniem), to ma on funkcję Defringe. Trzeba ustawić suwaki dla bright i dark (czy jakoś tak, z pamięci lecę) na ok. 70 (zależy od fotki), co spowoduje, że pozbędziesz się tych strasznie jasnych obwódek. No i standardowo zabawa krzywymi czy lokalnym kontrastem w programie graficznym. Myślę, że będziesz w stanie trochę więcej wycisnąć z tego zdjęcia.

 

A tak w ogóle, to jeżeli to jest Twoja pierwsza próba to gratuluję :)

 

Tak, po raz pierwszy udało mi się zestackować zdjęcie w Registaxie. To było złożenie 24 zdjęć, dopiero dzisiaj nauczyłem się avikować i zobaczymy jak pójdzie mi z obróbką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z dzisiejszego zbliżenia zrobiłem fotkę porównawczą z Travel Scope 50 (Chameleon mono). Księżyc przez filtr Baader IR-pass 685 nm, Jowisz przez zielony wizualny. Robione przez otwarte okno ciepłego pokoju, ale TS 50 takimi przeszkodami się nie zraża...

 

attachicon.gifksjow.jpg

 

jak na takie malenstwo to po prostu super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to fotka z wczorajszego Księżyca. Wrzucam 100%, czyli rozmiar 3907 x 2702. Jeżeli forum coś przytnie to trudno.

 

Mozaika z 10 klatek, zrobiona w Microsoft ICE.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

Moon_20140406_191850-100%.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.