Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy Księżyc. Avikowany pod koniec sesji z Jowiszem, gdy była już duża magla - dlatego taki przygaszony. Fotka poniżej to wersja robocza, nic dobrego z niej nie wyjdzie oraz zabrakło kawałeczka, do pełnej mozaiki. Jednak zrobiłem ją, żeby sprawdzić to o czym mi napisał ostatnio MateuszW, dzięki za wskazówkę. Jeżeli po złożeniu mozaiki, na fotce wyjdą paski, kreski, itp, należy każdy kafelek trochę poobcinać, po krawędziach.

 

 

Fotka to mozaika z 10 zdjęć. Zmniejszona do 30%.

 

 

 

 

Moon_20140504_213645_R_g3_b3_ap1982_stitch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Księżyc. Avikowany pod koniec sesji z Jowiszem, gdy była już duża magla - dlatego taki przygaszony. Fotka poniżej to wersja robocza, nic dobrego z niej nie wyjdzie oraz zabrakło kawałeczka, do pełnej mozaiki. Jednak zrobiłem ją, żeby sprawdzić to o czym mi napisał ostatnio MateuszW, dzięki za wskazówkę. Jeżeli po złożeniu mozaiki, na fotce wyjdą paski, kreski, itp, należy każdy kafelek trochę poobcinać, po krawędziach.

 

 

Fotka to mozaika z 10 zdjęć. Zmniejszona do 30%.

Cieszę się, że pomogłem :) Tylko jeszcze popracuj nad tłem, bo widać jak na dłoni Twoją walkę z gumką w PSie :P

 

W celu unikania przeoczenia fragmentu przy większej ilości fotek robię sobie na bieżąco poglądową mozaikę. W FireCapture zaznaczam opcję, żeby zapisywał pierwszą klatkę, jako BMP i potem wrzucam te klatki do programu generującego panoramy (może być Microsoft ICE). Panorama robi się w czasie 2 minut, gdy nagrywam aktualny kawałek, więc mam pogląd na bieżąco i nie tracę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z Maćkiem polowaliśmy na seeing - bezowocnie. Księżyc pięknie pływał, a podobno tam nie ma wody ;)

 

Większośc materiału pójdzie niestety w kosz.

Na zdjęciu poniżej Theophilus, Cyrillus i wiele innych.

 

Columbus 400 na platformie Drizzle x3

Theophilus.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysol z wczoraj, jeszcze za dnia.

 

Jedno zdjęcie naturalne, na drugim podczas obróbki powstała "ciemna strona Księżyca", a że fajnie wyglądało, to zostawiłem.

 

Newton 10" f/5, Canon 5D Mark II, ISO 400, 1/400, stack 40 klatek, Registax6, Lightroom, PS.

!Final_Lysy_R5_3_PS2_1_ALR_1280px.jpg

!Final_Lysy_R5_3_PS2_ALR_1280px.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników astronomii.

To mój pierwszy post na tym forum, więc się witam.

Wrzucam z "wielką dumą" mój pierwszy malutki księżycek.

Wiem, że w znacznym stopniu ustępuje innym tu umieszczanym zdjęciom, no, ale to mój pierwszy, dziewiczy raz. Proszę o wybaczenie.

 

Zdjęcie to efekt mordęgi w Registraxie (wyostrzanie), AutoStakkert (stackowanie 9 zdjęć) i Photopaint (gama i robienie avi, bo mi nie przyjmowało jpg-ów).

 

Mój "super sprzęt" to:

SW90/900 na montażu paralityczno-drgawkowym EQ1, Nikon 70s, 9 zdjęć 1/320 sec. w ognisku, niestety jpg.

 

Pozdrawiam i życzę bezchmurnego nieba i awarii transformatora na osiedlu.

post-25600-0-51845400-1399487151_thumb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.