Skocz do zawartości

Jak żyć bez weather.icm.edu.pl


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem przyzwyczajony raczej do starej wersji, ale zawsze pozostaje nowa wersja

 

http://new.meteo.pl/index_coamps.php i klikasz w Meteogramy.

 

Nie jestem pewien czy na sat24 można dostrzec wszystkie chmury.

Zeszłego nowiu było tak że w dzień było piękna pogoda, na wieczór było dobrze i zaraz na początku nocy pojawiały się wysokie chmury. I tak codziennie. Wygladało, że nie przypływały skądś, ale wynikały z zapadania nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym zrodlem prognozy pogody jest kombinacja danych z trzech stron: www.sat24.com , www.accuweather.com (dosc trafne prognozy dlugoterminowe) i prognoza ICM. Z czego ta ostatnia jest dla mnie najmniej wiarygodna, choc zawsze lookne, z przywyczajenia chyba. Swoja droga ciekawe jakiez to przyczyny techniczne stanely na przeszkodzie, ktorych nie udalo sie usunac od dwoch dni.

Edytowane przez escom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przyzwyczajony raczej do starej wersji, ale zawsze pozostaje nowa wersja

 

http://new.meteo.pl/index_coamps.php i klikasz w Meteogramy.

 

Nie jestem pewien czy na sat24 można dostrzec wszystkie chmury.

Zeszłego nowiu było tak że w dzień było piękna pogoda, na wieczór było dobrze i zaraz na początku nocy pojawiały się wysokie chmury. I tak codziennie. Wygladało, że nie przypływały skądś, ale wynikały z zapadania nocy.

 

Niestety nowa wersja (COAMPS) jest dużo słabsza od starszej. Przynajmniej u mnie ma niską sprawdzalność.

W zasadzie na zdjęciach satelitarnych najlepiej widoczne są właśnie chmury piętra wysokiego (pierzaste), zaś najsłabiej piętra niskiego (stratus).

 

Kilka razy miałem do czynienia z przypadkami dosyć szybkiego pojawienia się warstwy chmur na wcześniej bezchmurnym niebie (nie związanego z napływem chmur), ale dotyczyło to chmur niższych pięter. Nie zapomnę, gdy kiedyś bezchmurne niebo w ciągu 2-3 minut całkowicie pokryło się chmurami. Były to chyba altocumulusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nowa wersja (COAMPS) jest dużo słabsza od starszej. Przynajmniej u mnie ma niską sprawdzalność.

 

Potwierdzam, różnice pomiędzy starym modelem a COAMPS'em są istotne i często na korzyść starego modelu.

 

Dzięki wszystkim za kilka przydatnych linków ;)

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zamiast sie nad soba uzalac zaczniemy ich gnebic mailami!

Nie wybrazam sobie astro bez umolda.

 

to chyba niestety nic nie da, niewiem czy pamietasz chyba ze 2 lata temu jak zniknęła prognoza dla Europy, z jakiś względów prawnych lub innych musieli ja ograniczyć tylko do teretorium pl

już wtedy na stronie apelowali o wsparcie właśnie przez maile, pamietam, że akcja była całkiem sopra, ale niestety i tak nic to nie dało :(

 

więc można mieć tylko płonną nadzieję, że jednak kiedyś ją wznowią, bo puki co na stronie widnieje tylko taki komunikat:

 

"Z przyczyn technicznych, obliczanie nowych prognoz zostało czasowo wstrzymane."

http://umold.meteo.pl/

 

 

heh, nie dwa a rok temu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=15591

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłego nowiu było tak że w dzień było piękna pogoda, na wieczór było dobrze i zaraz na początku nocy pojawiały się wysokie chmury. I tak codziennie. Wygladało, że nie przypływały skądś, ale wynikały z zapadania nocy.

 

Ale po 1-2 godzinach przechodziło i było piękne niebo :) Czasami warto poczekać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie dziś prawdziwego znaczenia nabiera nazwa tego wątku.

ICM-umold najlepsza prognoza w Necie nie tylko dla Nas, umarł bez powrotnie.

 

Nowe meteogramy są wogóle nie przydatne, a w dodatku chyba aktualizowane raz na dobę.

Cóż komu przeszkadzało aby likwidować stary ICM-umold ? Przecież sprawdzalność jego była na najlepszym poziomie.

Mnie to wygląda poprostu na redukcje czasu pracy i kosztów. No bo dawniej opracowywali prognozy co 6 godz. a teraz raz. na 24h.

 

Nie Wiem kompletnie jak teraz funkcjonować. Dobrych zastępczych produktów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Wiem kompletnie jak teraz funkcjonować. Dobrych zastępczych produktów brak.

:deszcz::burza::(

 

nic nie pozostało, jak co najwyżej wysłać maila.... szkoda... wielka szkoda....

trzeba będzie się z wielkim bólem przerzucić na inne narzędzia, szkoda...

kolejny przykład, kiedy nowe nie dorasta do pięt staremu

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym gorąco prosić moderatorów o stworzenie ankiety o ICM w tym wątku. Chciałbym stwierdzić których prognoz ICM używaliśmy najczęściej. To z obrazuje jaką tak naprawdę miała popularność zlikwidowana wersja meteogramów ICM. Według Mnie najlepsza właśnie była ta stara, ogólna wersja wykresowa.

 

Pytanie byłoby przykładowo takie:

 

Z którego produktu prognozowania ICM korzystałeś dotychczas najczęściej ?

 

1. meteorgramów umold.meteo.pl mod. UM 4.5 stara wersja

2. meteorgramów umold.meteo.pl mod. UM 4.5 wersja dla miast

3. mapek umold.meteo.pl mod. UM 4.5

4. mapek mod. COAMPS

5. meteorgramów mod. COAMPS

6. mapek mod. UM 6.1

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ każdy użytkownik może sam ją stworzyć

w sumie bardzo ciekawy pomysł

 

tworząc nowy temat, należy kliknąć na opcję: Opcje sondy " Kliknij tutaj, aby zarządzać sondą tego tematu"

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.