Skocz do zawartości

NLVW 30mm


Lars

Rekomendowane odpowiedzi

http://astronoce.pl/index.php?id=382

 

Jeżeli nowy NLVW będzie takiej samej jakości jak inne LVW, to ten okular może stać się przebojem na naszym rynku w tym zakresie ogniskowych :) Za 600 złociszy dostalibyśmy długoogniskowy okular z niemalże całkowitą korekcją pola a nie każdego stać na Naglera :) Czyżby nasze portfele miały znów się stać lżejsze o 600 PLN ? :szczerbaty: Mnie osobiście się nie podoba nowy wygląd, szkoda też, że nie dało się okularu zaprojektować w obudowie 1,25" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

czy ktoś coś wie na temat tego okularu? (NLVW 30) http://deltaoptical.pl/okular-vixen-nlvw-30-mm,d1283.html ogólnie mało jest info w necie na jego temat-a wygląda zachęcająco (cena+pole 65st :rolleyes: ).W sumie wiele osób z forum szuka tańszego zamiennika Naglara o takiej ogniskowej

Edytowane przez SławekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bardzo szczegółowa" specyfikacja na dzień dzisiejszy. Wstydzili by się ... ;)

Na stronie Vixena też się za bardzo nie rozpisują.

 

Moim zdaniem cena podejrzana.

Może to promocja na zachętę, bo na stronie Vixena jego cena jest taka sama, jak pozostałych LVW 3,5 do 22 mm ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to nie błąd producenta, ale Vixen mógłby juz zachować stylistykę całej serii. Co poniektórzy zwracaja na to uwagę. W kuferku z okularami leżą u mnie trzy LVW i czwarty (potencjalnie właśnie ten), który psuje całą kompozycje. I chociaż pewnie jest to dobre szkło, to drażni mnie jego wygląd zewnetrzny. Inna sprawa, że może to być początek odświeżania serii LVW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie szukam okularu o takiej ogniskowej (myślałem o zakupie Hyperiona 31 – ale widząc nową ofertę Vixena postanowiłem się wstrzymać). Ciekawi mnie czy ten okular można już zakupić. No i byłoby fajnie jakby go ktoś przetestował najpierw bo tak w ciemno wydawać kaske to szkoda…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć.

Od 2007 roku leży na AN niedokończony test porównawczy okularów 30-35mm, w tym LV 30mm. Zdjęcia są, wrażenia ogólne są, ale nie udało się przeprowadzić testów nocnych. Takie życie... A dodatkowo, okazało się, że LV30 nie ostrzy w Syncie 8" ze starym wyciągiem co praktycznie wyeliminowało go z gry. O ile pamiętam, kilka razy był w wyciągu i nie powalił nas obrazami.

 

Co do NLVW30 mam mieszane uczucia. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że to zupełnie nowa konstrukcja. a raczej LV30 po liftingu. Może jednak uda nam się dokończyć testy. Czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie okulary z serii LVW maja po 8 soczewek w 5 grupach

Tutaj gość pisze, że ten NLVW 30mm ma 5 soczewek w 3 grupach. Chyba to jednak nie jest "prawdziwy" LVW.

 

EDIT:

A nie, widze, że te długoogniskowe mają mniej soczewek. LVW 22mm - 6/4, a LVW 42mm - 7/6.

Ale i tak NLVW 30mm ma mniej elementów i mało waży. http://www.kkohki.com/English/kkohkiparts.html#Vixen%20LVW

Edytowane przez Chodak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wczoraj zamówiłem w DO Vixena NLVW 30 chyba będę pierwszą osobą na forum która przetestuje ten okular (na syncie 12).W sumie z racji braku informacji w internecie oraz w sklepie DO odnośnie tego okularu,zastrzegłem sobie że jeżeli coś mi się w nim nie spodoba (kiepskiej jakości obraz,lub brak ostrości)wymienią mi go za dopłatą na LVW 22 -pierwotnie to właśnie LVW 22 chciałem nabyć, ale że mam prawo zwrócić towar w ciągu 10 dni bez podania przyczyny nikt nie robił problemu wzw z ewentualną wymianą, a jeżeli uznam że nlvw jest ok to lvw 22 kupię w przyszłym m-cu.Czekam na paczkę i na pogodne noce.Proszę o sugestie na co mam zwracać uwagę patrząc przez te szkiełko,opiszę wrażenia za kilka dni. CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na pierwsze informacje. Jestem bardzo ciekaw, jak sprawuje się ten okular :)

Szczególnie interesuje mnie korekcja wad poza środkiem pola. Punktowość gwiazd - kalafiorki, zmiany koloru, widoczne "zakrzywienie" pola. Choć spodziewam się niemal niewidocznych wad i dobrej jakości, typowej dla LVW.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Śledzę wątek i przymierzam się do kupna tego "wynalazku", jednak bałem się być jednym z pierwszych testujących, m.in dlatego, że nowicjusz ze mnie i nie mam żadnej skali porównawczej. Z niecierpliwością czekam na recenzje NLVW 30, no i oczywiście na info jak okular będzie współpracował z syntą 10"

POZDRAWIAM

Edytowane przez ar10130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś o 14 godz kurier dostarczył mi okular oraz filtr wąskopasmowy Baader O-III 1,25 (filtr nie do NLVW)Muszę przyznać że zaskoczony byłem szybkością wysyłki (pozytywnie)

Z uwagi na kompletnie zachmurzone niebo :angry: z obserwacji nic nie wyszło -więc napiszę coś o wyglądzie szkła.Vixen NLVW 30 sprawia wrażenie solidnie zbudowanego szkiełka,jest naprawdę duży (większy od np:Hyperiona 13)- waga: 363 g (dane producenta) moim zdaniem lekki,czego wygląd nie sugeruje.

