Skocz do zawartości

Profil Pana Velona


Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem fajnie wyszło, gratulacje!

 

Moim zdaniem sama luminancja przez ha-alpha prezentowala by sie lepiej z tego względu, że kolor nie pokrywa ciemniejszych partii mgławicy, które są szare. W rezultacie mamy fajny róż a zaraz potem szarość. Jeśli mogę coś zasugerować to albo samą luminancję albo lum + dobre RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszło Piotrek . Samo L-z lekkim zabarwieniem będzie najlepsze . L z Ha -alfa oczywiście :) . Próbowałem nieraz zrobić LRGB we Wrocku . Mówiąc szczerze nigdy mi się nie udało . Czasu za mało , noc za krótka a kiedy jeszcze zrobić flaty i Biasy ? U mnie najczęściej tak było w lecie że na L starczyło czasu , R- wychodziła nieźle ale G i B to już pozamiatane wyszły za ciemne no i już było jasno :(((((

 

Można oczywiście składać zdjęcia z kilku nocy ale montaż musi pracować idealnie co nie jest takie łatwe .

 

Robisz coraz lepsze foty , bardzo się cieszę . Jestem z Ciebie dumny że tak szybko zrobiłeś postępy w astrofoto . Pozdrawiam Piotr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie wyszło, gratulacje!

 

Moim zdaniem sama luminancja przez ha-alpha prezentowala by sie lepiej z tego względu, że kolor nie pokrywa ciemniejszych partii mgławicy, które są szare. W rezultacie mamy fajny róż a zaraz potem szarość. Jeśli mogę coś zasugerować to albo samą luminancję albo lum + dobre RGB.

 

 

Kuba,

siedziałem nad tym materiałem sporo czasu, Ha wyszło mi naprawde świetnie, ale i kolorek był dobry.

Wczoraj wieczorem wpadł do mnie Bartolini i zaczęliśmy kombinować co by tu jeszcze poprawić.Skończyło się na tym, że moje gotowe już zdjęcie wrzuciliśmy jeszcze raz na Luminacje(Ha) z kryciem 50%, przez to mgławiaca stała się trochę wyblakła, ale zyskaliśmy na detalu.

Porównywaliśmy później obydwie wersje i doszliśmy do wniosku że wersja nr 2 jest lepsza, ale głownie zwracaliśmy uwagę na detal pomijając kolor.

Dzisiaj jak wróce z pracy to wrzuce samą L(Ha) i popracuje nad kolorkami

 

W każdym razie dzięki za sugestie, po to zamieszczam tu zdjęcia żeby dowiedzieć się co jest nie tak,i co moge jeszcze poprawić.

pozdr.

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można oczywiście składać zdjęcia z kilku nocy ale montaż musi pracować idealnie co nie jest takie łatwe .

Piotrze, nie "można", a trzeba. Tak wygląda dzisiaj fotografia, szczególnie wąskopasmowa. W jedną noc to co najwyżej można temat "pomacać". Zdjęcia pali się czasami pół sezonu :)

 

Przy montażu autora wątku nie ma z tym żadnego problemu. Jeżeli korzysta z Maxima, to wykorzystując tzw. plate solving (lokalizowanie pozycji kadru po gwiazdach), jest w stanie automatycznie kontynuować sesje w tym samym miejscu. Poza tym, w maximie bardzo łatwo się pozycjonuje wizualnie, klikajac na dowolny punkt zdjęcia i dając "center". Dodając do tego bin np. 4x4 można w parę sek. ekspozycji zorientować się, jak wygląda obiekt na matrycy - nawet w Ha.

 

Ja w tej chwili trenuję ACP - chyba najbardziej zaawansowana platforma do sterowania całą graciarnią. Mogę otworzyć dowolną fotkę i kazać kontynuować. System sam sobie odczyta dane z fits i ustawi teleskop idealnie (praktycznie co do piksela). Możliwe jest to właśnie dzięki korektą pozycjonowania za pomocą wizualnej identyfikacji kadru (plate solving).

 

Dlatego właśnie ja zawsze mam kamerę dokładnie ustawioną w pozycji 0 stopni. Jeżeli ktoś dokupi rotator, to wtedy w ogóle jest luz blues. Kadr sam się przekręci, żeby dać dokładnie to samo zdjęcie.

 

W każdym bądź razie - Piotr ma "top" montaż i dzięki temu może korzystać ze wszystkiego co wymyślono w zaawansowanej astrofotografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra !!!

 

ciekawe co następne idzie "na tapetę". Szkoda, że nie masz widoku na południe, bo tam się niedługo będzie działo... a na północy tych obiektów zaczyna powoli brakować. Swoją drogą aż jestem ciekaw jak się rozprawisz z m31 we wrześniu ;)

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.