Nic jeszcze nie mogę powiedzieć na temat,czy okular ten ogniskuje w syncie,nie miałem dalekiego celu ani na niebie (chmury :burza: )ani na ziemi.Przyznam że z niecierpliwością czekam na pogodną noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan: zniecierpliwiony oczekiwaniem na pogodną noc wystawiłem dziś teleskop na balkon ażeby sprawdzić na widocznym za dnia ponad budynkami słupie trakcji elektrycznej ,czy synta 12 ogniskuje z tym okularem.Odległość do obiektu obserwacji około 1000 metrów,na linii pod polem widzenia kilka dachów,temperatura +28st.C falowanie obrazu obiektu z powodu wznoszącego się gorącego powietrza z dachów zabudowań bardzo duże! (zerkałem przez lornetkę -powiększenie 15x)rozstawiłem synte włożyłem okular i OGNISKUJE :banan: na krótkim końcu wyciągu 2cale (z założoną 2cal.redukcją wyciągu z zestawu synty)na temat jakości obrazu nic jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć,ale mam bardzo pozytywne wrażenia,w chwilach powiewu wiatru gdy obraz przestawał falować było bardzo ostro,no i to pole -szerooko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten okular już dwa tygodnie i chętnie bym coś na jego temat się wypowiedział, ale Nie mam doświadczenia w tych sprawach i nie wiem co napisać. Jak macie pytania to służe pomocą. :Salut: Jedynie co mogę powiedzieć to ,że nie trzeba blisko niego trzymać oka B) żeby coś zobaczyć i obraz w nim jest dosyć jasny. Okular jest napewno porządnie wykonany i jest raczej lekki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niecierpliwie czekam na relacje z nocnych obserwacji przy pomocy tego okularu. Napisz przede wszystkim jakie masz niebo i jakie tło uzyskujesz w tym okularze w porównaniu do sp25, no i jak z komą. Można by opisać wrażenia z obserwacji konkretnych obiektów nieba letniego. pozdr i życzę udanych obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pogoda nie dopisuje <_< więc nie mogę solidnie przetestować okularu na różnych obiektach widocznych na niebie.Patrzyłem tylko na gwiazdy,ale wystarczyło to ażebym mógł opisać kilka spostrzeżeń,chciałbym zaznaczyć że nie jestem ekspertem i nie patrzyłem przez inne okulary prócz tych które mam.

Vixen NLVW 30 ostrzy w syncie 12 na krótkim końcu (max wsuniętym),jednak miałem wrażenie że wyciąg odrobinkę za mało wsuwa się i obraz gwiazd nie jest idealnie ostry -ALE tej nocy niebo było zasnute delikatną mgiełką i mogłem mieć mylne wrażenie,pomimo tej świadomości skróciłem 2calową redukcje o 1mm (bardzo precyzyjnie szlifowałem górną część redukcji na papierze ściernym przyklejonym do szklanej równej powierzchni). Kolejna noc była bezchmurna ale widoczność średnia (gołym okiem było bardzo słabo widać drogę mleczną)niebo niezbyt ciemne,dodatkowo świecąca latarnia uliczna 50m obok.Obraz gwiazd punktowy od centrum aż do około80-85%pola nie zauważyłem zmian,skrajne obrzeże lekko rozmywa(niemal nie zauważalnie)kolor gwiazd ok,nie spostrzegłem żadnej aberracji i odblasków,pole nie zakrzywia się-jest płaskie raczej bez efektu 3d (w momencie przesuwania w prawo lub lewo obraz przewija się bez efektu "rybiego oka" Bardzo wygodny ER około 2cm,ale trzeba patrzeć osiowo ponieważ jakiekolwiek większe odchylenie powoduje zaciemnianie z boku obrazu.Kontrast też wydaje się ok,ale z balkonu miałem widoczną małą część nieba i nie patrzyłem jeszcze na mgławice i księżyc.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymczasem cena tego szkiełka dobiła do poziomu LVW...

http://deltaoptical....0-mm,d1283.html

Różnica cenowa (do niedawna NLVW30 kosztował ok. 650 zł) nie wynika z wahnięcia dolara, raczej ktoś gdzieś stwierdził, że skoro sam okular jest w zasadzie porównywalny w LVW, zatem czemu by nie podnieść ceny? Jak by nie było, zawsze można wykręcić się gadką że jest i tak o ponad połowę tańszy od Naglera...

Jest też pewnie jakieś prawdopodobieństwo, że jako - powiedzmy - nowy produkt (padały pytania, także na tym forum, na ile jest to nowa konstrukcja) został wpuszczony na rynek po niższej cenie, która dopiero teraz została poddana korekcie Vixena

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.